Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:122, Did:0, useCase: 0

No "Real" ātri atlaistais Lopetegi kļūst par "Sevilla" galveno treneri

Rolands Eliņš

No "Real" ātri atlaistais Lopetegi kļūst par "Sevilla" galveno treneri
Marselu un Julens Lopetegi. Foto: AFP/Scanpix

Bijušais Spānijas izlases un Madrides “Real” galvenais treneris Julens Lopetegi noslēdzis trīs gadu līgumu ar citu Spānijas augstākās līgas klubu “Sevilla”.

Julens Lopetegi bez kluba bija kopš aizvadītā gada oktobra, kad tika atlaists no Madrides ”Real” galvenā trenera pozīcijas, kuru ieņēma tikai dažus mēnešus. Lopetegi vadīs “Sevilla”, kura aizvadītajā sezonā ieguva sesto vietu Spānijas līgā un varēs piedalīties nākamās sezonas Eiropas līgā.

Lopetegi šī būs atgriešanās profesionālajā futbolā, kurā viņa karjeru pamatīgi izbojāja 2018. gada vasara. Līdz tam brīdim Lopetegi bija ātri un stabili kāpis uz augšu, vadot “Real” otro komandu pēc tam Spānijas U19 un U21 izlases, kam sekoja panākumu pilni gadi “Porto” galvenā trenera amatā un divi gadi pie Spānijas izlases stūres, nodrošinot dalību Pasaules kausa finālturnīrā.

2018. gada jūnijā Lopetegi sasniedza arī viens no trenerim visvairāk gaidītākajiem zvaniem – galvenā trenera amatu piedāvāja Madrides “Real”. Taču šis pavērsiens tomēr izrādījās ļoti neveiksmīgs. Par to, ka Lopetegi tieši pirms PK bez konsultēšanās ar Spānijas Futbola federāciju piekritis “Real” piedāvājumam, ļoti neapmierināti bija federācijas vadītāji un pāris dienas pirms Pasaules kausa atlaida viņu.

Nākamais pārsteigums sekoja, ka “Real” palika bez Krištianu Ronaldu, kurš ātri pārcēlās uz Turīnu, un Lopetegi jau nācās strādāt ar komandu, par kuras spējām tika izteiktas lielas bažas. Šīs bažas Lopetegi tā arī nespēja kliedēt un pēc vājiem rezultātiem tika atlaists jau oktobrī. Jūnijā Lopetegi bija Spānijas futbola pašā virsotnē, bet četrus mēnešus vēlāk viņš jau vairs nebija nekas.

52 gadus vecais treneris tagad parakstījis trīs gadu līgumu ar “Sevilla”, kas viņam ir ceturtais augstākās līgas klubs, kurā viņš strādās kā galvenais treneris.

Izmantotie resursi:
https://twitter.com/SevillaFC_ENG/s...