Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 0

"Daugavpils" jaunais treneris: "Apstākļi šeit ir spartiski..."

Edmunds Novickis
Edmunds Novickis @EdmundsN

"Daugavpils" jaunais treneris: "Apstākļi šeit ir spartiski..."
Aleksandrs Gorškovs. Foto: BFC "Daugavpils"

2019. gada Virslīgas astotais labākais klubs "Daugavpils" janvāra beigās paziņoja, ka komandu šogad vadīs krievu speciālists Aleksandrs Gorkškovs. Viņš krievu medijiem atklāj Daugavpils futbola reālijas.

Jāatgādina, ka 1970. gadā dzimušais Aleksandrs Gorškovs futbolista karjeras laikā pārstāvējis gan Krievijas, gan Ukrainas izlases. Ukrainas izlases sastāvā 2003. gadā viņš pēdējā minūtē izcēlās ar skaistu vārtu guvumu mačā pret Spāniju (2:2), bet klubu karjerā aizvadījis ilgus gadus Sanktpēterburgas "Zenit". Šī kluba rindās viņš kļuva gan par Krievijas čempionu un kausa ieguvēju, gan arī par UEFA kausa un Superkausa ieguvēju. Savu pēdējo spēli starptautiskajā arēnā Gorškovs aizvadīja 2008. gada UEFA kausa izcīņas pusfinālā, kad "Zenit" ar 4:0 sagrāva Minhenes "Bayern". Pēc karjeras beigām tika iekļauts “Zenit” slavas zālē, bet pēdējā viņa darba vieta bija "Zenit-2" komandas trenēšana 2018. gadā. Tagad Gorškovs nonācis BFC "Daugavpils".

Krievu medijiem Gorškovs stāsta: "Pēc "Zenit-2" pamešanas es pusotru gadu biju bez darba. Centos atrast jaunu klubu, taču bez sekmēm. Treneru ir daudz, bet komandu maz... Paziņa informēja mani, ka Latvijā parādījusies brīva vieta galvenā trenera amatā "Daugavpils" komandā, jo to personīgu iemeslu dēļ pametis Viktors Morozs [viņš vēlas iegūt "Pro" licenci, paralēli strādājot par galvenā trenera asistentu RFS - aut.]. Biju noilgojies pēc darba, tāpēc nolēmu, ka jāaizbrauc un jāaprunājas ar šī kluba vadību - pat neskatoties uz to, ka darba devēja apstākļi ir pieticīgi. Tikšanās notika pozitīvā gaisotnē, tāpēc pieņēmu šo piedāvājumu."

Vai esat paguvis iepazīties ar komandu?
"Daugavpilī" pamatā rēķinās ar savas akadēmijas audzēkņiem, un šī akadēmija Latvijā kotējas ļoti augstu. Daudzi puiši spēlē sava vecuma junioru un jauniešu izlasēs. Tā kā finanšu nosacījumi Daugavpilī nav salīdzināmi pat ar Rīgas klubiem, tad trūkstošos spēlētājus ņem īrē vai meklē ļoti lētus variantus. Tādējādi kadru mainība ir milzīga. Daudzi puiši atbrauc uz pārbaudēm, visus ir jāapskata. Sanāk veikt lielu darba apjomu, lai atrastu īstos cilvēkus. Pagaidām nav runas par kodola iepazīšanu.

Salīdziniet "Daugavpili" un "Zenit-2"!
Nav jēgas. "Zenit" otrajai komandai viss ir kārtībā ar infrastruktūru, iespējām doties ārzemju treniņnometnēs, ar tehnisko un treneru personālu. Tur ir augsts līmenis visos aspektos. Latvijā kopumā un sevišķi mūsu klubā apstākļi drīzāk ir spartiski. Mūs var dēvēt pat par pusprofesionāļiem [полулюбителями - krievu valodā]. Tehniskais personāls un treneri par pamatdarbu uzskata strādāšanu akadēmijā, savukārt galvenā "Daugavpils" komanda drīzāk ir kā piestrādāšana. Klubs nevar atļauties ārzemju nometnes, nav apsildāmo laukumu. Toties Daugavpilī ļoti mīl futbolu, dzīvo futbolā un ciena to. Ir perspektīvi jaunieši, kuriem ir iespēja trenēties ar pamatsastāvu, jo ne vienmēr pietiek spēlētāju pilnvērtīgam treniņam.

