Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:271, Did:0, useCase: 0

Dambretistes Rīgā iet šahistu pēdās un atkal vienojas par neizšķirtu

Ints Megnis
Ints Megnis

Dambretistes Rīgā iet šahistu pēdās un atkal vienojas par neizšķirtu
Natālija Sadovska un Zoja Golubeva sestās kārtas cīņā. Organizatoru foto

Latvijas dambretes veterāne Zoja Golubeva pirmdien Rīgā cīnījās neizšķirti arī sestajā kārtā pasaules čempiones titulcīņā dāmām, līdz ar to sērijā pret viņas daudz jaunāko poļu oponenti Natāliju Sadovsku rezultāts saglabājas līdzsvarā.

Pamata spēlē Golubeva spēlēja ar melnajiem kauliņiem, pēc 49 gājiena sportistēm vienojoties par neizšķirtu. Turpinājumā uzvarētāja netika noskaidrota arī ātrās dambretes duelī un ātrspēlē.

Līdz ar to rezultāts kļuvis neizšķirts 36-36. Pa vienai reizei pamata mačā uzvaras svinējusi katra no sportistēm, bet visi pārējie mači noslēgusies neizšķirti. Šis duelis līdz ar to ļauj vilkt paralēles ar cīņu par pasaules čempiona titulu šaha vīriem, kur gan visas 12 pamatturnīra kārtas beidzās neizšķirti.

Otrdien turnīrā paredzēta otrā un pēdējā brīvdiena, bet trešdien gaidāma septītā no deviņām kārtām, kas jau tradicionāli sāksies plkst. 11:00. Ja nebūs vajadzīgs taibreiks, cīņa par čempiones titulu noslēgsies piektdien, 30. novembrī.

Pasaules čempiones titulcīņā paredzēts iespaidīgs balvu fonds, uzvarētājai tiekot pie 10 000 eiro, bet zaudētājai nopelnot 7000 eiro.

Latvijas Dambretes federācijai šobrīd ir iespaidīgi plāni, jo 2019. gadā Latvijā gaidāms Pasaules kausa pieczvaigžņu etaps, kas ir otrs augstākais līmenis, kā arī Eiropas čempionāts jauniešiem vecumā līdz 18 gadiem un pasaules čempionāts ātrspēlē.

Šobrīd pasaules rangā Sadovska ieņem otro vietu, kamēr Golubeva ir trešā. Golubeva pērn Tallinā jau sešpadsmito reizi karjerā kļuva par pasaules čempioni, kamēr Sadovska 2016. gadā uzvarēja pasaules čempiones titulmačā.