Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2739, Did:0, useCase: 0

Polijas treneris Navalka pēc neveiksmīgā Pasaules kausa atkāpjas no amata

Agris Suveizda

Polijas treneris Navalka pēc neveiksmīgā Pasaules kausa atkāpjas no amata
Adams Navalka un Zbigņevs Boņeks sarokojas atvadu preses konferencē
Foto: EPA/Scanpix

Polijas futbola federācijas prezidents Zbigņevs Boņeks šodien preses konferencē paziņoja par Adama Navalkas demisiju no valstsvienības galvenā trenera amata. Polija Pasaules kausā palika pēdējā vietā savā apakšgrupā.

"Pēdējās divas trīs dienas daudz runāju ar Adamu. Mums bija daudz ideju un bija arī vēlme turpināt sadarbību. Vēl šorīt desmitos uz mana galda bija līguma pārskatīšanas piedāvājums. Tomēr, kad ieskatījāmies dziļi viens otram acīs un novērtējām izlases tagadni un nākotni, zinājām, ka mums nāktos saskarties ar virkni problēmu. Izlasei ir nepieciešamas pārmaiņas, un tai noteikti ir nepieciešams jauns entuziasms. Adams būs izlases treneris līdz 30. jūlijam, bet pēc tam meklēsim jaunu treneri," sacīja Zbigņevs Boņeks.

Par spīti sāpīgiem zaudējumiem Senegālai (1:2) un Kolumbijai (0:3) Boņeks kopumā bija apmierināts ar Navalkas pieciem gadiem valstsvienībā: "Atceros 2013. gada oktobri, kad jūs iepazīstināju ar jauno treneri Navalku. Telpā bija daudz žurnālistu, droši vien vēl vairāk nekā tagad. Visi uz Polijas futbola nākotni raudzījās ar vieglu pesimismu, jo bijām ļoti sarežģītā situācijā. Likmi liku uz Adamu, un mana intuīcija un pieredze nepievīla. Viņš savu darbu paveica lieliski. Izcīnījām vēsturisku uzvaru pār Vāciju, kvalificējāmies "Euro 2016" finālturnīram, kur sasniedzām ceturtdaļfinālu. Tad iekļuvām Pasaules kausā. To atcerēšos līdz pat mūža galam. Piedzīvojām fantastiskus brīžus, un visi lepojās ar izlasi. Futbolu nespēlēju jau vairāk nekā 30 gadus, bet godīgi atzīstu, ka pēc spēles pret Vāciju raudāju. Vēlos silti pateikties Adamam un viņa palīgiem. Pēdējie sliktie brīži nedrīkst nomākt labo, kas tika paveikts."

"Protams, ka jūtos atbildīgs par to, ka Pasaules kausā nepiepildījām mūsu pašu un arī fanu cerības un ambīcijas," teica 60 gadus vecais Adams Navalka, kurš pirms Polijas izlases vadīja Zabžes "Gornik". "Pilnībā uzņemos atbildību, jo tā vienmēr ir trenera loma un es no tās nebēgu. Ar cieņu uzņemu kritikas vilni: dažreiz pelnītu, dažreiz ne. Šo piecu gadu laikā kritika allaž man ir bijusi nepieciešama iedvesmai. Vēlos pateikties arī jums, žurnālisti, par sadarbību."

Izmantotie resursi:
https://www.pzpn.pl/federacja/aktua...
https://www.pzpn.pl/reprezentacje/r...