Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:271, Did:0, useCase: 0

Konflikta dēļ šahists Širovs vairs nevēlas pārstāvēt Latviju

Konflikta dēļ šahists Širovs vairs nevēlas pārstāvēt Latviju

Aleksejs Širovs
Foto: Latvijas Šaha federācija

Šahs 2016

Latviju pārstāvošais šahists, mūsu valsts iedzīvotājs un Spānijas pilsonis Aleksejs Širovs sarunā ar krievu reportieri atklāj, ka plāno atkal spēlēt par Spāniju, jo ir konflikts ar Latvijas Šaha federācijas viceprezidentu Andri Ozolu.

Širovs nesen paziņoja, ka starptautiskajā arēnā vairs nepārstāvēs Latviju. "Neslēpšu, ka tas saistīts ar manu konfliktu ar Latvijas Šaha federācijas viceprezidentu Andri Ozolu [Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras vadītājs] un viņa sievu Danu Reiznieci-Ozolu [Latvijas finanšu ministre]. Ar Danu man vienmēr bijušas absolūti normālas, var teikt, draudzīgas attiecības. Cienu par to, ka viņai izdodas tik sarežģītu valstisku darbu savienot ar šahu. 2012. gadā Latvijas šahā ieradās Andris, sākumā viss bija normāli," informē Aleksejs Širovs un stāsta par to, ka attiecības pasliktinājās saistībā ar kādiem šaha mačiem. "Andris sāka ar mani strīdēties, bet pēc tam jau bija arī draudi. Pēc šiem notikumiem paziņoju, ka vairs nevēlos pārstāvēt Latviju. Šis konflikts nekur nepazudīs, bet es nespēšu Andrim piedot. Esmu nokļuvis sarežģītā situācijā. Turpmāk vēlos pārstāvēt Spāniju, taču FIDE noteikumi ir tādi, ka nav tik vienkārši to izdarīt."

Lai atkal pārstāvētu Spāniju, nepieciešams iemaksāt 5000 eiro? "Summa var izrādīties daudz lielāka. Tas ir tas, ko prasa FIDE, bet vēl kādu summu var pieprasīt Latvijas federācija. Pēc sarunas ar Spānijas federāciju sapratu, ka viņi nav gatavi maksāt tādu naudu," atklāj šahists, kurš par Spāniju jau spēlējis no 1996. līdz 2011. gadam. 2012. gadā sāka pārstāvēt Latviju, toreiz 5000 eiro pārejas naudu samaksāja Latvijas federācija.

"Andris ar sievu kontrolē pusi valsts, nemaz nerunājot par šaha dzīvi. Konflikts ar vienu no viņiem ir nāves spriedums. Man vairāk nav spēka ar viņiem cīnīties," decembra nogalē teica Aleksejs Širovs.

Starptautiskās šaha federācijas (FIDE) pasaules rangā no Latvijas pārstāvjiem augstāko vietu ieņem Ukrainas pilsonis Igors Kovaļenko (56.), bet Spānijas pilsonis Aleksejs Širovs šobrīd ir 58. pozīcijā. Starp mūsu sievietēm patlaban visaugstāk kotējas Ilze Bērziņa (152.), kurai seko Laura Rogule (167.) un Dana Reizniece-Ozola (217.).

Izmantotie resursi:
ruchess.ru
facebook.com
fide.com

     [+] [-]

, 2017-01-18 18:33, pirms gada
Ozols ir mazliet "interesants" tips... nav brīnums, ka kāds ar viņu strīdas.. pilnīgi normāli

  +6 [+] [-]

, 2017-01-18 18:43, pirms gada
Ozols no šaha neko nejēdz. Kas viņu ievēlēja federācijā? Labs teksts: "Andris ar sievu kontrolē pusi valsts, nemaz nerunājot par šaha dzīvi. Konflikts ar vienu no viņiem ir nāves spriedums".

  +3 [+] [-]

, 2017-01-18 18:53, pirms gada
Tas nav nāves spriedums, tas ir pats! Gājiens Širovam, bet iet - nav, kur!
Slēpts komentārs: Lido

     [+] [-]

, 2017-01-18 19:10, pirms gada
Tomēr Andris uzzināja par to "negadījumu"starp Danu un Alekseju viesnīcas numura

  +4 [+] [-]

, 2017-01-18 19:29, pirms gada
Kur Ozola viedoklis?
Slēpts komentārs: Pēteris Ostošovs

  +2 [+] [-]

, 2017-01-18 19:53, pirms gada
Flipers rakstīja: Tomēr Andris uzzināja par to "negadījumu"starp Danu un Alekseju viesnīcas numura
tā tā, no šīs vietas lūdzu konkrētāk savādāk jādomā, ka sieviete, kurai patīk dzemdēt no gudriem vīriešiem, ielaidusies kādā dēkā
p.s. par dzemdēšanu- viņas pašas vārdi senā intervijā, nekādas baumas

     [+] [-]

, 2017-01-18 20:15, pirms gada
Pēteris Ostošovs rakstīja: Lai tasŠirovs iet malku cirst
Tas ir Ozola viedoklis?

