Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 0

Stadions ar 5000 vietām, manēža, bāze un izlases atgūšana "Skonto" stadionā

Agris Suveizda

Stadions ar 5000 vietām, manēža, bāze un izlases atgūšana "Skonto" stadionā
Foto: KSS/coliseum-online.com

Latvijas divkārtējā futbola čempionvienība "Riga" informējusi par kluba vērienīgajiem plāniem infrastruktūras attīstībā, kas progresēt ļaus gan pašiem, gan arī Latvijas futbolam kopumā.

Futbola kluba „Riga” ģenerāldirektors Aleksandrs Proņins apliecina: „Latvijā mums ir jāuzvar gan čempionātā, gan kausa izcīņā! Eiropā? Iesim soli pa solim!” Lai nodrošinātu iešanu soli pa solim, „Riga” pašlaik veido savu sporta bāzi Piņķos, attīsta futbola akadēmijas ideju Ķeizarmežā un gādā, lai Latvijas izlase atkal varētu atgriezties "Skonto" stadionā. Šīs ieceres plānots realizēt tuvāko trīs gadu laikā.

Aktuālākais ir jautājums par savas sporta bāzes izveidošanu, jo treniņus un sacensības kluba sportisti aizvada īrētajā "Skonto" stadionā. Kluba ģenerāldirektors Aleksandrs Proņins apliecina, ka pastāvīgas mājvietas meklējumi notikuši kopš kluba dibināšanas 2014. gadā, bet šogad beidzot ir noslēgts līgums par sporta bāzes veidošanu Piņķos, un būvdarbi jau sākušies. Triju gadu laikā vairāk nekā 15 hektāru plašā teritorijā tiks uzbūvēts stadions ar 5000 skatītāju sēdvietām un visjaunāko, 7. paaudzes, mākslīgo segumu ar laistīšanas sistēmu un apsildi, lai spēles varētu notikt arī aukstā laikā. Šeit atradīsies arī trīs laukumi ar hibrīdsegumu (dabīgais segums ar 10% mākslīgo šķiedru piejaukumu). Tieši šādi laukumi šobrīd tiek izmantoti „Real Madrid” un „Tottenham Hotspur” treniņu bāzēs. Šeit tiks izveidoti arī četri laukumi ar mākslīgo segumu amatieru vajadzībām un divi pludmales futbola laukumi. Plānota ir gan viesnīca, gan apartamenti futbolistiem ilgstošai dzīvošanai, iespējams, arī cīņas sporta veidu zāle. Protams, trenažieru zāle, baseins, lai futbolisti var pilnvērtīgi atjaunoties pēc smagiem treniņiem un spēlēm. Tāpat tiks uzbūvēta pilnvērtīga manēža ar 1000 sēdvietām.

Proņins atceras laiku, kad klubam Rīgā vispār nebija, kur aizvadīt Virslīgas spēles sezonas pirmajā daļā: „Pirms 2017. gada sezonas klubam jau bija augstāki mērķi. Un skaidrs, ka arī čempionāta ievadā gribējām spēlēt Rīgā. Kā labāko variantu redzējām RTU stadionu, taču tur aizvadīt Virslīgas spēles nedrīkstēja. Nebija tīklu aiz vārtiem, nebija tribīnes ar 250 sēdvietām, daudz kā nebija. Pēc līguma ar RTU visas nepilnības novērsām, un stadions ieguva tiesības uzņemt Virslīgas spēles. Tie principā bija pirmie kluba ieguldījumi Latvijas futbola infrastruktūrā.”

Klubs intensīvi gādā par sportistu jauno maiņu, tāpēc Ķeizarmežā, pagaidām īrētā teritorijā, tiek attīstīta ideja par futbola akadēmiju, kuras vajadzībām top mūsdienīga sporta bāze. Viens dabīgā seguma laukums tur jau izveidots, ir atjaunots laukums pretī viesnīcai un tiek ieklāts vēl viens jauns mākslīgā seguma laukums. Pavisam drīz uzstādīs tribīni ar 500 sēdvietām, notiek ģērbtuvju remonts, rekonstruēs viesnīcu un nokomplektēs 30 numurus. Jau tagad uz akadēmiju apgūt futbola ābeci un trenēties brauc talantīgākie jaunieši no reģioniem. Futbola klubs arī plāno visā pilsētā atvērt 6 sporta halles ar izmēru 50 uz 70 metri.

