Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:271, Did:0, useCase: 0

Latvijas dāmas vēlreiz cīnās neizšķirti un saglabā vietu Olimpiādes četrdesmitniekā

Ints Megnis
Ints Megnis

Latvijas dāmas vēlreiz cīnās neizšķirti un saglabā vietu Olimpiādes četrdesmitniekā
Islandes šahisti otrās kārtas spēlē pret Latviju. Foto: Gogan Chandriani

Latvijas sieviešu šaha izlase trešdien Gruzijā vēlreiz cīnījās neizšķirti, saglabājot vietu pasaules Olimpiādes četrdesmitniekā, tikmēr vīru izlase, kas pašlaik kopvērtējumā ir zemāk, izcīnīja uzvaru.

Pirmajā kārtā izlases bija sakārtotas pēc ranga, pirmajai tiekoties ar vājāko, otrajai ar otro vājāko utt. Tur abas Latvijas izlases astoņās individuālajās cīņās kopā zaudēja tikai puspunktu, bet otrdien otrajā kārtā jau nācās cīnīties ar kopvērtējumā blakus esošām vienībām, dāmām spēlējot neizšķirti, bet vīriem zaudējot.

Olimpiādē 31. numuru saņēmusī Latvijas vīru izlase "Open" grupas trešās kārtas cīņā trešdien ar 3,5-0,5 sagrāva Barbadosu, kas izlikta ar 113. numuru. Šeit uzvaras izcīnīja izlases līderis Igors Kovaļenko, Toms Kantāns un Artūrs Bernotas, kamēr neizšķirti ar melnajām figūrām cīnījās Ņikita Meškovs. Šajā kārtā pie spēlēšanas netika Artūrs Neikšāns.

Tikmēr dāmas izliktas ar 42. numuru un otrdien cīnījās 2-2 ar sacensību astoto izlasi Kazahstānu. Pirmajos divos galdiņos bijušās Ilze Bērziņa un Laura Rogule cīnījās neizšķirti, kamēr uzvaru ar melnajām figūrām savā Olimpiādes debijas mačā izcīnīja šī gada Latvijas čempione Elizabete Limanovska, bet neveiksmi ar baltajām figūrām cieta Linda Krūmiņa. Limanovska pirmajās divās kārtās netika laukumā, bet trešajā piedzīvoja savu debiju sacensībās. Trešdien atpūtās Elīna Otikova.

Kopvērtējumā pēc trim kārtām Latvijas dāmas ar četriem punktiem atrodas 35. vietā, kamēr "Open" grupā Latvija ar četriem punktiem atrodas 58. pozīcijā. Turnīrs 11. kārtu garumā ilgs līdz 5. oktobrim.

Šaha Olimpiādes risinās reizi divos gados, iepriekšējā turnīrā vīriem tiekot pie augstās, 17. vietas, kamēr dāmas bija 44.pozīcijā. Toreiz pasaules mediju uzmanības lokā nokļuva Latvijas finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, kura uzvarēja pārliecinošo pasaules ranga līderi un planētas čempioni Jifaņu Hou. Šoreiz Reizniece-Ozola sacensībās nepiedalās, jo valstī ir pirmsvēlēšanu laiks.