Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:271, Did:0, useCase: 0

Poliete Sadovska Rīgā kļūst par pasaules čempioni dambretē

Ints Megnis
Ints Megnis

Poliete Sadovska Rīgā kļūst par pasaules čempioni dambretē
Natālija Sadovska. Organizatoru foto

Polijas sportiste Natālija Sadovska piektdien Rīgā noturēja neizšķirtu pret titulēto mājinieci Zoju Golubevu, kļūstot par pasaules čempioni sievietēm simtlauciņu dambretē. Par panākumu sportiste saņēma 10 000 eiro prēmiju.

Pirms pēdējās, devītās, kārtas Golubeva summā bija iedzinējos ar rezultātu 44:52, kas nozīmēja, ka viņai obligāti nepieciešams uzvarēt pamata mačā. Tomēr tas nenotika un Golubeva, spēlējot ar baltajiem kauliņiem, pēc 53 gājiena samierinājās ar neizšķirtu.

Tas nozīmē, ka vakarā plānotajā ātrajā dambretē un nepieciešamības gadījumā arī ātrspēlē Golubeva vairs nevar atspēlēt astoņu punktu deficītu.

Šobrīd pasaules rangā Sadovska ieņem otro vietu, kamēr Golubeva ir trešā. Golubeva pērn Tallinā jau sešpadsmito reizi karjerā kļuva par pasaules čempioni, kamēr Sadovska 2016. gadā uzvarēja pasaules čempiones titulmačā, bet piektdien Rīgā pie titula tikusi otro reizi.

Rīgā notikušajās sacensībās Golubeva uzvarēja pirmajā kārtā, bet poliete bija labākā ceturtajā un pēc tam arī septītajā kārtā. Kaut ceturtdien, astotajā, kārtā Golubeva uzvarēja ātrajā dambretē jeb rapidā, pirms pēdējās kārtas bija tik liels deficīts, ka mājiniecei obligāti vajadzēja uzvaru pamata mačā.

Katrā kārtā vispirms tika aizvadīta standarta dambretes partija. Tajā uzvarējusī sportiste saņem 12 punktus, bet zaudētāja – nulli. Ja tiek fiksēts neizšķirts, seko ātrās dambretes jeb rapida spēle, kurā uzvarētāja iegūst astoņus punktus, bet zaudētāja – četrus. Ja neizšķirts ir arī rapidā, sekos blics jeb ātrspēle, kurā uzvarētāja iegūst septiņus punktus, bet zaudētāja – piecus. Ja arī tajā ir neizšķirts, abas spēlētājas kārtā iegūst sešus punktus.

Sadovska par čempiones titulu prēmijā saņēma 10 000 eiro, kamēr Golubevai tika prēmija 7000 eiro apmērā.

Latvijas Dambretes federācijai šobrīd ir iespaidīgi plāni, jo 2019. gadā Latvijā gaidāms Pasaules kausa pieczvaigžņu etaps, kas ir otrs augstākais līmenis, kā arī Eiropas čempionāts jauniešiem vecumā līdz 18 gadiem un pasaules čempionāts ātrspēlē.

     [+] [-]

, 2018-11-30 18:42, pirms 10 mēnešiem
B*e, par kaut kādu dambreti var uzrakstīt rakstu, a par to pašu armvrestlingu, kur tikko Polijā notiekošajā pasaules kausā Latvijas komanda (18. novembrī pie tam) izcīnīja 3 vēsturiskas medaļas neviena vārda. Tad varbūt par cirku, domino un riču-raču arī uzrakstat?

     [+] [-]

, 2018-11-30 19:21, pirms 10 mēnešiem
san4ito rakstīja: B*e, par kaut kādu dambreti var uzrakstīt rakstu, a par to pašu armvrestlingu, kur tikko Polijā notiekošajā pasaules kausā Latvijas komanda (18. novembrī pie tam) izcīnīja 3 vēsturiskas medaļas neviena vārda. Tad varbūt par cirku, domino un riču-raču arī uzrakstat?
Tad ņem uzraksti.