Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 0

Virslīga: vai Kurzemes grandi un Daugavpils pratīs piecelties?

Edmunds Novickis
Edmunds Novickis @EdmundsN

Virslīga: vai Kurzemes grandi un Daugavpils pratīs piecelties?
Jurģis Kalns
Foto: Aigars Prūsis

Šodien Virslīgas čempionātā notiks visas piecas 8. kārtas spēles. Četras no tām sāksies plkst.18:00, bet viena – plkst.19:00. Trīs no mačiem notiks Rīgā, bet pa vienam Daugavpilī un Jelgavā. Lūkosim, vai mūsu grandi „Ventspils”, „Liepājas metalurgs” un Daugavpils „Daugava” pratīs piecelties pēc šokējošiem zaudējumiem aizvadītajā nedēļas nogalē.

„Daugava” (D) – „Gulbene”

Visvairāk savas komandas faniem šobrīd parādā ir Daugavpils „Daugava” – ielaist sešus vārtus pret „Jūrmalu” (1:6) bija zem sava goda. Kurš būtu domājis, ka latgalieši šādā veidā piedzīvos pirmo zaudējumu!? Skaidrs, ka pēc šādas katastrofas ir jālabojas, citu variantu nav. Un tas jādara jau bez Ravila Sabitova, kurš ir atlaists. „Daugavai” pretī stāsies „Gulbene” – komanda, kas sezonu iesāka neveiksmīgi, toties tikpat šokējoši (kā daugavpiliešu zaudējums) nupat pārspēja „Liepājas metalurgu” (1:0) tā laukumā! Gulbeniešu labā līdz šim visus vārtus guvis viens cilvēks – Josuke Saito guvis piecus vārtus, atzīmējoties ar precīziem raidījumiem četrās spēlēs. Pārējos trīs mačos „Gulbene” palika sausā. Neskatoties uz minēto 6:1, favorīte būs „Daugava”, kura savā astotajā spēlē beidzot mēģinās gūt savus pirmos vārtus 1. puslaikā.

"Daugavas" labās malas aizsargs Jurijs Sokolovs: "Pēc graujošās sagrāves ļoti gribam reabilitēties un aicinām visus savus līdzjūtējus uz stadionu. Komanda ir gatava pierādīt, ka lielais zaudējums bija nejaušība. Ļoti cienām ''Gulbeni'', bet vēl vairāk ticam saviem spēkiem un spējai uzvarēt!"
Intriga: Vai „Daugava” beidzot iesitīs 1. puslaikā un vai „Gulbenes” labā beidzot iesitīs kāds no pārējiem, nevis Saito?

„Daugava” (R) – „Liepājas metalurgs”

Rīgas „Daugava” čempionāta ievadā bija patīkamākais pārsteigums, tomēr pēdējos trīs mačos trīs zaudējumi ar vārtu starpību 1:5. Būs grūti izvairīties arī no ceturtā zaudējuma pēc kārtas, jo jāuzņem „Liepājas metalurgs”, kuram, tāpat kā Daugavpils komandai, būtu jājūtas loti vainīgiem savu līdzjutēju priekšā… Liepājnieku Ahilleja papēdis pagaidām ir uzbrukums – sešās spēlēs iesisti tikai seši vārti, kas ir ļoti, ļoti maz, atceroties iepriekšējos gadus. Ņemot vērā, ka Jurija Popkova (viņš, starp citu, savulaik ir trenējis arī liepājniekus) komanda „Daugava” aizsardzībā spēlē ļoti akurāti, arī šajā mačā „Metalurgam” var rasties problēmas ar Artūra Vaičuļa sargāto vārtu iekarošanu. Pēc mača ar „Skonto” (1:0) Liepājas treneris Vladimirs Osipovs dikti slavēja Vladimiru Kamešu, taču kopā ar otru uzbrucēju Jurģi Kalnu (kurš vēl arī nerealizēja pendeli iepriekšējā mačā) viņi sešās spēlēs ir iesituši tikai divus vārtus. Redzēsim, vai sniegumu uzlabos arī pussargi ar Tomu Tamošausku, Genādiju Soloņicinu un Valēriju Afanasjevu priekšgalā – viņu palīdzība, lai atvērtos uzbrukums, šai smagajā brīdī būs vajadzīga vairāk nekā nekad.

