Virslīgas maratons: starts Piņķos, odziņa - "Riga" un "Ventspils" duelēšanās

Virslīgas maratons: starts Piņķos, odziņa - "Riga" un "Ventspils" duelēšanās

Oļegs Laizāns pret Ritvaru Ruginu 2016. gadā
Foto: fkventspils.lv

0:0

Riga FC - FK Ventspils

2:4

FK METTA/LU - FK Spartaks Jūrmala

Sestdien "SynotTip" futbola Virslīgā liela diena - trīs spēles un visas Rīgā, ja vien Pierīgā atrodošos Piņķus arī pieskaitām galvaspilsētai. Sportiskā ziņā centrālā spēle risināsies necilajā RTU stadionā, kurā "Riga" uzņems "Ventspili". Sportacentrs.com TV kanāla tiešraidēs varēsiet vērot tieši šo maču, kā arī cīņu no Piņķiem.

Īstiem futbola cienītājiem ir iespēja apmeklēt visus trīs mačus, tiesa, mazliet kavējot otrās un trešās spēles sākumu. Spēle Piņķos (Rīgas iela 1c) starp "Babīti/Dinamo" un RFS sāksies plkst.13:00 un beigsies ap plkst:14:50, jau plkst.15:00 tiks dota starta svilpe "Riga" un "Ventspils" mačam Dzegužkalna tuvumā RTU stadionā (Daugavgrīvas iela 56), cīņai noslēdzoties ap plkst.16:50, bet plkst.17:00 arī dienas noslēdzošā spēle Hanzas vidusskolas laukumā (Grostonas iela 5) starp "Mettu"/LU un pagājušā gada čempionu Jūrmalas "Spartaku".

"Babīte/Dinamo" - RFS

Varētu šķist jocīgi, ka "Babīte/Dinamo" par zaudējumu 1. kārtā saņēma uzslavas, kamēr uzvarējusī RFS neiztika bez nelielas kritikas devas, taču viss top saprotams, ja atgādinām komandu mērķis - Babītes komandai tas ir noturēšanās Virslīgā, bet otri tēmē uz Eiropas skatuvi.

"Babītei/Dinamo" spēli pret "Jelgavu" (0:1) lielā mērā pabojāja dažādu problēmu dēļ izjauktā iespēlētā aizsardzības līnija. Arī ar visu to Virslīgas jaunpienācēji Mihaila Miholapa vadībā izrādīja nopietnu pretestību, taču vienīgie vārti mača sākumā ielaisti muļķīgā veidā tieši aizsardzības (ne)kvalitātes dēļ un savstarpējās sapratnes dēļ. Lielais jautājums ir, kādā sastāvā aizsardzība būs mačā pret RFS.

RFS sakarā liela intriga ir, vai pret "Spartaku" divus vārtus guvušais Roberts Uldriķis no pamatsastāva būs izkonkurējis krietni vairāk pieredzējušo Daniilu UIimbaševu. Šeit runa ir par pozīciju zem centra uzbrucēja Leonīda Koveļa, kurš ir ļoti rūdīts un lietderīgs spēlētājs. Arī RFS pirmajā spēlē bija lielas problēmas aizsardzībā - Dmitrijs Platonovs viens pats guva vārtus un trīs reizes(!) trāpīja pa pārliktni un nereti šķita, ka RFS vārtu priekša ir kā caurstaigājama sēta. Lūkosim, vai netiks izjaukts centra aizsargu pāris Vjačeslavs Isajevs - Luka Peričs, jo pie durvīm klauvē arī Renārs Rode, kuram pirms nedēļas rezervista statuss. RFS līdzjutējiem labā ziņa tāda, ka šoreiz no pirmajām minūtēm varētu spēlēt Aleksejs Višņakovs (Iļjas Šadčina vietā), kuram pa šo nedēļu, visticamāk, izdevies kāpināt savu formu pēc nelielā savainojuma sadziedēšanas.

"Babīte/Dinamo" visdrīzāk atkal paļausies uz varenu cīņassparu un pretuzbrukumiem, kurus kurbulēs Edgars Kārkliņš un Vjačeslavs Suškins, varbūt Niks Savaļnieks. Paredzams, ka RFS daudz kontrolēs bumbu un šeit svarīgas būs divas lietas - Andreja Kaļiņina komandas prasmes uzlauzt biezu aizsardzību un spēja neiekrist Babītes prettriecienos. Spēle notiks "Babītes/Dinamo" teritorijā tai tik ierastajā Piņķu stadiona laukumā. Pērn 1. līgā "Babīte/Dinamo" uzvarēja visas 12 aizvadītās mājas spēles...

