Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:118, Did:0, useCase: 0

Šteinbora komanda finansiālo problēmu dēļ varētu tikt izmesta uz Polijas 4. līgu

Rolands Eliņš

Šteinbora komanda finansiālo problēmu dēļ varētu tikt izmesta uz Polijas 4. līgu
Pāvels Šteinbors. Foto: Arka Gdynia SSA

Polijas medijs „Dziennik Baltycki” vēsta par futbola komandas Gdiņas „Arka” finansiālajām problēmām. Latvijas izlases vārtsarga Pāvela Šteinbora pārstāvētajā komandā ir grūtības ar algu izmaksu un norēķināšanos ar kreditoriem, un tiek paredzēts komandas bankrots, kas novestu pie atmešanas uz Polijas futbola zemāko līmeni.

Pāvels Šteinbors pārstāv „Arka” jau kopš 2016. gada un kļuvis par kluba izteiktu pirmo numuru. Iepriekšējās divās sezonās viņš neizlaida nevienu Ekstraklases spēli, visu laiku spēlējis arī šajā sezonā, izpelnoties līdzjutēju un mediju atzinību, kā arī līguma pagarinājumu. Taču vasarā viņam tik un tā var nākties kļūt par brīvo aģentu un meklēt citu klubu, jo „Arka” esot lielas finansiālas problēmas.

Polijas medijs „Dziennik Baltycki” raksta, ka klubam, lai novestu sezonu līdz beigām, nepieciešami gandrīz divi miljoni eiro. Šobrīd esot aizkavējusies rēķinu nokārtošana ar kreditoriem, kā arī algu izmaksa kluba darbiniekiem. Tiek ziņots, ka daudziem ilgtermiņā noslēgtajiem līgumiem neesot bijis finansiāla plāna, kā šos līgumus piepildīt, turklāt sadarbību ar klubu pārtraukusi Gdiņas pilsētas dome.

Kluba īpašnieks Dominiks Midaks savukārt vajadzīgos divus miljonus eiro no savas kabatas vairs negrasās ieguldīt, jo, kā tiek ziņots, viņam šādu brīvu līdzekļu nav un neesot arī vēlmes tos atstāt klubā. Midaks esot gatavs pārdot klubu, piedāvājot savu akciju daļu par pusmiljonu eiro, taču iepriekšējās sarunas par „Arka” pārdošanu beigušās neveiksmīgi. Tiek vēstīts, ka „Arka” finansiālie līdzekļi nepieciešami jau tagad un vienīgā cerība ir bagāta investora ienākšana klubā – 2.5 miljoni eiro ļautu novest sezonu līdz galam. Taču šeit jāņem vērā koronavīrusa pandēmija, kuras ietekme joprojām ir grūti prognozējama, un investori tās laikā ir daudz skeptiskāk noskaņoti par iespējamo kluba pārņemšanu, turklāt vēl nemaz nav skaidrs, kad un vai vispār varēs atsākties futbola sezona.

„Arka” vadība uz medija jautājumiem par tēmu neatbildēja.

„Arka” ieņem 15. vietu Polijas Ekstraklasē, un tai būs krietni jāpacīnās, lai izvairītos no izkrišanas uz pirmo līgu sportisko principu dēļ. Taču varētu būt vēl vairāk jāpacenšas, lai izvairītos no izmešanas uz ceturto līgu finansiālā stāvokļa dēļ. Līdzīgs scenārijs nesenā pagātnē jau piemeklējis vairākus Polijas futbola klubus.

Izmantotie resursi:
https://dziennikbaltycki.pl/arka-gd...

     [+] [-]

, 2020-03-23 22:15, pirms pusgada
turklāt sadarbību ar klubu pārtraukusi Gdiņas pilsētas dome

Iemesls?

     [+] [-]

, 2020-03-24 10:17, pirms pusgada
Pārdodot Šteinboru, šos vajadzīgos 2M varētu dabūt, lai izvairītos no tūlītēja bankrota.