Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 0

LFF Sacensību nodaļu vadīs federācijā ilgstoši strādājošais Saļņikovs

Andrejs Siliņš

LFF Sacensību nodaļu vadīs federācijā ilgstoši strādājošais Saļņikovs
Foto: Pixabay

LETA. No šī gada 20.maija par Latvijas Futbola federācijas (LFF) Sacensību nodaļas vadītāju apstiprināts ilggadējais federācijas darbinieks Artūrs Saļņikovs, kurš ilgstoši pārraudzījis dažādus nodaļas atbildības laukus.

Saļņikovs LFF strādā kopš 2009. gada, savu karjeru sākot kā Tiesnešu nodaļas menedžeris, bet vēlāk strādājot Sacensību nodaļā un atbildot gan par spēlētāju licencēšanu, gan sacensību organizēšanu. Pēc nepieciešamās izglītības iegūšanas un kvalifikācijas stiprināšanas Eiropas Futbola asociāciju savienības (UEFA) programmā vairāk nekā trīs gadus Saļņikovs atbildējis arī par sporta jautājumu juridisko segmentu.

"Pirmkārt, runājot par tuvākajiem plāniem, ir ļoti būtiska nodaļas sastāva nokomplektēšana, sadalot darbinieku veicamos uzdevumus atbilstoši viņu pārziņā esošajām sfērām un čempionātiem. Šobrīd nodaļas ietvaros redzu trīs segmentus, atbilstoši kuriem tiks sadalīti darbinieku pienākumi - profesionālais futbols, amatieru futbols un jaunatnes futbols. Uzskatu, ka ir jāspēj identificēt katra nodaļas darbinieka spēcīgās puses un jāiedod skaidrs virziens, kā attīstīt konkrēto segmentu. Vienlaikus jāturpina kvalitatīva jau šobrīd notiekošo čempionātu organizēšana," LFF citē Saļņikova teikto.

Viņa personīgajos un nodaļas plānos ir veikt ļoti kvalitatīvu darbu attiecībā uz LFF sacensību reglamentu un ar LFF sacensībām saistīto juridisko procesu uzlabošanu.

"Uzskatu, ka viens no LFF pamatdokumentiem līdzās statūtiem ir federācijas reglaments par spēlētāju statusu un pārejām, kura pilnveidošana ir viena no prioritātēm. Šobrīd arī Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) līmenī ir plānotas vairākas reformas attiecībā uz spēlētāju transfēriem, starpniekiem jeb aģentiem, kā arī spēlētāju trenēšanas kompensācijas mehānismu. Uzskatu, ka LFF ir pastiprināti jāiesaistās mūsu sabiedroto starptautisko organizāciju piedāvātajās iniciatīvās, lai pilnveidotu vietējo sistēmu, un jāmāk atrast veidus, kā iegūtās zināšanas nodot arī LFF organizēto sacensību dalībniekiem - futbola klubiem, to spēlētājiem un oficiālajām personām," stāsta Saļņikovs.

Viņaprāt, Latvijas jaunatnes čempionāts ir vienas no svarīgākajām Latvijas futbola sistēmas sacensībām, kurām ir milzīgs potenciāls attīstīties.

"Šobrīd jaunatnes čempionāts ir iedalīts trīs līmeņos- Elites, Meistarības un Attīstības grupās. Čempionāta gaitā mums ir izdevies saskatīt gan šādas sistēmas plusus, gan arī lietas, kurām ir savlaicīgi jāpievēršas. Sadarbībā ar LFF Jaunatnes futbola komiteju jāveic nepieciešamie uzlabojumi attiecībā uz turpmākajiem čempionātiem," secina jaunais Sacensību nodaļas vadītājs.

Saļņikovs sola veicināt sadarbību gan ar Infrastruktūras nodaļu, gan Izglītības nodaļu.

"Kvalitatīva un pārdomāta sacensību norise ir iespējama tikai ar kvalitatīvu procesu norisi gan no mūsu nodaļas puses, gan no infrastruktūras un treneru izglītības puses. Mums ir pastāvīgi jāseko līdzi un jāpiedāvā savi risinājumi attiecībā uz to, kādos stadionos un laukumos notiek LFF organizēto sacensību spēles, gan arī jāseko līdzi tam, kā un kādu speciālistu vadībā klubi aizvada gan treniņprocesu, gan arī spēles. Nostādot kopīgus īstermiņa un ilgtermiņa mērķus, iesaistot speciālistus ar skaidru un konstruktīvu redzējumu, mums ir visas iespējas pietuvoties tam līmenim, kādā ikviens futbola sabiedrības pārstāvis vēlas redzēt klubu sacensības Latvijā," skaidro Saļņikovs.

Jau ziņots, ka februāra beigās LFF ārkārtas kongresa priekšvakarā no LFF Sacensību nodaļas vadītāja amata atkāpās Artūrs Gaidels.

Izmantotie resursi:
LETA

  +1 [+] [-]

, 2019-05-23 14:02, pirms 8 mēnešiem
Veiksmīgu un produktīvu darbību jaunajā lauciņā!

     [+] [-]

, 2019-05-23 20:42, pirms 8 mēnešiem
Sāc nu ar mazumiņu,iemācies ,vai iemāci kārtīgi aizpildīt tabulu mājaslapā,
Valmierai stāv 11 spēles un 18 punkti,kautgan pie tekošām spelēm ielikta uzvara pār RFS....
Bļāviens,kur Jūs atrodat šos atbildīgos un strādāt gribošos darbiniekus???