"Riga" - "Ventspils"

Neapšaubāmi centrālā spēle no sportiskā viedokļa. Tās ir divas titula pretendentes (lai gan netrūkst futbola speciālistu, kuri par ventspilniekiem šogad ir skeptiski) un divas komandas, kas 1. kārtā uzvarēja. Protams, sevišķi jāizceļ "Riga" sasniegtais - jau startā vērtīga izbraukuma uzvara pret "Liepāju", pateicoties Kaspara Gorkša vārtu guvumam.

"Riga" lielākās uzslavas pelnījusi par kopumā ļoti sabalansēto spēli - pretiniekam ar tādu uzbrucēju kā Artūrs Karašausks netika atļauts izdarīt praktiski neko. "Riga" rindās labi darbojās ne tikai aizsardzības līnija, bet arī visur esošie pussargi ar Oļegu Laizānu un Ivanu Jeņinu priekšgalā. Nevarētu teikt, ka Liepājā sevišķi jaudīgi izskatījās uzbrukums, taču jāņem vērā arī pretinieka spēks.

Domājams, savā (rezerves) laukumā "Riga" centīsies spēlēt uzbrūkošāk un pirmās reālās iespējas iegūs krievu leģionārs Hizirs Apajevs un Daniils Turkovs. Ļoti iespējams gan, ka uzbrucēju pāris būs cits, jo izlases treneris Marians Pahars solīja, ka degunu lauzušais Valērijs Šabala 2. kārtā jau būs spējīgs spēlēt. Tāpat treneris Vladimirs Volčeks pēc spēles Liepājā izteicās, ka arī Artūrs Zjuzins tūlīt, tūlīt varētu atgriezties un tad jau "Riga" vidējā līnija būtu pavisam iespaidīga.

Par "Ventspili" pirmos secinājumus izdarīt grūti, jo 1. kārtā tika spēlēts savā laukumā pret "Mettu"/LU (2:0). Atļausimies izteikt minējumu, ka ventspilnieku varējums pārāk būtiski salīdzinoši ar pagājušo gadu nav mainījies, un tas savukārt nozīmē, ka "Ventspils" varbūt nav grands pat vietējā mērogā, taču ir stabila dūre, kuru apspēlēt ir ārkārtīgi grūti.

Vārtos Maksims Uvarenko, shēmā ar trim aizsargiem Latvijā iejutušais leģionārs Rašids Obuobi, talantīgais Ņikita Koļesovs, pieredzējušais Vadims Žuļevs (plus ir cerības uz meistarīgā Nikolas Boranijaševiča atgriešanos sastāvā), balstā komandas kapteinis Vitālijs Rečickis un tādi pieredzes bagāti vīri kā Simons Pauļus, Ritvars Rugins, bet uzbrukuma potenciālu vārtos pārvērš Ģirts Karlsons un Eduards Tīdenbergs, arī leģionāri Aleksejs Aleksejevs un Artjoms Vaskovs. Jābūt diezgan drosmīgam, lai pateiktu, ka "Ventspilij" sezonas beigās vieta trijniekā neatradīsies.

Visiem zināms, ka "Riga" aprises šogad ir citas, bet vismaz pērn šī komanda "Ventspili" tā arī ne reizi neapspēlēja. Abas tikās katra apļa 1. kārtā (tātad arī visa turnīra 1. kārtā) - pirmajos divos mačos tika fiksēts neizšķirts (1:1, 1:1), bet sezonas otrajā pusē, kad sākās īstās medaļu cīņas un arī rakstura demonstrēšana, Pola Ašvorta vadītā "Ventspils" divreiz bija pārāka (2:1, 1:0). Redzēsim, kā būs šoreiz un noteikti savu lomu spēlēs arī izmēru ziņā nelielais RTU stadions.

"Metta"/LU - "Spartaks"

Jāsāk ar to, ka "Metta"/LU, vēloties pirmo mājas spēli padarīt īpašāku, sākotnēji pirms mača ar "Spartaku" bija plānojusi organizēt gājienu no LU līdz Hanzas vidusskolas laukumam, tomēr, kā no "Mettas" ģenerālsekretāra Ģirta Mihelsona noskaidroja Sportacentrs.com, šī iecere ir pārcelta uz 2. aprīli, kad ieplānota mājas spēle pret RFS.

Bet atpakaļ pie sportiskās puses! Droši var teikt, ka par 1. kārtu visvairāk ir vīlies čempions "Spartaks", kas pret RFS atradās vadībā no 15. līdz 78. minūtei (70% spēles), bet beigās palika pat bez neizšķirta (1:2). "Spartaks" vēlēsies izgāzt dusmas pār "Mettas" galvām un jaunā poļu trenera Mareka Zuba vadībā izcīnīt pirmo uzvaru, taču arī "Metta" diez ko priecīga par savu pirmo spēli nebija (nesekmīgs izbraukums Ventspilī) un tai ir savi plāni, kā savu noskaņojumu sezonas sākumā uzlabot.