Šorīt kļuvis skaidrs, ka "Metalurga" vadība atlaidusi Osipovu - tātad jau otrs kritušais, arīdzan no iepriekšējās sezonas medaļnieku ieguvējvienības. Šodienas mačā liepājniekus vadīs galvenā trenera asistents Dmitrijs Kalašņikovs, kurš par gaidāmo maču sacijis: "Gulbenei esam zaudējuši jau divas spēles, ieskaitot pagājušo gadu. Esam sarežģītā situācijā un izeja ir viena – jāspēlē, cik labi vien varam. Komanda ir izvēlējusies jaunu kapteini, tas ir Pāvels Mihadjuks, bet tā kā šodienas spēlē viņš nepiedalīsies, tad šodien komandas kapteinis būs Oskars Kļava. Pēc tā, kas notika pagājušajā spēlē, komandai ir jāatgūst uzticība kā komandas vadībai, tā līdzjutējiem un skatītājiem. Ir jāmaina attieksme, tas ir vienīgais, ko varam mainīt. Divas nedēļas pirms Latvijas kausa fināla ir svarīgi iegūt psiholoģisko pārliecību."

Popkovs: "Esam izanalizējuši savas kļūdas no spēles pret ''Skonto'' un centīsimies pārtraukt zaudējumu sēriju tieši pret Liepājas komandu. Uzdevums būs grūts, jo Liepāja iepriekšējā kārtā pamanījās zaudēt un šodien cīnīsies tikai par uzvaru. Tomēr viņiem būs liels psiholoģiskais spiediens un tas mums varētu nākt tikai par labu."
Intriga: Vai „Liepājas metalurgs” pirmo reizi sezonā gūs vairāk nekā divus vārtus?

„Jūrmala” – „Ventspils”

Arī „Ventspilij” ir jāreabilitējas par drausmīgo zaudējumu sestdien, kad ar 0:1 tika sagādāta reta uzvara „Jelgavai” (un tomēr pārfrāzēšu – jelgavnieki šo uzvaru godam izcīnīja). Ventspilnieku sniegums ir nestabils – četrās spēlēs uzbrukums ir rullējis (gūti 2, 3, 3 un 6 vārti), un šajās cīņās gūtas uzvaras, bet citās divās spēlēs viņi palika sausā un zaudēja ar 0:1. Kā būs šoreiz? Teorētiski pēc krišanas būtu jānāk zolītei, taču ņemsim vērā, kas stāsies pretī – „Jūrmala” ir pamatīgi ieskrējusies un kopā ar „Spartaku” ir šī brīža Virslīgas karstākās komandas, kas vāc punktus kā sēnes pēc lietus. „Jūrmala” ir Virslīgas rezultatīvākā komanda (starp citu, „Ventspils” ir 2. vietā šajā rādītājā), kas spēlē viegli plūstošu futbolu. Trijos mačos Arkādijā jūrmalnieki sasituši 11 vārtus…

Protams, pret „Ventspili” varētu būt cits stāsts, taču viennozīmīgi paredzēt uzvarētāju šai mačā nevar. Iespējams, kurzemniekiem traucē apstāklis, ka grūti izšķirties par saviem uzbrukuma līderiem – uzbrūkoša plāna kvalitatīvu spēlētāju Ventspilij ir, cik uziet (uz uzbrukumu tendētus pussargus ieskaitot, tie ir E.Višņakovs, Martiness, Turkovs, Abdultaofiks, Suhanovs, Cigirlašs, Tukura), un daudzveidība ne vienmēr palīdz – vajadzīgas ieeļļotas shēmas. Tiesa, daudzveidība netraucē „Jūrmalai” – vārtus paspējuši gūt jau deviņi(!) šīs komandas spēlētāji (šodien gan nevarēs spēlēt Žuļevs), un „Ventspils” aizsardzībai vien atliks minēt, no kurienes varētu sekot lielākie draudi…

