Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:118, Did:0, useCase: 0

D. Ikaunieks: "Kluba prezidents grib mani pārdot. Ir varianti Čehijā, Ungārijā, Kiprā"

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

D. Ikaunieks: "Kluba prezidents grib mani pārdot. Ir varianti Čehijā, Ungārijā, Kiprā"
Dāvis Ikaunieks. Foto: LFF

Latvijas futbola izlases uzbrucējs Dāvis Ikaunieks pašlaik atrodas Liepājā, bet jau tuvākajā laikā viņam būs jāatgriežas Čehijā. Tiesa, pagaidām nav skaidrības, kur 26 gadus vecais futbolists aizvadīs nākamo sezonu – starp variantiem ir arī Ungārija un Kipra.

Dāvis Ikaunieks pieder vienai no Čehijas labākajām komandām "Jablonec", kas nule pabeigtajā sezonā ierindojās ceturtajā vietā, no bronzas atpaliekot tikai vienu punktu. "Tagad man ir atvaļinājums, bet atpakaļ jābūt 27. jūlijā. Notiek sarunas ar citām komandām, jo kluba prezidents grib mani pārdot. Ja tas neizdosies, tad domāsim par īri vai palikšanu," teica Ikaunieks. "Ļoti ceru, ka izdosies tikt vienā Čehijas komandā. Vēl starp variantiem ir Ungārija un Kipra."

2019./20. gada sezonā Ikaunieks pārstāvēja Zlīnas klubu, kam bija izīrēts un pievienojās pēc RFS pārstāvēšanas, taču piedalījās tikai divās spēlēs, kopā aizvadot 30 minūtes. "Bija savainojums. Kad atguvos, tieši sākās karantīnas laiks. Bija iespēja kārtīgi uzņemt formu, pārbaudes spēlēs iesitu un atdevu rezultatīvas piespēles. Atsākās čempionāts, bet atsvaidzināju veco savainojumu. Spēles katru trešo dienu, viss ātri pagāja. Kad biju vesels, saslimu ar angīnu," teica Ikaunieks.

Pagājušajā sezonā viņš spēlēja Virslīgā, tiekot izīrēts RFS. Uzbrucējs 12 spēlēs guva sešus vārtus un palīdzēja izcīnīt sudraba godalgas. "Pēdējā laikā tas bijis vienīgais pusgads bez traumām," secināja Ikaunieks. "Ja pats būtu vainīgs pie savainojumiem, tad varētu domāt, bet sanācis tā, ka izraisa citi spēlētāji. Divas reizes cietu treniņā, vienu reizi – spēlē."

Ikaunieks 2018. gadā tika atzīts par Latvijas labāko futbolistu, tāpat viņš tika atzīts par Čehijas līgas labāko ārzemnieku.