Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:282, Did:0, useCase: 0

Zviedrijas un Čehijas florbolistēm jānokārto formalitātes

Dāvis Dedumets
Dāvis Dedumets

Zviedrijas un Čehijas florbolistēm jānokārto formalitātes
Vācijas izlasei šodien gaidāma "neiespējamā misija"
Foto: IFF Floorball

Pasaules sieviešu florbola čempionātā šodien tiks izspēlētas atlikušās divas ceturtdaļfināla spēles, pirms kurām izteiktās favorītu lomās ir Zviedrijas un Čehijas valstsvienības.

Cīņa par labākās ne-Eiropas komandas statusu
Dienas pirmajā spēlē laukumā sacentīsies Singapūras un Austrālijas valstsvienības. Abām komandām tā būs pēdējā spēle turnīrā un tajā tiks sadalīta 11.vieta čempionāta kopvērtējumā. Interesanti, ka šīs spēles uzvarētājas ieņems augstāko vietu kopvērtējumā starp vienībām, kas bāzētas ārpus Eiropas, jo vadošajā desmitniekā ir vienīgi Vecā kontinenta valstsvienības. Tieši Singapūra bija vistuvāk ceturtdaļfinālam, diemžēl kvalifikācijas kārtas spēlē pēdējā minūtē tika ielaisti izšķirošie vārti cīņā pret Vāciju. Austrālijas izlase spējusi tikt galā ar sava līmeņa komandām, bet kvalifikācijas spēlē pret Poliju reāli paspēkoties par uzvaru nebija iespējams.

Dānietes un norvēģietes spēkosies dienas saistošākajā mačā
Dānijas un Norvēģijas izlases čempionāta noslēgumā ierindosies aptuveni tajās pašās pozīcijās, kurās pirms diviem gadiem, taču abas izlases diez vai turnīru varēs dēvēt par izdevušos. Norvēģietes pirms diviem gadiem ierindojās astotajā vietā, bet, pēc zaudējuma Latvijai kvalifikācijas kārtas spēlē, kļuva zināms, ka kritiens ranga tabulā vismaz par vienu vietu ir neizbēgams. Šodien jāspēkojas ar Dāniju, kura kvalifikācijas kārtas spēlēs joprojām nav spējusi uzvarēt. Pirms četriem gadiem čempionāts tika noslēgts 10. vietā, bet 2017. gadā Slovākijā tika iegūta devītā vieta. Uzvarot šodien, dānietēm izdodos devīto vietu nosargāt arī šajā čempionātā.

Ceturtdaļfināli bez gaidāmas intrigas
Ja pirmajā ceturtdaļfinālā Slovākijas izlase spēja radīt pietiekami nopietnas problēmas favorītēm somietēm, bet otrajā Latvijas izlase, pēc neveiksmīgā spēles sākuma, otrajā pusē rezultāta ziņā spēja konkurēt ar Šveici, tad šodienas ceturtdaļfināla spēlēs uz līdzvērtīgiem rezultātiem cerēt būs krietni sarežģītāk. Polijas izlase trijos pēdējos pasaules čempionātos finišējusi septītajā vietā, bet astotniekā bijusi pēdējos piecos turnīros. Šodien jāspēkojas ar Čehijas izlasi, kas demonstrējusi pietiekami pārliecinošu sniegumu, lai būtu ļoti izteikta šīs spēles favorīte. Abas komandas savā starpā sacentās pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā šā gada sākumā, kad čehietes uzvarēja vien ar 5:2, bet pasaules čempionātā izlases savā starpā tikās pirms diviem gadiem Bratislavā, kad čehietes bija pārākas ar rezultātu 10:4.

Ja polietēm vēl ir vismaz kaut kādas izredzes, tad Vācijas izlasei pret Zviedriju būs jācīnās, lai zaudētu ar pēc iespējas mazāku rezultātu. Dāmu florbols Vācijā nav tik augstā līmenī, par ko varēja pārliecināties kaut vai kvalifikācijas kārtas spēlē, kad vien pēdējā minūtē tika izrauta laimīga uzvara pār Singapūru, kas nodrošināja spēkošanos ar astoņkārtējām pasaules čempionēm. Abas izlases pirms diviem gadiem spēlēja pasaules čempionāta pirmajā spēļu kārtā, kad Zviedrijas izlase tika pie panākuma ar rezultātu 23:2.

Pasaules florbola čempionāta septītās dienas spēļu kalendārs

LaiksPosmsSpēle
11:00Par 11.vietuSingapūra – Austrālija
14:00Par 9.vietuDānija – Norvēģija
17:00CeturtdaļfinālsČehija – Polija
20:00CeturtdaļfinālsZviedrija - Vācija