Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:283, Did:0, useCase: 0

Šovasar "Czech Open" tālāk par astotdaļfinālu latviešu klubi netiek

Dāvis Dedumets
Dāvis Dedumets

Šovasar "Czech Open" tālāk par astotdaļfinālu latviešu klubi netiek
"Brenguļu alus" kā pēdējie no latviešiem beidza startus "Czech Open 2018"

Savas šīs vasaras gaitas starptautiskajā florbola turnīrā "Czech Open" noslēguši visi latviešu klubi. Visilgāk turnīrā noturējās vīriešu Open grupas komandas "Brenguļu alus" un FBK SĀC, abām izstājoties astotdaļfinālā, tādējādi netiekot līdz spēlēm svētdienā.

Ar katru spēli uzlabojot savu sniegumu, FBK SĀC ļoti viegli pārvarēja 1/32 fināla barjeru, ar rezultātu 7:0 apspēlējot vācu klubu "SC DHfK Leipzig". Jau desmit minūšu laikā latvieši bija panākuši piecu vārtu pārsvaru, īsi pirms pārtraukuma iemetot arī sesto bumiņu konkurentu cietoksnī. Pēc pārtraukuma FBK SĀC atlika novadīt spēli līdz likumsakarīgām beigām, ko arī izdevās paveikt. Vēl vienus vārtus izdevās gūt, kas deva 7:0 panākumu. Ar diviem vārtu guvumiem izcēlās Alvis Dāle un Jānis Boroduška, bet pa reizei izcēlās Toms Dāle, Ivo Videjus un Krists Vīmanis.

Pēc pavisam nelielas atpūtas FBK SĀC devās laukumā atkārtoti, lai 1/16 fināla mačā sacenstos ar "Maila Seinaan" vienību no Somijas. Šī spēle izvērtās krietni nerezultatīvāka, salīdzinot ar spēli pret vāciešiem. Taču arī šoreiz latviešu vārti palika neieņemti, kamēr paši katrā no cīņas puslaikiem atzīmējās ar rezultatīvu metienu. Pirmajā puslaikā precīzs bija Rolands Vaivads, bet otrajā spēles nogrieznī Alvis Dāle guva vārtus, nodrošinot uzvaru ar 2:0.

Ja turnīra pirmajās divās dienās FBK SĀC bija ļoti brīvs grafiks, tad trešajā dienā spēļu kalendārs bija nežēlīgs, jo četru stundu laikā nācās aizvadīt trīs spēles. Astotdaļfinālā pretim stājās vēl viens somu klubs "#Liuttu". Ātri nonākuši iedzinējos ar 0:2, latvieši nesalūza, pirmā puslaika izskaņā Alvim Dālem atspēlējot vienus vārtus, bet otrajā puslaikā pēc 15 sekundēm viņš arī panāca līdzsvaru. Pagāja vēl 10 sekundes un latvieši jau bija vadībā. Dramatiskā galotnē gan ceturtdaļfināls palika nesasniegts. Divas ar pusi minūtes pirms cīņas beigām, spēlējot bez vārtsarga, somi panāca līdzsvaru, bet vēl pēc minūtes izrāva 4:3 uzvaru, liekot noslēgt kopumā sekmīgo turnīru "FBK SĀC" komandai ar dalītu devīto vietu.

"Brenguļu alus" 1/32 finālā tika galā ar norvēģu "Pivas", bet nākamajā kārtā sāncenšos atkal tika norvēģi – "Oslo Allstars". Sākums padevās lielisks, jo devītajā sekundē rezultātu atklāja Ints Vilks, bet pēc minūtes Matīss Salmiņš pārsvaru dubultoja. Norvēģi ātri atspēlēja vienus vārtus, bet otrā puslaika ievadā panāca arī līdzsvaru. Labi, ka ātri savus otros vārtus guva Vilks, bet Edvards Kažmers atjaunoja arī plus divi uz tablo. Norvēģi vienus vārtus atspēlēja, bet Mārtiņš Broks iemeta tukšos vārtos. Norvēģi turpināja pakaļdzīšanos, pēdējās sekundes iemetot ceturtos vārtus, taču ar to arī viņiem turnīrs bija galā – "Brenguļu alus" varēja līksmot par kārtējo uzvaru, šoreiz ar 5:4.

Atšķirībā no otras latviešu komandas, "Brenguļu alus" vienībai grafiks bija pateicīgāks, jo atpūta starp spēlēm bija lielāka. Tomēr sestdienas vakarā pret "Wizards DDM Praha 10" arī valmierieši izrādījās bezspēcīgi, paliekot bez vārtu guvumiem. Ielaiduši vārtus septītajā minūtē, latvieši neveiksmīgi nospēlēja puslaika izskaņā, kad ielaida divus vārtus. Pēc pārtraukuma čehi guva vēl divus vārtus, kamēr latviešu rindās "atzīmējās"Ričards Broks, nopelnot piecu minūšu noraidījumu.