Ventspilnieku labās malas aizsargs Oļegs Timofejevs: „Atkal zaudējām "Jelgavai" - tas ir kaut kāds pārpratums! Pretinieks ļoti reti pārgāja mūsu laukuma pusē, bet vienreiz guva kaut kādus muļķīgus vārtus un uzvarēja. Tāds ir futbols, futbolā viss ir iespējams. Ļoti sāpīgi, ka neveiksme piemeklēja "Ventspili" brīdī, kad piekāpās konkurenti, un mums bija lieliska iespēja nostiprināties pirmajā vietā. Tagad mūs gaida grūta spēle ar "Jūrmalu", kura visus šokēja ar graujošu uzvaru pār "Daugavu". Mums gaidāmā spēle būs ļoti svarīga: abām komandām ir 12 punkti, "Ventspils" nekādā gadījumā nedrīkst palaist "Jūrmalu" sev priekšā. Esmu pārliecināts, ka "Ventspils" ir spēcīgāka komanda, ko jāpierāda arī laukumā. Mums vajag kaujiniecisku noskaņojumu, jānospēlē uzmanīgi aizsardzībā un jāizmanto savi trumpji uzbrukumā. Mums viņu pietiek, galvenais, jāizmanto!”
Intriga: Vai divas Virslīgas rezultatīvākās komandas sarīkos īstu uguņošanu Arkādijā?

„Jelgava” – „Spartaks”

„Jelgava” pagaidām dīvainā kārtā izbraukumā spēlē daudz labāk nekā mājās. Jelgavā zaudētas visas četras spēles (nulle punktu), toties izbraukumā 2-1-0, tātad septiņi punkti trijos mačos. Beidzot būtu laiks iepriecināt savus fanus, tomēr ari šeit mājiniekiem klāsies ļoti grūti – pretī karstais „Spartaks”, kas guvis uzvaras četrās spēlēs pēc kārtas. Jūrmalas komandai ir ļoti kvalitatīvi leģionāri, kas sasituši 10 no 12 komandas vārtiem, īpaši jāizceļ trio Hairo Moskera, Patriks Tvumasi, Davids Kortess (viņu kontā arī ir visi 10 ārzemnieku vārti), kurus ar labām piespēlēm mēdz barot arī aizsargs Karloss Ruā. „Spartaks” pēc trim zaudējumiem pirmajās trīs kārtās šobrīd mērķtiecīgi iet uz 18 punktiem 1. aplī (6-0-3, šobrīd 4-0-3), kas varētu dot sensacionālas līderpozīcijas Virslīgā. „Jelgava” pēc panākuma „Ventspilī” (1:0) gan arī šobrīd ir uz pacēluma viļņa un noteikti ar sava uzbrukuma līdera Vladislava Kozlova palīdzību cerēs izcīnīt trīs punktus. Starp citu, „Spartaka” aizsardzība ne tuvu nav nevainojama, un augumā raženais Kozlovs varētu tā kārtīgi sašūpot viesu aizsargus…

Dainis Kazakevičs: „„Spartaks” čempionātu sācis ļoti veiksmīgi, demonstrējot ne tikai skaistu un rezultatīvu futbolu, bet arī tiekot pie uzvarām. ''Spartaka'' spēle ir balstīta uz vairākiem ļoti meistarīgiem un tehniskiem leģionāriem, kuri spēj regulāri gūt vārtus. Mēs centīsimies darboties tā, lai ierobežotu pretinieku plusus, izmantotu tos savā labā. Komandā valda kaujiniecisks noskaņojums un skaidrs, ka mēs kā mājinieki ceram izcīnīt trīs punktus!” „Jelgavas” pussargs Igors Lapkovskis: „„Spartaka” vājā vieta varētu būt aizsardzība. Neko daudz par pretinieku gan nezinu, esmu redzējis tikai puslaiku spēlē pret „Metalurgu”. No zināmajām lietām – jūrmalniekiem nav problēmas ar vārtu gūšanu, bet aizsardzībā bieži vien ir robi. To pierāda tas, ka gandrīz katrā mačā ''Spartaks'' zaudē vārtus. Mums tas ir jāizmanto un domāju, ka pēdējā spēlē pret ''Ventspili'' gūtā pieredze un emocijas mums ļoti palīdzēs.”

