Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:128, Did:0, useCase: 0

Medijs: FIFA nākamnedēļ pieņems lēmumu par piecu spēlētāju maiņu atļaušanu

Kārlis Justovičs
Kārlis Justovičs

Medijs: FIFA nākamnedēļ pieņems lēmumu par piecu spēlētāju maiņu atļaušanu
Foto: Kai Pfaffenbach/Reuters/Scanpix

Spānijas medijs "Marca" ziņo, ka Starptautiskā Futbola federāciju asociācija (FIFA) nākamnedēļ pieņems spēkā lēmumu par piecu spēlētāju maiņu atļaušanu vienā spēlē. Šāds likums darbosies tikai atlikušā 2019./20. gada sezonā, ko vairākas Eiropas līgas apņēmušās izspēlēt līdz galam.

FIFA pieņemtais noteikumu pagaidu grozījums gan būs rekomendējams nevis obligāts, kā rezultātā katra līga pati varēs izvēlēties vai sezonu pabeigt ar trīs, vai piecām spēlētāju maiņu iespējām katrā mačā. Trīs no piecām maiņām tiks atļautas, ritot spēles laikam, savukārt, lai neradītu liekas pauzes, ceturtās un piektās maiņas laikā pulkstenis tikšot apturēts. Tāpat joprojām būšot atļauta maiņu veikšana puslaiku pārtraukumos.

Parasti piecas vai vairāk maiņas ir atļautas klubu un izlašu pārbaudes spēļu laikā. FIFA pieņemto priekšlikumu gan vēl būs jāapstiprina Starptautiskajai futbola asociācijai (IFAB), kas nodarbojas ar futbola noteikumu pieņemšanu.

Tāpat tikusi aktualizēta iespēja par spēļu saīsināšanu, 90 minūšu vietā izspēlējot 80 minūšu ilgus mačus. No lEiropas lielajām līgām vistuvāk šādam variantam ir Anglijas premjerlīga.

Futbola noteikumi paredz iespēju, ka, vienojoties visām iesaistītajām pusēm, spēle drīkst ilgt arī mazāk par 90 minūtēm – kā tas ierasti notiek jaunatnes futbolā. "Spēle ilgst divus vienādus periodus pa 45 minūtēm, ja vien tiesneši un abas komandas nav vienojušies citādi. Jebkura vienošanās par spēles periodu ilgumu (piemēram, abu puslaiku saīsināšana līdz 40 minūtēm nepietiekama apgaismojuma dēļ) ir jāpanāk vēl pirms spēles sākuma, un tai ir jāatbilst sacensību noteikumiem," sacīts FIFA apstiprināto noteikumu 7. paragrāfā.

Izmantotie resursi:
https://www.marca.com/futbol/2020/0...

     [+] [-]

, 2020-05-05 23:31, pirms pusgada
Kāds īsti labums no tā?

     [+] [-]

, 2020-05-06 01:49, pirms pusgada
evil11 rakstīja: Kāds īsti labums no tā?
Rotējot vairāk spēlētājus, mazināt slodzi.

Bet nu vispār sviests. Sezonas ir jāslēdz un miers. Jāsagaida rudens, vēl nevar zināt, ko tas atnesīs.