Vienlaikus tiek turpināts apsaimniekot un labiekārtot "Skonto" stadionu, kur, pateicoties futbola klubam „Rīga”, ir uzlikts izcils dabīgā seguma zālājs, uzstādīta jauna laistīšanas sistēma, izremontētas desmit ģērbtuves, visas ložas, atjaunots jumts, uzlabots apgaismojums gan stadionā, gan hallē, pavisam drīz būs ilgi gaidītās ieejas kontroles ierīces. „Neslēpšu, ka tie ir bijuši ļoti lieli ieguldījumi. Tika izdarīts viss, lai uzņemtu Eiropas līmeņa spēles gan klubu, gan izlašu līmenī. Esam gatavi uzņemt 8500 skatītājus!” veikumu Skonto stadionā atzīmē kluba ģenerāldirektors A. Proņins.

Proņins atgādina par gadījumu pirms pāris gadiem, kad bija apdraudēta Latvijas izlases spēle pret zvaigžņoto Portugāli: „Atcerēsimies situāciju, kad bija apdraudēta Latvijas izlases spēles aizvadīšana pret Krištianu Ronaldu un citām Eiropas futbola zvaigznēm. Bija konflikts starp stadiona pārdevēju un pircēju, kā rezultātā tika noņemti krēsli stadiona tribīnēs. Mēs bijām tie, kas iedeva naudu, lai krēslus stadionā varētu uzlikt un spēle pret Portugāli notiktu. Tāpat jau tajā gadā atjaunojām VIP ložu, ” uz pirmajiem ieguldījumiem Skonto stadionā atskatās ģenerāldirektors."

Informāciju sagatavoja:
Riga FC

1 2 38 komentāri

  +3 [+] [-]

, 2020-09-30 15:59, pirms 4 nedēļām
Komentāri lieki.
Jāturpina sasniegt augstākus mērķus.
Pozitīvs LV futbolam..

  -2 [+] [-]

, 2020-09-30 15:59, pirms 4 nedēļām
Prieks kam bus stadions uz 5 tukst. skatitajiem? Kada kategorija sobrid ir Skonto stadionam?

  -1 [+] [-]

, 2020-09-30 16:02, pirms 4 nedēļām
Izskatās nopietni, ja vēl būs kā bildē - tribīne vispkārt, tad tas tiesām izskatīsies pēc stadiona no kura nav jākaunas.

  -1 [+] [-]

, 2020-09-30 16:04, pirms 4 nedēļām
Banss rakstīja: Izskatās nopietni, ja vēl būs kā bildē - tribīne vispkārt, tad tas tiesām izskatīsies pēc stadiona no kura nav jākaunas.
Tas nav izlases un Cempionu ligu stadions, nebus atlauja tur spelet.

  +4 [+] [-]

, 2020-09-30 17:26, pirms 4 nedēļām
Lai izdodas! Ļoti, ļoti izdodas!

  +2 [+] [-]

, 2020-09-30 17:33, pirms 4 nedēļām
Frisk rakstīja: Tas nav izlases un Cempionu ligu stadions, nebus atlauja tur spelet.
Kur tieshi tu atradi atsauci kas liek Tew domat ka CL un izlases speles tur nevares notikt?
Raxtaa tik vien ka minets ka 5000 skatiitaju vietam. Nav nekadas papildu info kas liktu noprast par atbilstibu vai neatbilstibu 3 kategorijas stadionam.

     [+] [-]

, 2020-09-30 17:37, pirms 4 nedēļām
Varbūt arhitekts maketā ir aizmirsis ielikt, bet ja nē, tad mums taps vel viens stadions bez mākslīgā apgaismojuma. Tas nozīmē, ka nozīmīgus starptautiskos mačus tur aizvadīt nebūs iespējams.