"Spartaka" direktors Spartaks Melkumjans: "Ar nepacietību gaidu šo maču. Atminos, ka 1.līgā starp ''Spartaku'' un ''Jelgavu'' nebija nevienas garlaicīgas spēles, tādēļ esmu pārliecināts, ka skatītājiem būs, ko baudīt. Neskatoties uz futbola ekspertu pirmsspēles komentāriem par šo cīņu, uzskatu, ka ''Jelgavas'' aizsardzības līnija ir viena no spēcīgākajām visā Virslīgā. Vēlos teikt paldies Sportacentrs.com par piedāvāto spēles tiešraidi."
Intriga: Vai „Spartaks” turpinās savu uzvaru gājienu un iekaros arī Jelgavu?

„Metta/LU” – „Skonto”

Pēc Daugavpils 1:6 vairs nav nevienas komandas bez zaudējumiem. Toties ir viena, kurai nav uzvaru – tā ir „Metta/LU”, kas pēc cerīga sezonas sākuma (0-3-1) šobrīd jau piedzīvojusi trīs zaudējumus pēc kārtas ar kopējo vārtu starpību 2:11. Būs ļoti grūti arī pret „Skonto” – kā nekā tiksies turnīra līderis un pastarītis. Tomēr ņemsim vērā, ka „Skonto” sniegums ir visai samocīts un visas četras Mariana Pahara komandas gūtās uzvaras lielākā vai mazākā mērā bija laimīgas (visos gadījumos rezultāts viens un tas pats – 1:0). „Skonto” nevienu nesabradā un lielākoties panākumus gūst ar lielu pacietību un centību – acīmredzot Pahara nopelns. Tomēr centība ir arī „Mettai”, kura pamazām iegūst pieredzi (ar rūgtuma piegaršu) un kura drīzumā varētu sākt kost pretiniekiem. Redzot, kā šosezon attīstās Virslīga, būtu jāietur līnija (ja jau, tad jau), proti, „Mettai” būtu jāuzvar. Neloģiskajā Virslīgā tas būtu tikai loģiski!

Andris Riherts: „„Daugavai” (D) mums sanāca tikai iekniebt, bet "Skonto" jau centīsimies iedzelt (smaida). Protams, mēs pakāpeniski esam gatavi kļūt par īstiem vīriem šajā čempionātā, un Virslīgas līderis ir labs izaicinājums. "Skonto" komanda ir jauna un ļoti ātra. Mēs to zinām un būsim gatavi likt pretī savu ātrumu un komandas intelektu.” Pussargs Edgars Vardanjans: „Līdz šim iespējams nedaudz par daudz esam respektējuši citus. Jābūt drošākiem, mēs varam spēlēt arī kā pirmais numurs un tas jāpierāda laukumā.”
Intriga: Vai pārsteidzošajā Virslīgā pastarītis nogāzīs līderi?

Virslīgas 8. kārta

SpēleKad?Kur?Cik maksā ieeja?
Daugava (D) - Gulbene02.05./18:00Celtnieks1Ls*
Daugava (R) – Liepājas metalurgs02.05./18:00Daugavas stadionsbezmaksas
Jūrmala – Ventspils02.05./18:00Arkādijas laukumsbezmaksas
Jelgava - Spartaks02.05./18:00Zemgales OSC1Ls**
Metta/LU - Skonto02.05./19:0049. vidusskolas laukums1Ls***

"*" - bērniem un pensionāriem bezmaksas.
"**" – ar izņēmumiem.
"***" - bezmaksas bērniem un pensionāriem, kā arī tiem, kuri ieradušies ar kluba atribūtiku..

Tabula

Rezultatīvākie spēlētāji

VSpēlētājsKlubsVārti
1.SaitoGulbene5 (1)
2.KozlovsJelgava4
TvumasiSpartaks4
4.SputajsJūrmala4 (1)
5.OsipovsJūrmala4 (2)

Izmantotie resursi:
Futbola Virslīga - Sākums

     [+] [-]

, 2012-05-02 08:53, pirms 8 gadiem
Esmu diezgan pārliecināts, ka LM šodien savu dāvanu stendu izkrāšņos ar vēl vienu vimpeli.'
Jāskatās, ko Gulbene rādīs - man jau šķiet, ka jēlumu...
Vemtspilij būrī būs ļoti grūti
Skonto neklups
Spartakam grūtākā spēle, lai 1. apli pabeigtu ar 18p - Jelgava var arī būt ieskrējusioes ar labu inerci

  +8 [+] [-]

, 2012-05-02 08:59, pirms 8 gadiem
Nelikšos mierā un jautāšu
Pēdējo notikumu sakarā - Kur ir Malnačs????

