Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource616 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:373, Did:0, useCase: 0
Ričards Ansviesulis sezonu pabeidza ar otro vietu "Nice Cup" izcīņas kopvērtējumā.

Ansviesulis piektais posmā un otrais "Nice Cup" kopvērtējumā

Latvijas spīdveja junioru izlases dalībnieks un viens no Daugavpils "Lokomotīves" junioriem Ričards Ansviesulis acīmredzot bija tas Latvijas spīdvejists, kurš pabeidza šo sezonu - "Nice Cup" izcīņas pēdējā posmā Toruņas mototrekā Polijā.
2020. gada Eiropaspāru čempionāta sudraba medaļu ieguvēji spīdvejā (no kreisās) - Andžejs Ļebedevs, Jevgeņijs Kostigovs un Oļegs Mihailovs.
1

Spīdvejistiem - Eiropas pāru "sudrabs" sezonas izskaņā

Ceturto reizi Latvijas spīdvejisti ieguva medaļas Eiropas čempionātā pāriem - Terencāzo mototrekā Itālijā Latvijai otro reizi vēsturē sudraba medaļas. Lauvas tiesa no panākuma pieder Andžejam Ļebedevam, kurš atveda 17 no 18 iespējamajiem punktiem un no 23 visas komandas punktiem.
Andžejs Ļebedevs

Andžejs Ļebedevs un Jevgeņijs Kostigovs pabeigs sezonu ar medaļām?

Šīs nedēļas nogalē Latvijas spīdvejistiem bija paredzēts piedalīties trijās dažādās sacensībās, taču slikto laika apstākļu un COVID-19 dēļ notiks tikai vienas no tām - Eiropas čempionāts pāriem Terencāno mototrekā Itālijā. Ar to spīdveja sezonai arī tiks pielikts punkts un mums ir iespēja to pielikt ar medaļām.
Vadībā - Oļegs Mihailovs.

Mihailovs - labākais juniors Polijas "eWinner" spīdveja 1. līgā

Daugavpils "Lokomotīves" spīdveja komanda pēc 13 gadiem spiesta pamest Polijas eWinner 1. līgu un jau kaļ plānus par atgriešanos, taču tieši Latvijas junioru čempions un pasaules junioru čempionāta bronzas medaļas ieguvējs Oļegs Mihailovs kļuva par aizvadītās sezonas labāko junioru 1. līgas čempionātā un tika iekļauts sezonas simboliskajā septiņniekā.
Rūdolfs Sproģis (vadībā).

Rūdolfs Sproģis - desmitais jubilejas sacensībās Volfslakē

18 gadus vecais spīdvejists Rūdolfs Sproģis svētdien ieņēma 10. vietu sacensībās Volfslakes mototrekā Vācijā, kas bija veltītas vietējās komandas 40. gadadienai un kas 2004. gadā komanda bija Vācijas čempione. Sacensībās piedalījās sešu valstu spīdvejisti.
Vadims Tarasenko (tuvplānā) aizvadīja savu pēdējos gados labāko sezonu.

Tarasenko - Zviedrijas čempiona tituls, Aspgrenam - sudrabs

Pirmo reizi kopš 2000. gada un otro reizi komandas vēsturē par Zviedrijas čempioni spīdvejā kļuva "Masarna Avesta". Zviedrijas "Bauhaus-Ligaen" spīdveja līgas finālā abās komandās bija aizvadītās sezonas Daugavpils "Lolomotīves" braucēji un arī otrajā finālmačā abi bija starp labākajiem savās komandās. Taču tituls ir tikai viens...
Andžejs Ļebedevs šosezon ir braucis četrās spīdveja līgās - Polijas Ekstralīgā, Zviedrijas "Bauhaus-Ligaen", Čehijas Ekstralīgā un tagad arī Krievijas Superlīgā.