     [+] [-]

, 2020-09-30 18:03, pirms 4 nedēļām
NAMEJS 9999 rakstīja: Varbūt arhitekts maketā ir aizmirsis ielikt, bet ja nē, tad mums taps vel viens stadions bez mākslīgā apgaismojuma. Tas nozīmē, ka nozīmīgus starptautiskos mačus tur aizvadīt nebūs iespējams.
Ir stadioni kuros apgaismojuma aprīkojums izvietots stadionā jumta pārsegā, virs tribīnēm pie laukuma malas .. nezinu gan kā būs šeit, jo jumts ir salīdzinoši zemu ..

  +1 [+] [-]

, 2020-09-30 18:05, pirms 4 nedēļām
Atceros , ka pirms pāris gadiem lasīju rakstu par FC Riga mērķiem bāzes sakarā , būs pilsētā būtiskas pārmaiņas . Tas jau izskatās pēc FC " Skonto" līmeņa .. Vismaz .. Cerams ka viss izdosies

  +4 [+] [-]

, 2020-09-30 18:08, pirms 4 nedēļām
Būtu labi pie stadiona ierīkot nelielu lidlauku, lai es varētu uz spēlēm aizlidot ar savu privāto lidmašīnu, kas man būs pēc trijiem gadiem.

  -1 [+] [-]

, 2020-09-30 18:13, pirms 4 nedēļām
Rai4a rakstīja: Ir stadioni kuros apgaismojuma aprīkojums izvietots stadionā jumta pārsegā, virs tribīnēm pie laukuma malas .. nezinu gan kā būs šeit, jo jumts ir salīdzinoši zemu ..
Ir jau visādi inovatīvi risinājumi, bet šoreiz izskatās, ka Tu pats atbildi arī sniedzi, jo tribīņu jumts ir pārāk zems, lai tajos izvietotu apgaismes elementus. Pie tam tribīnes, pēc maketa spriežot, būs tikai vienā malā. Stadionu nepieciešams apgaismot, ja ne no visiem četriem stūriem, tad vismaz no abām malām.

  +3 [+] [-]

, 2020-09-30 18:24, pirms 4 nedēļām
otins rakstīja: Būtu labi pie stadiona ierīkot nelielu lidlauku, lai es varētu uz spēlēm aizlidot ar savu privāto lidmašīnu, kas man būs pēc trijiem gadiem.
Nezinu par lidlauku privātām lidmašīnām,bet kosmodromu manam privātam starpgalaktiskajam kosmiskajam kuģim šie solīja....

  +3 [+] [-]

, 2020-09-30 18:27, pirms 4 nedēļām
djandrix rakstīja: Kur tieshi tu atradi atsauci kas liek Tew domat ka CL un izlases speles tur nevares notikt?
Raxtaa tik vien ka minets ka 5000 skatiitaju vietam. Nav nekadas papildu info kas liktu noprast par atbilstibu vai neatbilstibu 3 kategorijas stadionam.
Šajā rakstā ir teikts, ka būs 2. kategorija:
https://www.coliseum-online.com/rig...

  +1 [+] [-]

, 2020-09-30 18:34, pirms 4 nedēļām
Esmu vairāk nekā pārliecināts, ka šis un tas dabā pēc tam atšķirsies no šīs vizualizācijas, bet ideja ir ļoti laba.

P.S. kāds zin, vai ir kāds progress šī sakarā?
https://www.tvnet.lv/6784839/arzemj...

  +1 [+] [-]

, 2020-09-30 18:52, pirms 4 nedēļām
Atlantique rakstīja: Esmu vairāk nekā pārliecināts, ka šis un tas dabā pēc tam atšķirsies no šīs vizualizācijas, bet ideja ir ļoti laba.

P.S. kāds zin, vai ir kāds progress šī sakarā?
https://www.tvnet.lv/6784839/arzemju-mediji-pie-skonto-stadiona-taps-25-miljonu-verta-piramida
gan jau! Bet pagaidām liekas ok, atbilstošs izmērs, man patīk vieta - tas protams, subjektīvi. Sola modernu un izskatās pēc stadiona, nevis laukuma kur vienā malā koki un tālāk ceļš iet garām, otrā kkāda tribīnīte.

