Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:118, Did:0, useCase: 0

Uldriķis: "Nevaru iesist vārtus, ja neesmu laukumā"

Rolands Eliņš

Uldriķis: "Nevaru iesist vārtus, ja neesmu laukumā"
Roberts Uldriķis. Foto: LFF

Latvijas Futbola federācijas sagatavotajā materiālā Latvijas jaunais futbolists Roberts Uldriķis pastāstīja par savu veiksmīgo sezonas izskaņu Šveicē, kur pēdējās piecās spēlēs guva četrus vārtus. Viņš uzsvēra, ka iepriekš nav satraucies par ilgo laika posmu bez vārtu guvumiem, jo apzinājies, ka par to varēs sākt domāt tikai tad, kad tiks regulāri laukumā.

Kādā statusā šobrīd esi Latvijā? Jāievēro karantīna?

Šobrīd nekur daudz nestaigāju apkārt, sēžu mājās pats savā nodabā. Atpūšos pēc Šveices.

Parasti šajā laikā Šveicē jau rit nākamā sezona. Šogad pandēmijas dēļ sezona ievilkās. Cik ilgs atpūtas brīdis jums šobrīd ir piešķirts?

Tagad plāns ir tāds, ka 20. augustā mums jau jābūt atpakaļ kluba rīcībā. Tā ka šis ir tāds mini atvaļinājums, desmit dienas. Pēc tam pulcējamies kopā un gatavojamies atsākt sezonu 12. septembrī. Tāda bija pēdējā informācija. Šobrīd ir iespēja nedaudz atvilkt elpu un atgūt spēkus pēc garās sezonas.

Ko tu ēdi, lai sezonas beigās kļūtu tik rezultatīvs? Kāds ir tavs skaidrojums sekmīgajam sezonas finišam?

Atbilde ir tāda, ka es nevaru iesist vārtus, ja neesmu laukumā.

Tas mēdz būt sarežģīti, jā.

Nu, jā. Bija koronavīrusa laiks, bija trauma, treneru maiņas… Sezonas sākumā, kad man deva spēlēt, komandai klājās labi, es arī pats tajā "Sion" veiksmīgajā posmā guvu divus vārtus. Tagad atnāca jauns treneris, iedeva man spēles laiku. Un, laukumā esot, man jau bija vieglāk gūt vārtus. Sanāca dot pienesumu komandai, palīdzēt klubam uzvarēt. Man nebija nekāda satraukuma par to, ka sen nebiju guvis vārtus, jo es sapratu iemeslu – neesot laukumā, vārtus gūt nav iespējams.

"Sion" klubā treneru maiņas ir visai biežas. Kā komanda jūtas, kad katru gadu nāk pa diviem-trim jauniem treneriem un katrs ir ar savām prasībām, principiem?

Visi jau apmēram zina, ka "Sion" klubā treneri nāk un iet diezgan bieži. Pie tā jau pierasts. Pirmajā gadā man tas vēl bija neierasti, bet šajā sezonā jau zināju, ka tāda situācija var būt. Tā arī notika. Ar pirmo treneri aizvadījām fantastiski labi pirmo apli. Es pats tobrīd daudz spēlēju, komanda uzvarēja. Pēc tam vairs nespēlēju, trenerim arī vairs negāja, un tad viņu nomainīja. Atnāca portugāļu speciālists, pie viņa arī nespēlēju. Viņš pats paguva aizvadīt tikai piecas spēles, tikai divus punktus iekrājot. Nākamā treneru maiņa bija loģiska. Tad atnāca itāļu speciālists, kura misija bija skaidra – palikt augstākajā līgā, un to mēs arī izdarījām. Žēl vienīgi, ka kausu neieguvām. Tur nedaudz pietrūka.

Itāļu speciālistam laikam nav nekādu sevišķu aizspriedumu pret augumā raženiem uzbrucējiem, kādi portugāļu trenerim, pieļauju, varēja būt?

Jā, ar portugāli tā arī bija, ka viņš vairāk izmantoja ātros spēlētājus. To viņš man arī teica. Itāļu speciālists man arī sākumā nedeva iespējas, pie viņa sākumā nemaz netiku komandas pieteikumā. Pēc tam viņš deva manu iespēju un ieraudzīja, ka ar mani ir iespējams uzvarēt spēles, ka es arī varu būt lietderīgs komandā. Tā ka viņam visu pierādīju ar neatlaidīgu darbu.

Sākoties pandēmijai Eiropā un apstājoties čempionātiem, septiņi spēlētāji pameta "Sion" rindas. Daļa no tiem bija komandas vērtīgākie futbolisti. Kā tās sastāva izmaiņas ietekmēja konkurenci priekšējā līnijā?

