Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:116, Did:0, useCase: 0

LFF sāk izskatīt rasisma lietu, "New Project" apsūdzību uzskata par izdomātu

Rolands Eliņš

LFF sāk izskatīt rasisma lietu, "New Project" apsūdzību uzskata par izdomātu
Foto: FK Tukums 2000/TSS

Latvijas Futbola federācijas ģenerālsekretārs Edgars Pukinsks portālam Sportacentrs.com apliecināja, ka saņemts iesniegums no pirmā līgas komandas „Tukums 2000/TSS” par rasisma izpausmēm 13. aprīļa spēlē pret „New Project” vienību. „New Project” menedžeris Jānis Nartišs sarunā ar mūsu portālu noraidīja šajā iesniegumā paustās apsūdzības kā izdomātas un nepamatotas, kamēr „Tukuma” prezidents Verners Akimovs vēlējās uzsvērt, ka nevēršas pret „New Project” komandu kā tādu, bet gan atsevišķu spēlētāju, kuru viņš vārdā nesauca, vainīgo noteikšanu atstājot LFF ziņā.

Pirmās līgas komandas „Tukums 2000/TSS” prezidents Verners Akimovs jau sestdienas vakarā apliecināja, ka vērsīsies LFF par viņa komandas leģionāru piedzīvoto rasistisko diskrimināciju spēlē pret „New Project”, un šodien LFF apstiprināja, ka iesniegums saņemts un uzsākta lietas izmeklēšana.

„Iesniegumam ir pievienots arī video fails,” apstiprināja LFF ģenerālsekretārs. „Iesniegumu izskatīs attiecīgā komiteja, varu apstiprināt, ka ir šodien pieprasīts paskaidrojums no „New Project” puses.”

„Līdzīgi iesniegumi, kamēr es esmu LFF, nav tikuši saņemti,” sacīja Edgars Pukinsks. „Tas gan nenozīmē, ka rasisma Latvijas futbolā nav pilnībā – iespējams, nav ticis ziņots, iespējams, kāds nevēlējies stāstīt par to. Sarunās ar mūsu Eiropas kolēģiem citās federācijās šī tēma tikusi piesaukta visai bieži, viņiem ir detalizēta sistēma, kā rīkoties katrā gadījumā. Tagad tiks pārbaudīta LFF sistēma, reglaments un spējas to pielietot praksē.”

Pukinsks sarunas laikā „Tukuma 2000” iesniegumu un pievienoto video materiālu nebija redzējis, tādēļ atturējās no sava viedokļa paušanas, taču uzsvēra, ka LFF asi iestājas pret rasismu un tā parādīšanos futbolā. Savukārt LFF prezidents Kaspars Gorkšs vakar sociālajā tīklā "Facebook" norādīja, ka pats personīgi sekos līdzi disciplinārlietas virzībai: "Nulles tolerance rasismam gan Latvijā, gan starptautiski. Par pārkāpumu vainīgā komanda pelnījusi sodu. Personīgi sekošu disciplinārlietas virzībai. Rasismam nav vietas Latvijas futbolā"

„New Project” menedžeris Jānis Nartišs (arī LTFA izpilddirektors) mūsu portālam apliecināja, ka ir informēts par LFF sasniegušo iesniegumu, taču noraidīja to kā nepamatotu: „Tur minētās apsūdzības ir nepamatotas. Vēl vairāk, šeit pat būtu vietā pievērst uzmanību „Tukuma” pārstāvju attieksmei un apvainojumiem pret spēles tiesnesi. Iesniegumam pievienotajā video labi dzirdami lamu vārdi tiesneša virzienā, ko es šeit neatkārtošu.”

„Uzzinājis par situāciju, izrunājos ar mūsu komandas spēlētājiem, un man nav nojausmas, kas varētu būt par pamatu šādam iesniegumam,” sacīja Nartišs. Viņam tika vaicāts, vai tas nozīmē, ka apsūdzības tiek uzskatītas par izdomātām. „Jā, tieši izdomātam. Bija arī saruna ar vienu „Tukuma” leģionāru, kurš mums apliecināja, ka viss bijis kārtībā.”

„Mūsu komanda pilnīgi noteikti iestājas pret rasismu un tā izpausmēm futbola laukumā,” uzsvēra Nartišs. „Taču šajā gadījumā par to runāt mūsu komandas virzienā ir nekorekti un nepamatoti.”

„Tukuma” prezidents Verners Akimovs, konfrontēts ar Nartiša teikto, noplātīja rokas: „Tad sanāk, ka mūsu futbolisti un treneri visi reizē melo? Ziniet, es šeit izteikties nevēlos, esam vērsušies pie LFF ar iesniegumu un uzticam visu tālāko procesu federācijai, kas tad arī noskaidros, kas un kā.”

„Mūsu nolūks gan nav celt tagad skandālu skandāla pēc, turklāt man arī nav nekas pret „New Project” kā tādu, ļoti laba komanda, kas spēlē interesantu futbolu,” teica Akimovs. „Mēs vēršamies nevis pret komandu, bet konkrētu spēlētāju, kurš, mūsuprāt, šajā spēlē pāršāva pār strīpu. Vārdā viņu nesaukšu, tas lai paliek LFF ziņā.”