     [+] [-]

, 2020-09-30 19:08, pirms 4 nedēļām
Un kā kaut kāda bāze ar ntajiem laukumiem vienā pilsētā, vienā pilsētas punktā ļaus globāli valsts līmenī progresēt sporta veidam?
Un jautājums zinātājiem, tiešām būvējot futbola bāzi, pat netiek izveidots skrejceliņš? Vieglatlētikas elementiem? Kur sprintus skriet, kur kilometrus? Pa laukumu?
P.S.
Tajā projekta bildē tipiskā LV kļūda. Kaut ko būvē, bet neuztaisa pienācīga apjoma stāvlaukumu. Šajā projekta kaut kādi nevajadzīgi koki un ģeometriskie veidojumi cik desmitiem vietas pazaudētas?

  +1 [+] [-]

, 2020-09-30 19:20, pirms 4 nedēļām
Maneejs rakstīja: Šajā rakstā ir teikts, ka būs 2. kategorija:
https://www.coliseum-online.com/riga-fc-to-boast-futuristic-training-center/
Paldies, tagad skaidrs. Kkaa stulbi - ja jau no nulles bliezh virsuu ta kkaa vajadzeja sanjemties lidz 3ajai kategorijai. Citadi tiesham neredz jegu :/
Gan hau taapat no uefa/fifa naudinja atleeks.

  +2 [+] [-]

, 2020-09-30 19:21, pirms 4 nedēļām
Raitcha rakstīja: Un kā kaut kāda bāze ar ntajiem laukumiem vienā pilsētā, vienā pilsētas punktā ļaus globāli valsts līmenī progresēt sporta veidam?
Un jautājums zinātājiem, tiešām būvējot futbola bāzi, pat netiek izveidots skrejceliņš? Vieglatlētikas elementiem? Kur sprintus skriet, kur kilometrus? Pa laukumu?
P.S.
Tajā projekta bildē tipiskā LV kļūda. Kaut ko būvē, bet neuztaisa pienācīga apjoma stāvlaukumu. Šajā projekta kaut kādi nevajadzīgi koki un ģeometriskie veidojumi cik desmitiem vietas pazaudētas?
Būvē futbola bāzi un stadionu, nevis kultūras un sporta centru. Nevar salīdzināt Skonto stadionu, kurā nav skrejceliņa, ar Daugavas stadionu, kurā ir skrejceliņš, - Skonto ir atmosfēra, Daugavas nav.

  +1 [+] [-]

, 2020-09-30 19:25, pirms 4 nedēļām
djandrix rakstīja: Paldies, tagad skaidrs. Kkaa stulbi - ja jau no nulles bliezh virsuu ta kkaa vajadzeja sanjemties lidz 3ajai kategorijai. Citadi tiesham neredz jegu :/
Gan hau taapat no uefa/fifa naudinja atleeks.
es no teksta sapratu, ka skonto stadions būs galvenais laukums viņiem.
Piņķos bāze. 5000 skatītāju vietas gan bāzei padaudz un ja tikai 2.kategorija
tad jau redzēs kā tur būs!

     [+] [-]

, 2020-09-30 19:26, pirms 4 nedēļām
Kriksis04 rakstīja: Būvē futbola bāzi un stadionu, nevis kultūras un sporta centru. Nevar salīdzināt Skonto stadionu, kurā nav skrejceliņa, ar Daugavas stadionu, kurā ir skrejceliņš, - Skonto ir atmosfēra, Daugavas nav.
Labi, labi, tātad šis ir futbola attīstībai, tātad visi treniņi, kas ir saistīti ar vieglatlētikas elementiem gan skolnieki jaunie, kas trenēsies, gan profesionāļi, kur viņiem tos pildīt? Nav jau runa vajag skrejceliņu ap galveno laukumu vai nevajag, bet tur apkārt ir vēl seši laukumi dažādos izmēros, vietas tātad pietiek, lai bāzē būtu kas vairāk par pliku plastmasas zāli....