Ļebedevam - kritiens un 10 punktu Krievijā, Aspgrenam un Tarasenko - pa 13 punktiem Zviedrijā

Finiša taisnē Krievijas un Zviedrijas komandu čempionāti spīdvejā, kuros piedalās Latvijas spīdveja un Daugavpils "Lokomotīves" pārstāvji - Andžejs Ļebedevs Balakovas "Turbina" rindās Krievijas Superlīgā, bet "Lokomotīves" leģionāri Pontuss Aspgrens un Vadims Tarasenko viens pret otru Zviedrijas "Bauhaus-Ligan" finālā.
Jevgeņijs Kostigovs atveda 12 punktus un apliecināja, ka kļūst par vienu no komandas līderiem.
2

Daugavpils spīdvejisti svin uzvara ar rūgtuma un... cerību piegaršu

Daugavpils "Lokomotīves" spīdveja komanda ar uzvaru pabeidza 2020. gada Polijas eWinner 1. līgas čempionātu, taču ar 47:43 uzvaru pār Lodzas "Orzel" bija par maz, lai saglabātu vietu 1. līgā. Nākamo sezonu nāksies sākt 2. līgā, taču pēdējais mačs atnesa ne tikai uzvaru ar rūgtuma piegaršu, bet arī - ar cerību, ka pēc gada komanda var atgriezties.
Divkārtējais pasaules čempions spīdvejā Bartošs Zmaržliks ar trofeju un medaļu.

Bartošs Zmaržliks saglabā pasaules čempiona titulu spīdvejā

Polis Bartošs Zmaržliks kļuva tikai par desmito spīdvejistu vēsturē (kopš 1937. gada!), kuram izdevās saglabāt iepriekšējā gadā iegūto pasaules čempiona titulu. Sestdien "Grand Prix" pēdējā posmā Toruņas mototrekā viņam vajadzēja "tikai" iekļūt finālā, taču Zmaržliks savu uzdevumu paveica ar uzviju - viņš uzvarēja pēdējā GP posmā.
Makss Friks (vadībā) pirmo reizi karjerā uzvarēja GP posmā.

Friks - pārsteidz, Zmaržliks - vēl tuvāk titulam

2016. gada junioru pasaules čempions austrālietis Makss Friks pārsteidzoši kļuva par spīdveja "Grand Prix" seriāla priekšpēdējā posma uzvarētāju Toruņas mototrekā Polijā. Titula īpašnieks un līderis kopvērtējumā polis Bartošs Zmaržliks finālā palika ceturtais, taču tik un tā spēra soli tuvāk titula saglabāšanai.
Foto: FOGO FIM Speedway U21 World Championship
4

Oļegam Mihailovam - pasaules junioru bronza spīdvejā

Otro reizi Latvijas spīdveja vēsturē kādam no mūsu "ātrā ceļa" meistariem izdevās iegūt medaļu junioru pasaules čempionātā - pirms desmit gadiem bronzas medaļu ieguva Maksims Bogdanovs, bet piektdien vakarā Pardubices mototrekā Čehijā bronzu izcīnīja Oļegs Mihailovs.
Oļegs Mihailovs

Oļegs Mihailovs starp favorītiem junioru pasaules čempionāta finālā

Pardubices mototrekā Čehijā piektdien tiks noskaidrots 2020. gada pasaules junioru čempions spīdvejā. COVID-19 dēļ šogad nenotika pusfināli (viens no tiem 6. jūnijā bija paredzēts Biķernieku mototrekā Rīgā) un fināla dalībniekus FIM noteica, piešķirot vietas valstu federācijām. Pirmo reizi kopš 2009. gada notiks tikai viens fināls nevis trīs posmi. Latviju pārstāvēs pašreizējais valsts junioru čempions Oļegs Mihailovs.
Latvijas juniori pēc apbalvošanas ceremonijas

Spīdveja junioriem "bronza" arī Polijas finālā

Daugavpils spīdveja junioru komanda "Lokomotīve/Jaunība" kļuva par pirmo ārzemju komandu, kas iekļuva Polijas junioru komandu čempionāta finālā (pērn pietrūka viena punkta...) un par pirmo ārzemju komandu, kas tajā ieguva medaļas - trešā vieta. Latvijas junioriem šis ir ražīgs gads - trešie arī Eiropas junioru komandu čempionātā un pirmo reizi iekļuva pasaules čempionāta finālā (4. vieta), plus vēl "sudrabs" U19 Eiropas kausa izcīņā pāriem.
Pontuss Aspgrens (vadībā) atgriezās "Lokomotīves" rindās un atkal apliecināja savu vērtību, taču ar to uzvarai Gdaņskā bija par maz...
2

"Lokomotīvei" atkal pietrūka...

