Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:117, Did:0, useCase: 0

Latvijas kausa izcīņa sāksies rudenī, beigsies nākamā gada vasarā

Miķelis Osis
Miķelis Osis @MikelisO

Latvijas kausa izcīņa sāksies rudenī, beigsies nākamā gada vasarā
2008. gada Latvijas kausa ieguvēji - Daugavpils
"Daugavas" futbolisti
Foto: Romans Kokšarovs, Sporta Avīze, f64

Latvijas Futbola federācija (LFF) pieņēmusi lēmumu Latvijas kausa izcīņu uzsākt šī gada rudenī, tad izspēlējot pirmās divas kārtas. Savukārt izšķirošās cīņas par trofeju ar Virslīgas klubu līdzdalību sāksies nākamā gada pavasarī.

Kā šodien sarunā ar eSports.lv pastāstīja LFF Sacensību daļas vadītājs Jānis Skredelis, Latvijas kausa izcīņu šogad plānots uzsākt un pabeigt krietni vēlāk nekā parasti: "Līdz 1. oktobrim gaidīsim komandu pieteikumus Latvijas kausam. 7. oktobrī notiks kausa izcīņas izloze. Vismaz divas kārtas aizritēs šogad - pirmajā piedalīsies reģionu komandas, otrajā klāt nāks 1. līgas vienības. Sākot ar 1/8 finālu un Virslīgas komandām nākamā gada pavasarī turpināsim kausa izcīņas norisi."

Jautāts par to, kāpēc nolemts Latvijas kausa izcīņu rīkot un noslēgt tik vēlu, Skredelis nosauca divus iemeslus: "Pirmkārt, pirmoreiz Virslīgā ir deviņas komandas, kuras spēlē četrus riņķus. Līdz ar to nav tik daudz brīvu spēļu dienu. Otrkārt, aptaujājām reģionu komandas, un tām ļoti neizdevīgi ir spēlēt pavasarī, kad nav ne laukuma, ne arī paši gatavi spēlēt jau, piemēram, aprīlī. Savukārt oktobrī reģionu komandas jau labprāt uzspēlētu."

Atgādinām, ka Latvijas kausu pērn ieguva Daugavpils "Daugavas" futbolisti, kas finālā pēcspēles sitienu sērijā pieveica "Ventspili". Tā kā Latvijas kausa ieguvēja automātiski nodrošina līdzdalību UEFA Eiropas līgas turnīrā, bet "Daugava" vairs nav pārstāvēta Virslīgā, Eirokausos šogad spēlēs Daugavpils "Dinaburg", ar ko "Daugava" apvienojās pirms sezonas.

     [+] [-]

, 2009-06-09 17:13, pirms 10 gadiem
polnij bred
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2009-06-09 17:17, pirms 10 gadiem
Beidzot kaut ko prātīgu izdomāja.

  +4 [+] [-]

, 2009-06-09 17:24, pirms 10 gadiem
andrisd rakstīja: kapec?
da prosta kto znaet budut li komandi katorie igrajut 6jas v vi6ke igrat tam i v next sezone

  +9 [+] [-]

, 2009-06-09 17:26, pirms 10 gadiem
Vēl varēja atzīt, ka vienbrīd LFF gribēja kausu nerīkot, bet tad atcerējās, ka nevar, jo kā tad noteiks vienu vietu Eiropas līgā. Turklāt brīvu spēļu dienu kalendārā ir cik tik uziet - kārtējo reizi kalendārs ir sastādīts neritmisks - divām spēlēm trīs dienu laikā seko neizprotams pārtraukums desmit dienu garumā. Tiešām murgs.

  +3 [+] [-]

, 2009-06-09 17:35, pirms 10 gadiem
Vai šosezon ir 10 komandas? Vai tad tiesneši arī piedalās?

  +3 [+] [-]

, 2009-06-09 17:42, pirms 10 gadiem
Vai šogad nevar iztikt tikai ar Virslīgas un 1. līgas komandām? Vai arī 2. līgas parstavji tiek regulāri izsaukti uz izlasi un pa tam pauzēm nevar nekā izspēlēt? Vai reģioni nevar izspēlēt tās spēles pa vasaru un tad sakt piedalīties nakamgad pavvasarī? Vai tiešām amatieru vēlme "uzdurties" uz Virslīgu ir tik svarīga, lai vienu gadu izlaistu kausu?
Kā būs ar Baltijas kausu, vai to izspelēs šoruden vai arī nakamgad pavasarī?

  +3 [+] [-]

, 2009-06-09 19:40, pirms 10 gadiem
Ko tad, ja kāda no otrās kārtas veiksminiecēm nepārziemo un nākošajā gadā nemaz nespēlē, jo kam tagad viegli?