     [+] [-]

, 2020-09-30 19:28, pirms 4 nedēļām
Kriksis04 rakstīja: Būvē futbola bāzi un stadionu, nevis kultūras un sporta centru. Nevar salīdzināt Skonto stadionu, kurā nav skrejceliņa, ar Daugavas stadionu, kurā ir skrejceliņš, - Skonto ir atmosfēra, Daugavas nav.
VV savā raidījumā teica, ka Skonto stadions ir vecs.

     [+] [-]

, 2020-09-30 19:29, pirms 4 nedēļām
Raitcha rakstīja: Labi, labi, tātad šis ir futbola attīstībai, tātad visi treniņi, kas ir saistīti ar vieglatlētikas elementiem gan skolnieki jaunie, kas trenēsies, gan profesionāļi, kur viņiem tos pildīt? Nav jau runa vajag skrejceliņu ap galveno laukumu vai nevajag, bet tur apkārt ir vēl seši laukumi dažādos izmēros, vietas tātad pietiek, lai bāzē būtu kas vairāk par pliku plastmasas zāli....
kāpēc lai vieglatlētikas elementus nepildītu uz zālāja? neredzu īsti jēgu skrejceļam!

     [+] [-]

, 2020-09-30 19:30, pirms 4 nedēļām
zaipis rakstīja: es no teksta sapratu, ka skonto stadions būs galvenais laukums viņiem.
Piņķos bāze. 5000 skatītāju vietas gan bāzei padaudz un ja tikai 2.kategorija
tad jau redzēs kā tur būs!
Parlasiiju veelreiz, njaa taa bishkj pagruuti saprast - bet iespeejams Tew taisniiba :/ kka nesaprotami :/

  -1 [+] [-]

, 2020-09-30 19:32, pirms 4 nedēļām
zaipis rakstīja: kāpēc lai vieglatlētikas elementus nepildītu uz zālāja? neredzu īsti jēgu skrejceļam!
Pildīt jau var, tāpat to var darīt tajā slēgtajā manēžā... Iespējams ir tas viss, tikai pēc savas saprašanas spriežu, ja kaut ko būvē no nulles un aizņem tik lielu teritoriju, tad kadēļ to neizdarīt tā normāli, pēc iespējas daudzfunkcionālāku. Un nu škrejceliņš ir pats pamats

  +1 [+] [-]

, 2020-09-30 19:34, pirms 4 nedēļām
Raitcha rakstīja: Labi, labi, tātad šis ir futbola attīstībai, tātad visi treniņi, kas ir saistīti ar vieglatlētikas elementiem gan skolnieki jaunie, kas trenēsies, gan profesionāļi, kur viņiem tos pildīt? Nav jau runa vajag skrejceliņu ap galveno laukumu vai nevajag, bet tur apkārt ir vēl seši laukumi dažādos izmēros, vietas tātad pietiek, lai bāzē būtu kas vairāk par pliku plastmasas zāli....
Kādēļ lai futbola cilvēks, kurš iegulda savu naudu, nevar pats nolemt, kur ieguldīt naudu un ko celt?

  +4 [+] [-]

, 2020-09-30 19:36, pirms 4 nedēļām
Raitcha rakstīja: Pildīt jau var, tāpat to var darīt tajā slēgtajā manēžā... Iespējams ir tas viss, tikai pēc savas saprašanas spriežu, ja kaut ko būvē no nulles un aizņem tik lielu teritoriju, tad kadēļ to neizdarīt tā normāli, pēc iespējas daudzfunkcionālāku. Un nu škrejceliņš ir pats pamats
kam futbola klubam būtu jādomā par citiem sporta veidiem?
futbola treniņiem skrejceļi nav vajadzīgi.
trenažieru zāle tur būs. pat baseins relaksācijai.

  +2 [+] [-]

, 2020-09-30 19:53, pirms 4 nedēļām
zaipis rakstīja: kam futbola klubam būtu jādomā par citiem sporta veidiem?
futbola treniņiem skrejceļi nav vajadzīgi.
trenažieru zāle tur būs. pat baseins relaksācijai.
Nu pag, varbūt kāds būtu atvēzējies un pieprasījis gan ledus halli, gan velo treku tai bāzē, a tu uzreiz par futbola interesēm

  +1 [+] [-]

, 2020-09-30 19:54, pirms 4 nedēļām
zaipis rakstīja: kam futbola klubam būtu jādomā par citiem sporta veidiem?
futbola treniņiem skrejceļi nav vajadzīgi.
trenažieru zāle tur būs. pat baseins relaksācijai.
Loģiski.