     [+] [-]

, 2017-01-18 20:17, pirms gada
kas tas Ozols vispar ir? vai vins zin kas ir Mihails Tals Aivars Gipslis Janis Klovans kas ir Fridmans Bagirovs Kengis Miezis Ozolu sieva Reizniece ielikusi amata un azis Ozols tagad vada Latvijas saha federaciju piemerotaks sim amatam butu Viesturs Koziols kurs vismaz zin kas ir Rauls Kapblanka

     [+] [-]

, 2017-01-18 20:56, pirms gada
Tie kuri te raksta, lai tas Širovs iet uz vienu vietu, toč no šaha neko nejēdz. Bet uzd...irst tak vajag, kaut pats arī neko nesajēdz no tās lietas.

     [+] [-]

, 2017-01-18 21:16, pirms gada
Kāds šahists pie Mola zināja teikt, ka viens bērns īstenībā esot no Širova. Kaut kādos mačos šie padraiskojušies mazliet, ..Ozols to uzzinājis un nu konflikts. Nevienam negribas kuplus ragus nēsāt.

     [+] [-]

, 2017-01-18 21:39, pirms gada
vilnis_stana_106649 rakstīja: kas tas Ozols vispar ir? vai vins zin kas ir Mihails Tals Aivars Gipslis Janis Klovans kas ir Fridmans Bagirovs Kengis Miezis Ozolu sieva Reizniece ielikusi amata un azis Ozols tagad vada Latvijas saha federaciju piemerotaks sim amatam butu Viesturs Koziols kurs vismaz zin kas ir Rauls Kapblanka
Ak vai, cik daudz pieturzīmju, garumzīmju un mīkstinājuma zīmju. Uz skolu prom!

  +1 [+] [-]

, 2017-01-18 21:41, pirms gada
Sāksim ar to, ka no šī raksta un Širova esošo strīdu ar Ozolu nav saprotams:
1) Par ko ir strīds? Ko viņi tur nav sadalījuši?
2) Kādi bija strīda argumenti vienai un otrai pusei?
3) Kādi ir bijuši mērķi vienam un otram (Širovam un LŠF)?
4) Vai šeit ir iejaukta nauda vai kas cits?

Respektīvi - ir tikai informācija, ka ir tikai strīds, ka Širovs vairs nepārstāvēšot Latviju Šaha mačos un, tas, ka viņš no Latvijas vīriešu šaha izlases ir otrais rangā. Kas tur ir par problēmām nav saprotams. Lai būtu saprotams - vajag dziļāku informāciju no Širova un Ozola.

     [+] [-]

, 2017-01-18 22:06, pirms gada
Manuprāt lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju pat nevēlas šeit dzīvot. No šīs valsts pat bēglis, kurš piedzīvojis karu mūk prom, nerunāsim vēl par kautko citu.
Vienīgā valsts pasaulē, kurai savi bērni un cilvēki vienkārši nav vajadzīgi.
Malacis Širovs. Ieteiktu arī pārējiem sportistiem sekot viņam.

     [+] [-]

, 2017-01-18 23:09, pirms gada
pikolo rakstīja: tā tā, no šīs vietas lūdzu konkrētāk savādāk jādomā, ka sieviete, kurai patīk dzemdēt no gudriem vīriešiem, ielaidusies kādā dēkā
p.s. par dzemdēšanu- viņas pašas vārdi senā intervijā, nekādas baumas
kas tad ir viņas bērnu tēvs?
ja tiešām viņa tā teikusi, tad bez dēkām pie bērniem tikt nevarēja

     [+] [-]

, 2017-01-19 09:44, pirms gada
Gudrais Jenots rakstīja: Manuprāt lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju pat nevēlas šeit dzīvot. No šīs valsts pat bēglis, kurš piedzīvojis karu mūk prom, nerunāsim vēl par kautko citu.
Vienīgā valsts pasaulē, kurai savi bērni un cilvēki vienkārši nav vajadzīgi.
Malacis Širovs. Ieteiktu arī pārējiem sportistiem sekot viņam.
Manuprāt, Tu esi viena pretīga niecība, pabira, kas pie visām savām neveiksmēm un nespēju pabeigt pamatskolu, dēļ kā arī neesi ieguvis daudz maz normālu darbu un dzīvo no pabalstiem, vaino valsti, nevis paskaties spogulī un atdzīsti, ka esi dzimis neveiksminieks. Vai arī otra opcija, manuprāt, esi vienkāršs trollis...
Bet nu saņemies un sāc dzīvē kaut ko pats jēdzīgu darīt un viss vairs tik briesmīgi neliksies

Tev jābūt autorizētam,