Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2, Did:0, useCase: 0

Igors Rejs - pamests Latvijā, atradies Francijā

Igors Rejs - pamests Latvijā, atradies Francijā
Igors Rejs (Igor Rey)
Foto: fcsochaux.fr

Francijas augstākās līgas kluba Sochaux rezerves komandā un Francijas U-19 izlasē spēlē Latvijā dzimis futbolists. Šeit, sportacentrā, Igora Reja vārds jau ir izskanējis ar vēlmi uzzināt ko vairāk par viņu.

Nevienam nenovēlēsi Francijā spēlējošā futbolista Igora Reja likteni. 1993. gadā Rīgā dzimušais zēns tika pamests un līdz triju gadu vecumam auga bāreņu namā. Tad Igoram uzsmaidīja veiksme, un viņu adoptēja kāda Francijas ģimene no vīnu pilsētas Bordo. Saviem audžuvecākiem jaunais uzbrucējs ir pateicīgs par visu: izglītību, veselību un iespējām realizēt savus sapņus. Viens no kvēlākajiem sapņiem gadiem ilgi Igoram bija kļūt par profesionālu futbolistu. Nu tas ir noticis. Viņam ir līgums ar Francijas augstākās līgas klubu Sochaux-Montbeliard, kas šogad spēlē arī Eirokausos, pērn viņš regulāri tika izsaukts uz Francijas U-18 izlases spēlēm, bet tagad viņa priekšā jauns izaicinājums – izkarot vietu Sochaux pirmajā komandā.
Rejs latviešu valodu sen jau ir aizmirsis. Viņa dzimtā valoda ir franču, un, kā jau tas šīs valsts pārstāvjiem raksturīgi, angļu valodas zināšanas nav spožas. Tomēr vienkāršām frāzēm un ar Google Translate palīdzību varam sazināties.
Par saviem īstajiem vecākiem viņš neko nezina, kontaktu Latvijā nav, taču daudzviet internetā zem viņa vārda ir divas pilsonības: Francijas un Latvijas. Igors skaidro, ka tā vis gluži nav. Latvijas pilsoņiem liegta prioritāte būt arī kādas citas valsts pilsonim, tāpēc Rejam ir tikai Francijas pase. Taču viņš aktīvi seko līdzi, lai tiktu minēts arī kā latvietis.
Igors ir pārsteigts, kā Latvijā uzzināja par viņa eksistenci. Pagājušajā gadā, kad viņš debitēja Francijas U-18 izlasē, daži līdzjutēji sāka sekot Igora gaitām aktīvāk. „Arī man pašam tas bija milzu pārsteigums. Kluba menedžeris nokārtoja man dalību Francijas jauno talantu nometnē U-18 izlases galvenā trenera Pjēra Mankovska vadībā, un pēc tās viņš mani regulāri aicināja uz spēlēm. U-18 aizvada tikai pārbaudes mačus, tāpēc daudz svarīgāk ir šogad nostiprināties U-19 izlases rindās pie Filipa Bergero. Bija ar viņu saruna. Viņš teica, ka rēķinās ar mani jaunajā atlases ciklā.” Jāpiebilst, ka 2012. gada Eiropas čempionāta U-19 finālturnīrs notiks Igaunijā.
Latvijas futbola līdzjutējiem aktuālāks varētu būt jautājums, vai Rejs būtu gatavs atteikties no Francijas pases, lai spēlētu Latvijas valstsvienībā. „Domāju, ka jā. Tas gan nebūtu viegls lēmums, es noteikti konsultētos ar saviem tuviniekiem, jo atteikties no Francijas pilsonības un visiem no tā izrietošajiem labumiem nebūs viegli. Taču ja man būs iespēja spēlēt Latvijas valstsvienībā un es tur būšu vajadzīgs, tad, visticamāk, pieņemšu šo godu,” skaidroja Rejs.
Šobrīd gan viņš vēl diez vai ir gatavs būt vērtīgs palīgs, bet iespējas progresēt ir labākas nekā censoņiem Latvijā. Sochaux kluba infrastruktūra un apstākļi nav salīdzināmi ar Latvijas klubiem pieejamo. Turklāt arī konkurence ir krietni augstvērtīgāka, viņš regulāri spēlē ar futbolistiem, kam jau tuvākajos gados paredz dāsnus līgumus Eiropas labākajos klubos. No labākajiem vīriem, pret kuriem Igors spēlējis, viņš min Jaju Sanogo (Auxerre), Džefriju Kondogbiju (Lens), Paulu Pogbu (Manchester United). Tie visi ir reja vienaudži, bet atšķirībā no Igora jau aposta gaisu savu klubu pirmajās komandās. „Viņiem ir talants no dabas, man viss jāpanāk ar darbu,” savu varējumu uz topošo zvaigžņu fona nosaka Rejs.
Patlaban viņš ikdienā spēlē Francijas klubu dublieru līgā un ir viens no Sochaux komandas līderiem. Pēc vidusskolas pabeigšanas viņu varētu vienu sezonu izīrēt kādam Francijas 2. līgas klubam (varianti jau esot piemeklēti). Pēc tās sezonas tad arī lielā mērā noskaidrosies viņa karjera augstākā pakāpiena robežas. Ja iekļūst Sochaux pirmajā komandā, visi ceļi vaļā. Ja ne, karjeras turpinājumam Francijas 2. līga vai klubi kādā no kaimiņvalstīm. Igoru Reju gaida, iespējams, svarīgākie divi gadi karjerā.

