Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2739, Did:0, useCase: 0

Par PK kvalifikācijas spēles ietekmēšanu Ganas arbitram mūža diskvalifikācija

Par PK kvalifikācijas spēles ietekmēšanu Ganas arbitram mūža diskvalifikācija

Džozefs Odartejs Lamptejs
Foto: Kwese Sports

Āfrikas kvalifikācija

FIFA Disciplinārā komiteja pieņēmusi lēmumu diskvalificēt uz mūžu Ganas tiesnesi Džozefu Odarteju Lampteju. Viņš nedrīkstēs nekādā veidā būt saistīts ar futbolu ne nacionālajā, ne starptautiskajā līmenī.

Pagājušā gada 12. novembrī Pasaules kausa Āfrikas kvalifikācijas zonas D grupas mačā Dienvidāfrikas Republika savā laukumā ar 2:1 pieveica Senegālu. Pirmie vārti tika gūti, realizējot 11 metru soda sitienu, kas tika piešķirts par spēli ar roku soda laukumā, lai gan bumba trāpīja spēlētājam pa kāju. Pārsvars tika dubultots trīs minūtes vēlāk, bet viesi deficītu līdz minimumam samazināja otrajā puslaikā.

Pēc veiktās izmeklēšanas konstatēts, ka mača galvenais tiesnesis Džozefs Odartejs Lamptejs nelikumīgi ietekmējis spēles iznākumu, un viņam piešķīra mūža diskvalifikācija. Ganas arbitrs ne tikai nevarēs tiesāt futbola spēles, bet arī nedrīkstēs ieņemt pozīcijas, kas saistītas ar futbolu, piemēram, kluba administrācijā.

Tika veikta izmeklēšana arī pret Dāvidu Laionhārtu Nī Larteju Lareju, kura darbības raisījušas aizdomas, tomēr Disciplinārā komiteja nav saskatījusi pārkāpumus.

Novembrī Āfrikas Futbola federāciju apvienība diskvalificēja Ganas arbitru un vēl trīs viņa kolēģus uz trim mēnešiem par slikto sniegumu spēlē starp Dienvidāfrikas Republiku un Senegālu.

Lamptejs iepriekš bija viens no labākajiem Ganas tiesnešiem, kuram nereti tika uzticēti Pasaules kausa kvalifikācijas mači. Bija paredzēts, ka viņš tiesās arī Āfrikas Nāciju kausu, tomēr diskvalifikācija pārvilka svītru plāniem.

Izmantotie resursi:
Fédération Internationale de Football...

  -4 [+] [-]

, 2017-03-20 17:49, pirms gada
Kartejais benefitu edajs Rietumeiropa

     [+] [-]

, 2017-03-20 18:14, pirms gada
tak cietumā tas tiesnesis ir jāliek

     [+] [-]

, 2017-03-20 18:15, pirms gada
Senegal vs South Africa 1-2 - All Goals & Highlights - World Cup Qualifications 11/12/2016

  +1 [+] [-]

, 2017-03-20 18:27, pirms gada
Kā tieši viņš ietekmēja? Pēc raksta spriežu , ka toto nav licis , tad jau daudz par bargu. Visi tiesneši kļūdās. Pat ČL un Pasaules kausa finālos!

  +2 [+] [-]

, 2017-03-20 20:15, pirms gada
Ja nav pieļāvis šo kļūdu apzināti, tad pārāk bargs sods, jo kā te jau minēja tad tiesnesis ir tikai cilvēks. Katram var gadīties nokļūdīties.
Bet ja apzināti, tad gan pelnīti.

  +1 [+] [-]

, 2017-03-20 23:17, pirms gada
Pēc raksta netop skaidrs, vai viņš speciāli tiesājis [kādam par labu] slikti, vai vienkārši slikti notiesājis (piemēram, kaut ko neredzējis vai pārskatījies). Tā ir milzīga atšķirība! Toto arī netiek piesaukts, tad interesanti, kā tur īsti bijis?

     [+] [-]

, 2017-03-20 23:28, pirms gada
elfs rakstīja: Ja nav pieļāvis šo kļūdu apzināti, tad pārāk bargs sods, jo kā te jau minēja tad tiesnesis ir tikai cilvēks. Katram var gadīties nokļūdīties.
Bet ja apzināti, tad gan pelnīti.
da labi , kā var kāju ar roku nejauši sajaukt?

Tev jābūt autorizētam,