„Mūsu spēlētāji puslaika pārtraukumā un pēc mača norādīja, ka vairākkārt saņēmuši rasistiskus apvainojumus. Iesniegumam pievienojām video ar situāciju otrajā puslaikā, kad mūsu leģionārs Terenss (Muimbā) pārkāpj noteikumus. Tur viņam nosvilpj sodu, viss pareizi,” piekrita pastāstīt Akimovs. „Taču kamēr ir Terenss vēl ir pakritis, pretspēlētājs viņam iesita pa pakausi un agresīvi vērsās ar pie viņa ar vārdiem, kurus neatkārtošu. Mūsu nofilmētajā video tas gan nav pilnībā skaidri dzirdams,” atzina Akimovs.

„Tukums 2000”/TSS nevēlējās nodot portāla Sportacentrs.com rīcībā iesniegumam pievienoto video, norādot, ka nevēlas izraisīt vēl lielāku ažiotāžu. Taču LFF sistēmā ir spēles video ieraksts, ko nodrošina mājinieku komanda, šajā gadījumā „New Project”, kur redzams arī minētais notikums. Pret "Tukumu" leģionāru tajā asi vērsās "New Project" spēlētājs Vladislavs Kuzmins, taču video redzams tikai viņa sitiens pretiniekam, kamēr konkrēti vārdi kameras mikrofonu nav sasnieguši.

"Tukuma" futbolists Lulū Pamā piekrita sarunai ar portālu Sportacentrs.com, taču solīja atbildēt tuvākās dienas laikā.

  +3 [+] [-]

, 2019-04-15 22:28, pirms gada
Pievienotajā video no 30. sekundes dzirdams , ka pats Tukuma pārstāvis neuzvedās korekti , saprotu , ka emocijas , bet pasūtīt dirs** 4. tiesnesi gan nevajadzētu. Nē rasismam , bet Tukuma pārstāvis arī ir pelnījis sodu
Slēpts komentārs: oxa
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  -1 [+] [-]

, 2019-04-15 23:15, pirms gada
Kur jaunumi par fkv? Kāpēc Gorkšs ignorē tos un tik cītīgi neseko viņiem? Ā nu ja, laikam tāpēc, ka tur savu mundieri neuzspodrinās biedru acīs vecais ieliktenis
Slēpts komentārs: FUNS

  +4 [+] [-]

, 2019-04-15 23:33, pirms gada
Cik tev Fun maksà?

     [+] [-]

, 2019-04-15 23:37, pirms gada
Ferdinands Lieliskaisss rakstīja: Kur jaunumi par fkv? Kāpēc Gorkšs ignorē tos un tik cītīgi neseko viņiem? Ā nu ja, laikam tāpēc, ka tur savu mundieri neuzspodrinās biedru acīs vecais ieliktenis
Par ko tu runā?
Slēpts komentārs: FUNS

     [+] [-]

, 2019-04-16 00:14, pirms gada
FUNS rakstīja: A burts jau sodīts. Maziņš pluss cīņā ar rasismu SC. Rasistiem derētu smagus sodus piespriest, lai pasēž vairākus gadiņus aiz restēm.
Vai SC nav iespējas šī troļļa IP aizsūtīt attiecīgām iestādēm (KL 78.pants, 1.daļa)? Tās samazgas, kas viņam galvā, neizskalos, bet varbūt tomēr vērts pamēģināt.

  +1 [+] [-]

, 2019-04-16 02:19, pirms gada
rasisms ir tas , ka ar melnajiem jau ir pilna Latvija..........

     [+] [-]

, 2019-04-16 02:29, pirms gada
Nelietotājs rakstīja: Vai SC nav iespējas šī troļļa IP aizsūtīt attiecīgām iestādēm (KL 78.pants, 1.daļa)? Tās samazgas, kas viņam galvā, neizskalos, bet varbūt tomēr vērts pamēģināt.
Tādi kā 'nelietotajs" stučīja KGB un sastādīja izvedamo uz Sibīriju sarakstus.

  -1 [+] [-]

, 2019-04-16 02:31, pirms gada
FUNS rakstīja: Pilnīgi neko. Runāju to kas ir mana pārliecība.
Tad iesaku kādu vakaru pastaigāt par šo elementu biezi apdzīvotiem kvartāliem. Ja paliksi sveiks un vesels tad vēlreiz parunāsim par tavu pārliecību un uzskatiem
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2019-04-16 08:51, pirms gada
Interesanti, kur ir redzams tas "sitiens"? Kā tiks izvērtēta tā neadekvātā cilvēka uzvedība laukuma malā? Kādus vārdus dzirdēja tikai Tukuma spēlētāji? No biedra Akimova sacītā noprotams, paši tagad saprot, ka bikiņ pāršāvuši pār strīpu.

  -4 [+] [-]

, 2019-04-16 14:15, pirms gada
m2tv rakstīja: Tad iesaku kādu vakaru pastaigāt par šo elementu biezi apdzīvotiem kvartāliem. Ja paliksi sveiks un vesels tad vēlreiz parunāsim par tavu pārliecību un uzskatiem
Atkal vērtē no sava ego viedokļa. Varbūt tumšādainie piekaus, nositīs, bet būtību tas nemaina-jāmācās dzīvot visiem kopā. Piekrītu ka tumšādainie daudz vairāk tendēti uz krimināla rakstura darbībām. Tātad baltajiem jārāda civilizētas sabiedrības piemērs. Manu pārliecību kas izveidojusies gadu desmitu laikā neizmainīs tas, kas notiks attiecībā pret mani vai tuvākajiem personīgi. Es domāju par cilvēku kopējo nākotni uz Zemes