Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:271, Did:0, useCase: 0

Latvijas vīriešu izlasei otrais zaudējums, bet joprojām vieta desmitniekā

Rolands Eliņš

Latvijas vīriešu izlasei otrais zaudējums, bet joprojām vieta desmitniekā
Aleksejs Širovs
Foto: Bakuchessolympiad.com

Azerbaidžānā notiekošajā šaha olimpiādē Latvijas vīriešu izlase vakar ar 1.5:2.5 piekāpās mājinieku izlasei un atkāpās uz astoto vietu kopvērtējumā.

Latvijas vīriešu izlase pirmajās septiņās kārtās bija piekāpusies tikai kopvērtējuma 24. vietā esošajai Baltkrievijai un nebija tālu no panākuma arī pret turnīra rīkotāju Azerbaidžānas izlasi. Arī azerbaidžāni pirmajās septiņās kārtās bija tikai vienreiz zaudējuši, taču viena neizšķirta dēļ viņiem uzvaru bija mazāk.

Vakar aizvadītajās spēlēs Latvijas šahisti Aleksejs Širovs, Igors Kovaļenko un Artūrs Neikšāns savās partijās pret Azerbaidžānas spēlētājiem ieguva neizšķirtu. Mača likteni tomēr izšķīra Ņikitas Meškova zaudējums, kas pasniedza uzvaru Azerbaidžānai ar 2.5:1.5.

Latvijas izlase šī zaudējuma dēļ gan nav piedzīvojusi pārāk lielu kritumu kopvērtējumā, no septītās vietas atkāpjoties uz astoto. Tiesa, tikpat punktus ieguvusi arī 17. vietā esošā Itālija. Šodien Latvijas vīriešu izlasei paredzēts mačs pret Slovēniju, kura ieņem 15. vietu kopvērtējumā ar astoņos mačos gūtām piecām uzvarām un diviem neizšķirtiem.

Savukārt Latvijas sieviešu izlase vakar ieguva neizšķirtu pret Meksikas izlasi, kas kopvērtējumā ieņem 32. vietu. Uzvaru savā partijā izcīnīja Dana Reizniece-Ozola, Ilze Bērziņa cieta zaudējumu, bet Inguna Erneste un Elīna Otikova spēlēja neizšķirti. Sieviešu izlasei tas ir otrais neizšķirts pēc kārtas, kamēr pēdējā uzvara gūta pirms trim spēlēm.

Kopvērtējumā Latvijas sieviešu izlase pēc astoņām kārtām ieņem 24. pozīciju ar četrām uzvarām un diviem neizšķirtiem. Šodien tiks aizvadīta spēļu kārta pret Moldovu, kopvērtējuma 33. vietas īpašnieci.

Šaha olimpiāde noslēgies 14. septembrī.

Izmantotie resursi:
Baku Chess Olympiad