Uzziņai:
Igors Rejs
Dzimis: 1993. gada 8. februārī
Klubi: (1999-2000) C. A. Beglois, (2000-2006) FCCC Coteaux de Garonne, (2006-2008) Les Coqs Rouges de Bordeaux, (2008 - pašlaik) FSochaux-Montbeliard

Iļja Poļakovs, laikraksts „Diena”
2011. gada 19. septembris

 +11 [+] [-]

, 2011-12-27 16:09, pirms 7 gadiem
stipri gan šaubos, ka viņš atteiktos no Francijas pases, lai pārstāvētu Latviju.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +9 [+] [-]

, 2011-12-27 16:43, pirms 7 gadiem
messibesii2 rakstīja: tieši tā,kāda viņam no tā ir jēga???nekāda!
ar FRA izlasi vins varētu kādu titulu iegūt.bet ar LV izlasi pilnīgi nekodiemžēl....
Viens variants, kad U-izlases būtu pāraugtas un ja skaidri būtu zināms, ka lielajā izlasē netiek, tad Latvijas izlasē varētu uzspēlēt. Tā no manas puses vairāk tāda teoretizēšana.

  +5 [+] [-]

, 2011-12-27 19:05, pirms 7 gadiem
Džekam sķiet vairāk Latvijas patriotisma kā daudzie vietējiem!
Lai viņam veicas!

  -4 [+] [-]

, 2011-12-27 20:48, pirms 7 gadiem
puslaiks rakstīja: stipri gan šaubos, ka viņš atteiktos no Francijas pases, lai pārstāvētu Latviju.
Tas, ka Tu atteiktos no LV pilsonibas, ja nāktu izdevīgs piedāvājums ir tagad skaidrs.
nepielīdzini visus pēc savas vērtību skalas

  +2 [+] [-]

, 2011-12-27 20:48, pirms 7 gadiem
parsteidz tas, ka pectam kad vinu vecaki Latvija bija pametusi, vins ir gatavs atgriezties un parstavet Latvijas izlasi. manuprat jebkurs normals cilveks saprastu, ja vins pectam ka pret vinu seit vecaki ir izturejusies, pateiktu, ka neko par tadu Latviju pat dzirdet negrib.

     [+] [-]

, 2011-12-27 21:52, pirms 7 gadiem
playthegame rakstīja: parsteidz tas, ka pectam kad vinu vecaki Latvija bija pametusi, vins ir gatavs atgriezties un parstavet Latvijas izlasi. manuprat jebkurs normals cilveks saprastu, ja vins pectam ka pret vinu seit vecaki ir izturejusies, pateiktu, ka neko par tadu Latviju pat dzirdet negrib.
Ne jau valsts pamet, bet gan atsevišķi indivīdi. Turēt savu aizvainojumu uz valsti kā tādu, manuprāt, būtu nepareizi. Grūti spriest par viņa izjūtām, par laimi tādā situācijā neesmu atradies.
Kādā komentārā sportacentrā lasīju (nezinu, vai taisnība), ka viņa māte ir krievu izcelsmes latviete, bet tēvs ir no Francijas / Spānijas un neilgi pēc dzimšanas viņš pārvācās uz Franciju. Ko nu? Pārvākties uz Vāciju? Cerams, tur viņam nav radu

