Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 0

Kā nokļūt Arkādijas stadionā uz "Mettas" un "Spartaka" dueli? (+video)

Andrejs Siliņš

Kā nokļūt Arkādijas stadionā uz "Mettas" un "Spartaka" dueli? (+video)
Arkādijas stadions
Foto: LFF

Šovakar pirmo reizi "Metta/Latvijas Universitāte" aizvadīs Latvijas futbola čempionāta Virslīgas mājas spēli uz dabīgā zāliena, ar "Spartaku" spēlējot Arkādijas stadionā. Tiem, kuri nezina, kā nokļūt stadionā, to pastāsta "Metta TV" savā kārtējā ziņu izlaidumā.

Rajons Pārdaugavā, kur mūsdienās atrodas Uzvaras piemineklis, arī pirmskara laikos tika saukts par Uzvaras parku, par godu uzvarai pār bermontiešiem. Atbilstoši Kārļa Ulmaņa iecerēm tajā vajadzēja tapt stadionam ar 25 tūkstošiem skatītāju vietām un kompleksam, kas pārspētu Berlīnes Olimpisko parku, kurā norisinājās 1936. gada Olimpiskās spēles. Darbi tika sākti, taču Latvijas neatkarības zaudēšanas dēļ turpinājuma nebija un šādas ietilpības stadions Rīgā netika uzbūvēts arī vēlākajos gados.

Taču vēl pirms iluzorā milzu stadiona Uzvaras parkā tika spēlēts futbols, un trīsdesmito gadu otrajā pusē „Uzvaras parka laukumā" (kā to sauca tā laika presē) regulāri notika Rīgas 1. līgas un zemāka līmeņa sacensības. Kur precīzi atradās šis laukums, nav zināms, bet ticams šķiet variants, ka tas atradās turpat, kur vēlākais "Lokomotīve" (tagad - "Arkādija" ar dabīgo zālāju).

Katrā ziņā pirmskara presē kā šī laukuma priekšrocība atzīmēta tā tuvā atrašanās Torņakalna dzelzceļa stacijai un tramvajam. Pirms 1934. gada 15. maija, šķiet, vairāk šo laukumu izmantoja SSS sportisti. Pēc LFF ģenerālsekretāra Jāņa Mežecka vārdiem, pēckara gados tagadējā Uzvaras parka teritorijā un tiešā tā tuvumā esot bijuši vairāki dažāda izmēra futbola laukumi, iespējams, ka tā arī bija daļa no pirmskara sporta kompleksa.

Ja kāds baidās no nepastāvīgajiem laika apstākļiem, raizes ir liekas - stadiona tribīnes apvij jumts - pat ja līs, līdzjutēji nesamirks. Kā jau "Mettas" mājas spēlēs ierasts, arī šoreiz būs nopērkamas programmiņas, kas sniegs iespēju piedalīties konkursos un iegūt balvas no "Pica LuLū" un "Kino Citadele". Biļešu cena ir 1,00 Ls, taču bērniem, pensionāriem un tiem, kas ierodas ar "Mettas" vai Latvijas Universitātes atribūtiku, ieeja ir par velti.

METTA TV ziņas: kā nokļūt Arkādijas stadionā

     [+] [-]

, 2012-06-27 13:02, pirms 7 gadiem
Plusiņš Mettas dārziņā.

  +1 [+] [-]

, 2012-06-27 13:31, pirms 7 gadiem
Negribētos, lai Metta izkrīt no Virslīgas, jo trūkst mums tādu komandu, kas arī strādātu ar atbalstītājiem.

     [+] [-]

, 2012-06-27 16:48, pirms 7 gadiem
Cepuri nost, liekas ka pirmā komanda(cerams ne pēdējā),kas kautko organizē skatītājiem. Forši!