Polijas spīdveja eWinner 1. līgas čempionāta priekšpēdējā mačā Daugavpils "Lokomotīve" viesos ar 39:50 zaudēja Gdaņskas komandai "Wybrzeze" un tagad palikšana 1. līgā vairs nav atkarīga tikai no pašiem - vispirms pašiem jāuzvar pēdējā mačā mājās Lodzas "Orzel" (4. oktobrī) un tad jācer, ka abus atlikušos mačus (Lodzā un mājās ar Ostruvas "Otrovia") zaudēs Bidgoščas "Polonia". Pat ja izdosies aizķerties 1. līgā un nevajadzēs sākt no turienes, kur pirms 16 gadiem ienācāms spīdveja lielvalstī Polijā (2. līgā), tad tas nemaina lietas būtību - ir nepieciešamas būtiskas pārmaiņas.
U19 Eiropas kausa izcīņa spīdvejā pāriem. Uz goda pjedestāka otrā pakāpiena Latvijas trio (no kreisās) - Ernests Matjušonoks, Ričards Ansviesulis un Francis Gusts.

U19 spīdveja junioriem - Eiropas pāru "sudrabs"

Otro gadu pēc kārtas sudraba medaļas Eiropas kausa izcīņā spīdvejā pāriem U19 vecuma grupā ieguva Latvijas jaunie spīdvejisti. Pagājušajā gadā tie bija Artjoms Trofimovs un Ernests Matjušonoks, šogad - Matjušonoks, Francis Gusts un Ričards Ansviesulis. Turklāt Ansviesulis kļuva par rezultatīvāko braucēju starp visiem.

"Lokomotīves" juniori "apzīmogo" vietu finālā

Daugavpils "Lokomotīves" spīdveja komandas juniori jau bija nodrošinājuši sev vietu Polijas junioru komandu finālā, taču uzvarēja arī slikto laika apstākļu dēļ pārceltajā pirmajā posmā - līdz ar to "Lokomotīve/Jaunība" savā grupā uzvarēja visos posmos un ne velti mūsu juniorus uzskata par vieniem no favorītiem finālā.
Andžejs Ļebedevs

Ar Ļebedeva 12 punktiem par maz

Latvijas spīdveja meistara Andžeja Ļebedeva pārstāvētajai "Rospiggarna Hallstavik" komandai neizdevās iekļūt Zviedrijas čempionāta jeb Bauhaus-Ligan pusfinālā - atbildes mačā savā mototrekā 37:53 zaudējums 'Vastervik Speedway" komandai. Ļebedevs mājiniekiem atveda visvairāk punktu - 12.
Andžejs Ļebedevs atkal brauc Zviedrijas spēcīgākajā spīdveja līgā.

Andžejs Ļebedevs atgriežas Zviedrijā ar 10 punktiem

Pirmo maču šosezon Zviedrijas spīdveja Elitserien jeb tagad Bauhaus-Ligan čempionātā aizvadīja Andžejs Ļebedevs un tas uzreiz bija ceturtdaļfināla pirmais mačs - šosezon mūsu labākais spīdveja meistars pārstāv "Rospiggarna Hallstavik" komandu, jo pēdējo triju gadu titula ieguvēja Eskilstūnas "Smederna" šosezon nepiedalās. Atgriešanās iznāca gan veiksmīga, gan ne visai veiksmīga, gan cerīga.

Ansviesulis uzvar "Nice Cup" posmā Grudzjoncā

18 gadus vecais spīdvejists Ričards Ansviesulis pirmdien uzvarēja Nice Cup junioru 5. posma sacensībās Grudzjoncas mototrekā Polijā. No pieciem braucieniem viņš neuzvarēja tikai vienā.
Oļegs Mihailovs atveda visvairāk punktu "Lokomotīves" labā gan mačā ar Tarnuvas, gan ar Ostruvas komandu, taču par maz viņam bija palīgu, lai komanda uzvarētu.
2

Sēru maršu "Lokomotīvei" nespēlēsim

Daugavpils "Lokomotīves" spīdveja komandai diemžēl neizdevās uzvarēt nevienā no diviem pēc kārtas mačiem savā mototrekā Polijas eWinner 1. līgā un tagad jau palikšana 1.līgā vairs nav atkarīga tikai no sekmēm pēdējos divos mačos Gdaņskā un mājās ar Lodzas "Orzel". Daugavpilieši joprojām ir vienu punktu priekšā Bidgoščas komandai un vismaz līdz svētdienas vakaram būs - līdz "Polonia" mačam savā mototrekā ar Tarnuvas "Unia". Tā ka sēru maršu vēl nespēlēsim un nespēlēsim to jebkurā gadījumā, taču par to, jācer, tomēr nebūs jāraksta...