Uzbrucēju līnijā daudz izmaiņu nebija. Vienīgi Seidū Dumbijā pameta komandas rindas. Pārējie lielākoties bija aizsardzības plāna spēlētāji – divi centra aizsargi un balsta pussargs Alekss Songs. Daži vēlāk gan atgriezās. Bet, redz, šīs pārmaiņas komandai laikam deva pozitīvu grūdienu. Aizgāja spēlētāji un viņus aizstājušie jaunie spēlētāji – es un aizsargi – izmantoja iespēju sevi parādīt no labākās puses, dodot pozitīvu pienesumu komandai.

Šovasar ir ļoti īpatnējs transfēru logs – tas ir faktiski īsāks, komandām ir mazāk laika un iespēju meklēt papildinājumus. Kā, tavuprāt, tas ietekmēs klubu aktivitāti transfēru tirgū?

Par to grūti teikt – kas un kā būs? Nevar jau zināt, kas ar skatītājiem Šveicē būs. Vai būs spēles ar skatītājiem, vai klubi varēs gūt ieņēmumus no biļešu tirdzniecības? Ļoti daudz neskaidrību šai laikā. Cik lieli būs klubu budžeti? Vai sponsori nāks klāt? Vai atteiksies? Grūti to prognozēt. Es domāju, ka "Sion" noteikti būs daži papildinājumi. Jūnijā jau piesaistīja divus spēlētājus no "Xamax". Domāju, būs vēl papildinājumi, jo dažiem spēlētājiem beidzas līgumi.

Tavā klubā spēlētāju rotācija ir diezgan liela. Šo divu gadu laikā, kopš esi klubā, cik daudz spēlētāju ir palikuši tavi komandas biedri?

Kopš pašas pirmās dienas? Es pat nezinu…. Domāju, ka vismaz puse sastāva noteikti ir nomainījusies. Tā ka rotācija te tiešām ir liela.

Tevi tas laikam vēl neskars, jo līgums ar "Sion" tev ir uz vēl divām sezonām, vai ne?

Jā, tieši tā. Vēl divu gadu līgums.

Palikšana augstākajā līgā droši vien nebija komandas sākotnējais mērķis čempionātā. Kādi, tavuprāt, būs komandas mērķi nākamajā sezonā?

Es domāju, ka ar šo komandu un sniegumu, kādu rādījām pēdējās spēlēs, noteikti var tēmēt augstāk. Arī čempionāta sākumā varēja redzēt, ka esam gatavi cīnīties par augstām vietām. Pēc pirmā apļa bijām tabulas augšdaļā. Sezonas sākumā noticējām, ka varam cīnīties pat par titulu. Tad sekoja tā melnā josla, kad divdesmit mačos izcīnījām tikai vienu uzvaru. Es pats tajā laikā nevienā spēlē nebiju sākumsastāvā, bija grūti sēdēt tribīnēs un skatīties, cik grūti komandai klājās. Bija grūti man pašam un komandai. Pie šī jaunā trenera parādījās otrā elpa. Ja šādi spēlēsim arī nākamajā sezonā, domāju, varēsim sasniegt daudz labāku rezultātu, kas arī ir kluba ambīcijas. Uzskatu, ka mūsu klubs nav pārspēļu zonas komanda. Spēlētāju sastāvs un viss pārējais ir atbilstošs cīņai par daudz augstākām vietām.

Izlases kontekstā tev sanāk interesanta situācija – mēnesi bez spēlēm un tad uzreiz izlases mači. Kā tu uz to skaties – iespēja atpūsties pirms izlašu mačiem ir labi vai tomēr ne tik labi, ka būsi bez spēļu prakses?

Es domāju, ka tas ir pat pozitīvi. Pēdējā laikā mums bija spēles ik pēc trim dienām. Skaidrs, ka čempionāta beigās pēc šādu spēļu maratona bija jūtams nogurums. Tā atpūta šobrīd ir tieši laikā. Augusta beigās jau atgriezīšos treniņu režīmā un septembrī, domāju, būšu labā gatavībā, lai palīdzētu valstsvienībai.

  -2 [+] [-]

, 2020-08-14 19:29, pirms mēneša
Šveices līgu gan nevajag noniecināt...
Labākajā gadījumā var tikt Bundeslīgas pastarīšos.. ..
Nu bet lai veicas karjerā!
Puisim Ir MĒRĶI...
Un tas ir galvenais!

     [+] [-]

, 2020-08-15 00:12, pirms mēneša
Neesi laukuma,jo neesi pietiakmi labs, tik gruti saprast?

     [+] [-]

, 2020-08-15 00:13, pirms mēneša
erred rakstīja: Šveices līgu gan nevajag noniecināt...
Labākajā gadījumā var tikt Bundeslīgas pastarīšos.. ..
Nu bet lai veicas karjerā!
Puisim Ir MĒRĶI...
Un tas ir galvenais!
Kada Bundesliga??? galvu esi saspiedis