  +6 [+] [-]

, 2011-12-27 22:08, pirms 7 gadiem
Bišk jāiespamo. Esam atraduši tēvu - Aleksandrs Isakovs ';

  +2 [+] [-]

, 2011-12-27 22:51, pirms 7 gadiem
anjo rakstīja: Bišk jāiespamo. Esam atraduši tēvu - Aleksandrs Isakovs
Līdzīgs ir

     [+] [-]

, 2011-12-28 10:09, pirms 7 gadiem
anjo rakstīja: Ne jau valsts pamet, bet gan atsevišķi indivīdi. Turēt savu aizvainojumu uz valsti kā tādu, manuprāt, būtu nepareizi. Grūti spriest par viņa izjūtām, par laimi tādā situācijā neesmu atradies.
Kādā komentārā sportacentrā lasīju (nezinu, vai taisnība), ka viņa māte ir krievu izcelsmes latviete, bet tēvs ir no Francijas / Spānijas un neilgi pēc dzimšanas viņš pārvācās uz Franciju. Ko nu? Pārvākties uz Vāciju? Cerams, tur viņam nav radu
ja, bet emocijam jau nepavelesi.
vins kops 3 fadu vecuma noteikti nav bijis Latvija. Domaju, ka vienigas nopietnas asociacijas ar Latviju vinam varetu but - vecaki mani tur pameta, es nevienam tur nebiju vajadzigs.
protams, nevaru ielist vina galva, varbut pusis ir loti pragmatisks un visu uztver bez saasinatam emocijam

     [+] [-]

, 2011-12-28 15:47, pirms 7 gadiem
traki dažiem iziet! Bet domāju, lai tik ņemās pa FRA, ja reiz tik labi iet!
Žēl viņu, ka nezin, kas ir viņa vecāki, ar laiku drošvien varētu piedot šādu soli!
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2011-12-28 16:55, pirms 7 gadiem
Šis kadrs būtu jāpieskata federācijai un treneriem. Labi, izspēlēsies pa Francijas jauniešu izlasēm līdz 21-22 gadu vecumam, un tad mūsējie varētu ātri viņu nocopēt uz Latvijas izlasi, ja Francijas izlasē uzreiz neņem. Cerams, ka veiksmīgi attīstīsies karjera. To arī novēlu!

Līdzīgs gadijums ir ar Championship kluba vārtsargu Adamu Legzdiņu, kurš varētu pārstāvēt Latvijas izlasi. Derētu iemēģināt. 24-25 gadi kaut kur, ja nemaldos. Loģiski, ka Anglijas izlasē viņš netiks, kāpēc gan nepārbaudīt mums? Vaņinu jau neizkonkurēs, bet, kā saka, kāpēc nepacelt, ja acu priekšā mētājas?

  +5 [+] [-]

, 2011-12-28 16:56, pirms 7 gadiem
masterboy rakstīja: vinsh pat nezina latvieshu valodu
Lai spēlētu Latvijas futbola izlasē, latviešu valoda obligāti nav jāzina

  -1 [+] [-]

, 2012-01-09 17:09, pirms 7 gadiem
messibesii2 rakstīja: tieši tā,kāda viņam no tā ir jēga???nekāda!
ar FRA izlasi vins varētu kādu titulu iegūt.bet ar LV izlasi pilnīgi nekodiemžēl....
Fra izlasē vispirms ir jātiek ,gudreli.

  +1 [+] [-]

, 2012-01-09 17:10, pirms 7 gadiem
anjo rakstīja: Lai spēlētu Latvijas futbola izlasē, latviešu valoda obligāti nav jāzina
++

     [+] [-]

, 2013-08-06 01:25, pirms 6 gadiem
''. Latvijas pilsoņiem liegta prioritāte būt arī kādas citas valsts pilsonim,''

ir daudzi kadri ar dubultpilsoniibaam bet cik noprotu tad vinjim tuvaakajaa nakotnee no kadas ir jaatvadaas!

     [+] [-]

, 2013-08-06 01:25, pirms 6 gadiem
anjo rakstīja: Bišk jāiespamo. Esam atraduši tēvu - Aleksandrs Isakovs
saadi nejoko luudzu!