  +3 [+] [-]

, 2012-05-02 09:25, pirms 8 gadiem
es jūtu, ka šodien Metta uzvarēs!

  +1 [+] [-]

, 2012-05-02 09:25, pirms 8 gadiem
Teorētiski pēc krišanas būtu jānāk zolītei - tāda teiciena nav zolītē nav
te bija jāraksta otrādi
Jūrmalai pēc zoles nāk krišana

  -2 [+] [-]

, 2012-05-02 09:28, pirms 8 gadiem
re manas idejas gūst sekotājus
Spartaks” pēc trim zaudējumiem pirmajās trīs kārtās šobrīd mērķtiecīgi iet uz 18 punktiem 1. aplī (6-0-3, šobrīd 4-0-3), kas varētu dot sensacionālas līderpozīcijas
SASPERJODS piedāvā - Latvijas Virslīgas 5....
SASPERJODS piedāvā - Latvijas Virslīgas 7....

  -2 [+] [-]

, 2012-05-02 09:38, pirms 8 gadiem
Rīgas dērbijs! Cerams Skonto nenovērtēs par zemu studentus...

  -1 [+] [-]

, 2012-05-02 09:56, pirms 8 gadiem
LM un Daugava (R) spēkošanos mierīgi var nodēvēt par pastarīšu dueli!

  +1 [+] [-]

, 2012-05-02 11:51, pirms 8 gadiem
karstgalvis rakstīja: es jūtu, ka šodien Metta uzvarēs!
Domā,ka pēc pēdējiem notikumiem guņas Līgā,guņa joprojām sauss?

  -1 [+] [-]

, 2012-05-02 12:45, pirms 8 gadiem
Domāju, ka Spartaks turpinās uzvaru sēriju un turpinās būt viena no līdervienībām. Jelgava ir ņemams pretinieks.
Futbols24 magazine - May edition (#3)

  +1 [+] [-]

, 2012-05-02 13:17, pirms 8 gadiem
Tomēr Lajuku arī diskvalificēja ( LFF: LFF DK 1.maija lēmumi (papildināts) ).
Bet kas tur tomēr īsti notika?

     [+] [-]

, 2012-05-02 15:17, pirms 8 gadiem
Lieliski, ka spēle starp Ventspili un Jūrmalu notiks Arkādijā. Protams slikti, ka komanda nespēlē Jūrmalā, bet man vismaz būs iespēja pavērot futbolu klātienē! Vēl neesmu nevienu Ventspils spēli laidis garām un man ir liels prieks, ka arī šodien spēšu apmeklēt futbola spēli, jo interneta tiešraidi nevar norrganizēt!

     [+] [-]

, 2012-05-02 15:19, pirms 8 gadiem
Starp citu, Arkādija stadionā ir kkādas tribīnes, lai spēle nav jāvēro aiz aizsargtīkla stāvot kājās!

  +1 [+] [-]

, 2012-05-02 15:40, pirms 8 gadiem
Kad beidzot visas komandas paries uz normala zaliena?
Gaidis liidz augustam, tad varbuut? Vai dazas komandas te nemaz neplano beigt tas sumo cinas un visu sezonu micisies pa sintetiku?

     [+] [-]

, 2012-05-02 16:52, pirms 8 gadiem
Januks rakstīja: Starp citu, Arkādija stadionā ir kkādas tribīnes, lai spēle nav jāvēro aiz aizsargtīkla stāvot kājās!
Nelielas (šķiet, trīs rindas), bet ir!

     [+] [-]

, 2012-05-02 18:19, pirms 8 gadiem
Pagaidām JEL dievīgi spiež

     [+] [-]

, 2012-05-02 18:21, pirms 8 gadiem
livescore .com15min rādīja visur 0-0
tagad rāda, ka 11 min JUR 1 - 0 VEN
tātad info aprite notiek pa faksu laikam

     [+] [-]

, 2012-05-02 18:27, pirms 8 gadiem
LM vadībā

     [+] [-]

, 2012-05-02 18:27, pirms 8 gadiem
SPA Moskera iesit

     [+] [-]

, 2012-05-02 18:27, pirms 8 gadiem
čau!!!
dodos malku zāģēt