VSB: Brīvdienas ar ātriem autiņiem no Lielbritānijas

VSB: Brīvdienas ar ātriem autiņiem no Lielbritānijas

F1 komentētājs Ģirts Timrots
Foto: VSB

Šajā nedēļas nogalē kā ierasts „Viasat Sport Baltic” pārraidīs „Formula 1” pasaules čempionāta treniņbraucienu, kvalifikācijas un „Grand Prix” izcīņas tiešraides, kuras šoreiz būs no Lielbritānijas. Nenokavējiet F1 braucienus 6., 7. un 8.jūlijā tikai „Viasat Sport Baltic” kanālā ar Jāņa Janševica, Ģirta Timorta un Alda Putniņa komentāriem.

Negaidīti pārliecinošais līderis

Pēc uzvaras Eiropas Grand Prix Valensijas trasē, Fernando Alonso ir kļuvis par negaidīti pārliecinošu kopvērtējuma līderi – „Ferrari” līderim ir 111, otrās vietas īpašniekam Markam Vēberam par 20 punktiem mazāk. Pēc izstāšanās Valensijā uz attiecīgi trešo un ceturto vietu noslīdējuši Luiss Hamiltons (88) un Sebastians Fetels (85). Pasaules čempionam S.Fetelam izstāties lika ģeneratora defekts, tomēr „Red Bull” pilota pārsvars pār konkurentiem Valensijas kvalifikācijā un arī pašās sacīkstēs liek uzskatīt vācieti par galveno favorītu arī Silverstonā.

F1 sākums meklējams Lielbritānijā

Ar Lielbritānijas GP 1950.gadā sākās Pirmā Formula – vēsturiskajā pirmajā F1 posmā bijušajā Silverstonas kara lidlaukā uzbūvētajā trasē uzvarēja itālietis Nino Farina ar „Alfa Romeo 158”. Leģendārais divkārtējais pasaules čempions skots Džims Klarks Lielbritānijas GP uzvarējis piecas reizes. Tikpat uzvaras (5) ir arī četrkārtējam pasaules čempionam francūzim Alēnam Prostam. Pērn Silverstonas kvalifikācijā savu karjeras astoto „pole position” izcīnīja „Red Bull” pilots M.Vēbers, kuram blakus pirmajā starta rindā bija komandas biedrs S.Fetels. Startā uzvarēja S.Fetels, taču pēc otrajiem boksu apmeklējumiem vadībā izvirzījās un vēlāk pirmo un vienīgu uzvaru sezonā izcīnīja F.Alonso.

F1 Eiropas GP latviešu valodā komentēs „Viasat Sport Baltic” (VSB) komentētāji Jānis Janševics, Ģirts Timrots un Aldis Putniņš. VSB komentētājs Ģ.Timrots par Lielbritānijas GP: “”Red Bull” jaunākie uzlabojumi jau iepriekšējā posmā konkurentiem neatstāja nekādas cerības - Sebastians Fetels bija ātrākais gan kvalifikācijā, gan sacīkstēs. Tomēr ģeneratora defekts nodrošināja intrigu, un tagad vienīgais divkārtējais uzvarētājs šajā sezonā un kopvērtējuma līderis ir Fernando Alonso. Silverstonas skaistie, ātrie līkumi ir īsta „Red Bull” pasaule, taču beidzot arī „McLaren” sola pamatīgus uzlabojumus, Alonso turpina pierādīt, ka drosmīga taktika un fantastiski starti dod rezultātus arī lēnākas formulas pilotam, bet abi „Lotus” braucēji joprojām ir uzvarētāju rezervē. Galu galā - varbūt beidzot Šūmahers? Viņi visi tiekas šonedēļ Lielbritānijas Grand Prix!”

Brīvdienas ar ātriem autiņiem

Piektdien, 6.jūlijā. 12:00 F1 Lielbritānijas GP 1.treniņbraucieni
Piektdien, 6.jūlijā 16:00 F1 Lielbritānijas GP 2.treniņbraucieni
Sestdien, 7.jūlijā 11:55 F1 Lielbritānijas GP 3.treniņbraucieni
Sestdien, 7.jūlijā 14:55 F1 Lielbritānijas GP kvalifikācija
Svētdien, 8.jūlijā 14:50 F1 Lielbritānijas GP

Vairāk: Viasat / Sports / Skaties Viasat

Tev jābūt autorizētam,