Pagājušajā gadā 2.-5. vietu ieņēmušās komandas visas bez izņēmuma zaudēja punktus pret "Mettu" ("Ventspilij" neizšķirts un zaudējums, "Liepājai" un "Jelgavai" pat pa diviem zaudējumiem), kamēr Oļega Kubareva vadītais "Spartaks" uzvarēja studentus visas četras reizes, un tas bija viens no stūrakmeņiem, lai iegūtu titulu. Tai pašā laikā senākā vēsturē arī "Spartaks" ir bijis "Mettai" parocīgs pretinieks un ir izcīnītas uzvaras. Šķiet, šosezon līmeņa atšķirība savstarpējās spēlēs varētu nebūt arī tik milzīga - pērn "Spartakam" bija Kubarevs...

Liela intriga ir, kā pret savu ilggadējo komandu izskatīsies uz "Spartaku" pārgājušais Edgars Vardanjans. Viņa mikrodueļi ar bijušajiem partneriem Dāvi Indrānu, Eduardu Emsi, Ingaru Sarmi Stugli, Dāvi Sandi Strodu (pēdējie divi spēli Ventspilī savainojumu dēļ gan nepabeidza) varētu būt sevišķi nikni.

Tāpat noteikti nikns ir jūrmalnieku kapteinis Edgars Gauračs, kurš rezultatīvi asistēja Platonovam "Spartaka" vienīgajos vārtos, bet pēc tam bija spiests vērot, kā jauneklis Uldriķis iznīcina viņa komandu. Arī šoreiz Gauračam pretī stāsies daudz jauniešu un otrreiz vilšanos viņš nevēlēs piedzīvot. Vēl jo vairāk, ka spēle otro nedēļu pēc kārtas tajā pašā Hanzas vidusskolas laukumā. Viens no "Spartaka" atrisināmajiem uzdevumiem ir noraidītā Pāvela Mihadjuka aizvietošana aizsardzības centrā. Atļausimies prognozēt, ka blakus jaunizceptajam centra aizsargam Elvim Stuglim (starp citu, Hanzas vidusskolā var notikt arī brāļu duelis) spēlēs Luka Šimunovičs, kurš cīņā pret RFS spēlēja malējā aizsarga pozīcijā.

"SynotTip" Virslīga, 2. kārta

DatumsLaiksVietaSpēleRez.
17.03.19:00Olaines pilsētas stadionsJelgava - Liepāja/Mogo1:2
18.03.13:00Piņķu stadions (Rīgas iela 1c; Piņķi)Babīte/Dinamo - RFS
18.03.15:00RTU stadions (Daugavgrīvas iela 56; Rīga)Riga - Ventspils
18.03.17:00Hanzas vidusskolas laukums (Rīga)Metta/LU - Spartaks

Turnīra tabula

VKomandaSUNZVAP
1.Ventspils11002:03
2.RFS11002:13
3.Riga FC11001:03
4.Liepāja/Mogo21012:23
5.Jelgava21012:23
6.Spartaks10011:20
7.Babīte/Dinamo10010:10
8.Metta/LU10010:20

Visas trīs spēļu tiešraides varēsiet vērot Sportacentrs.com portālā, bet cīņas no RTU stadiona un Piņķiem arī Sportacentrs.com TV kanālā.

     [+] [-]

, 2017-03-18 05:48, pirms gada
Lai gan ir tikai sezonas sākums,tomēr šī spēle būs kā lakmusa papīrītis,kurš man parādīs, vai kļūdos savās pesimistiskajās prognozēs pret savu klubu,jeb nē.Tiesa ,maza piebilde.RTU laukums tomēr īsto klubu spēku diez vai atļaus nodemonstrēt,tad jāgaida dabīgie laukumi un vēl mēnesis.

     [+] [-]

, 2017-03-18 09:24, pirms gada
informatīvi- uzzināju vismaz par RTU ministadiona esamību un atrašanās vietu
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2017-03-18 12:40, pirms gada
Gribēju ar ģimeni aizbraukt Riga - Ventspils noskatīties, bet ne jau kājās stāvot RTU stadionā. Tā skatītājus nepiesaistis. Ļoti žēl

  +1 [+] [-]

, 2017-03-18 12:45, pirms gada
Neredzēju FKV pēdējo spēli, bet spriežot pēc redzētā pirmā kārtā Liepājā, nekā pārdabiska no Rigas nav. Protams, kaut kādas korekcijas spēlē var ieviest Timofejevs, Zjuzins un Šabala, bet ja būs tāds pats sastāvs Rigai kā Liepājā, lieku uz FKV. Tad jau man vakar Jelgava patika labāk kā spēlēja. FC Rigai ir tāds stils, kā jau te minēja, "skrien un sit".

     [+] [-]

, 2017-03-18 13:19, pirms gada
Key

Tad tapec, ka Riga ir daudz speletaju no izlases. Izlase ari ja neesi pamanijis ir sit un skrien.

Tev jābūt autorizētam,