     [+] [-]

, 2020-09-30 20:00, pirms 4 nedēļām
Tā kā tas viss tik būvēts no jauna, gan jau ir padomāts par stadiona paplašināšanu un uzlabošanu vajadzības gadījumā. Skonto jau nebūs mūžīgs.

  +2 [+] [-]

, 2020-09-30 20:01, pirms 4 nedēļām
Juris Miņins rakstīja: Nu pag, varbūt kāds būtu atvēzējies un pieprasījis gan ledus halli, gan velo treku tai bāzē, a tu uzreiz par futbola interesēm
brīnums, kā Pikānam neviens nepieprasīja skrejceļus apkārt Kurbada hallei, jo tak pats pamats
tā ir kaut kāda veca padomju palieka , ka apkārt futbola stadionam jābūt skrejceļiem

     [+] [-]

, 2020-09-30 20:03, pirms 4 nedēļām
zaipis rakstīja: brīnums, kā Pikānam neviens nepieprasīja skrejceļus apkārt Kurbada hallei, jo tak pats pamats
tā ir kaut kāda veca padomju palieka , ka apkārt futbola stadionam jābūt skrejceļiem
A, kā tad komunismu uzcels?

  +1 [+] [-]

, 2020-09-30 20:06, pirms 4 nedēļām
Kriksis04 rakstīja: A, kā tad komunismu uzcels?
brīnums , kā vēl neprasa vismaz tāllēksanas bedres uz abiem galiem
tad mešanu un lēkšanu sektorus...
īsta paradīze vieglatlētikai rastos futbola klubā!

  +1 [+] [-]

, 2020-09-30 20:07, pirms 4 nedēļām
zaipis rakstīja: brīnums, kā Pikānam neviens nepieprasīja skrejceļus apkārt Kurbada hallei, jo tak pats pamats
tā ir kaut kāda veca padomju palieka , ka apkārt futbola stadionam jābūt skrejceļiem
Nu, slikti jau nebūtu, ja būtu tie skrejceļi, taču - tas galīgi nav obligāti (pastāv viedoklis, ka var būt pat traucējoši, jo fubolistiem jāskrien pa zāli, ne skrejceļu).

Intereses pēc paskatījos dažu lielo futbola klubu bāzes - skrejceļus neredzēju nevienā.

     [+] [-]

, 2020-09-30 20:10, pirms 4 nedēļām
Juris Miņins rakstīja: Nu, slikti jau nebūtu, ja būtu tie skrejceļi, taču - tas galīgi nav obligāti (pastāv viedoklis, ka var būt pat traucējoši, jo fubolistiem jāskrien pa zāli, ne skrejceļu).

Intereses pēc paskatījos dažu lielo futbola klubu bāzes - skrejceļus neredzēju nevienā.
protams. pa skrejceļu skrien naglenēs. pa zālāju bučos.
visus vieglatlētikas elementus futbolisti pilda uz zālāja.
pat barjeras var salikt uz zalāja un maukt.
futbols notiek uz zālāja nevis skrejceļā...

  +1 [+] [-]

, 2020-09-30 20:15, pirms 4 nedēļām
Juris Miņins rakstīja: Nu, slikti jau nebūtu, ja būtu tie skrejceļi, taču - tas galīgi nav obligāti (pastāv viedoklis, ka var būt pat traucējoši, jo fubolistiem jāskrien pa zāli, ne skrejceļu).

Intereses pēc paskatījos dažu lielo futbola klubu bāzes - skrejceļus neredzēju nevienā.
papildus tie skrejceļi un citi vieglatlētikas atribūti rada papildus traumu iespiejamību jo aiz zālāja uzreiz seko cits segums vai sektori, nevis zālāja turpinājums aiz futbola laukuma gala līnijām....
1 2 38 komentāri