Kāds ir jūsu uzdevums "Daugavpilī"?
"Daugavpils" ir jauns klubs. Pilsētā ir bijušas arī citas komandas, taču tieši šī ir veidojusies uz akadēmijas bāzes un attīstībā iet savu ceļu. Aizpērn klubs iekļuva Virslīgā un pagājušajā gadā prata nosargāt vietu elitē. Šosezon man konkrēti uzdevumi netiek doti, taču vēlme ir kļūt par stabilu vidusmēra klubu, sasniegt stabilitāti rezultātos. Plus censties attīstīt futbolistu prasmes, lai vēlāk viņus varētu pārdot un nopelnīt. Ja tādā klubā kā mūsējais kāds uzspīd, viņu uzreiz pārpērk bagātie klubi no Rīgas. Atkārtošos, "Daugavpilī" ir ļoti liela kadru mainība.

Atgādina "Chertanovo" [Krievijas otrās spēcīgākās līgas klubs, bāzēts Maskavā - aut.] struktūru.
Var vilkt zināmas paralēles, vienīgi mērogi nav salīdzināmi, gluži kā visos pārējos futbola darbības aspektos. "Chertanovo" pulcē talantus no visas valsts, savukārt "Daugavpils" akadēmija aptver savu pilsētu un tuvākos apdzīvotos punktus 10-15 kilometru attālumā no centra.

Esat pieradis pie mierīgiem dzīves apstākļiem?
Esmu atbraucis uz Latviju strādāt, tāpēc sadzīves apstākļi mani īpaši nesatrauc. Turklāt arī šeit ir, kur aiziet un ir, ko apskatīties.

Intervijas turpinājumā tiek apspriestas Krievijas futbola aktualitātes, bet sarunas noslēgumā intervētājs jokojot vaicā, vai Gorškovs vēlētos savas jaunās komandas rindās redzēt pazīstamo Aleksandru Kokorinu (pēc visām likstām ar tiesībsargājošajām iestādēm "Zenit" viņam noteicis... minimālo atalgojumu, kas Krievijā līdzinās apmēram 243 eiro mēnesī), uz ko jaunais "Daugavpils" treneris atbildēja ar tikpat lielu humora devu: "Neatteiktos. Turklāt dzirdēju, ka viņa alga ir pielīdzināta minimālajam atalgojumam. Tas kā reizi ir mūsu līmenis. Mēs šādu atalgojuma līmeni spētu pavilkt. Gaidām Sašu pie mums, savukārt no Latvijas vairs nav tik tālu arī līdz pārējai Eiropai."

Izmantotie resursi:
https://news.sportbox.ru/Vidy_sport...

     [+] [-]

, 2020-02-07 20:10, pirms 9 mēnešiem
Jā,smieklīgi un skumji vienlaicīgi ...

     [+] [-]

, 2020-02-07 20:32, pirms 9 mēnešiem
Nākamajā sezonā Dpils kluba nosaukums būs Spartieši?
jebšu Spartak?

     [+] [-]

, 2020-02-07 20:39, pirms 9 mēnešiem
Visu laiku sliktākais treneris Maskavas Spartakā tagad ieņems Riga komandas Koņeva vietu?
Nespchnemi ...
Divi Latvijas tituli veixmīga Eurokausu sezona un še Tev ...

     [+] [-]

, 2020-02-07 20:42, pirms 9 mēnešiem
Vienįgā pozitivus ziņa, ka Starkovs ir Spartaka treneru melnajā saraxtā virs šī embrija!
😎