Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:271, Did:0, useCase: 0

Valneris starp līderiem pēc Pasaules kausa posma Rīgā pirmajām dienām

Ints Megnis
Ints Megnis

Valneris starp līderiem pēc Pasaules kausa posma Rīgā pirmajām dienām
Guntis Valneris Pasaules kausa posmā. Organizatoru foto

Pieredzējušais Latvijas dambretes sportists Guntis Valneris izvirzījies starp līderiem pēc pirmajām divām dienām Pasaules kausa piecu zvaigžņu posmā 100 lauciņu dambretē, kas notiek sacensību "Riga Open" ietvaros.

Vīriešu turnīrā pēc divām kārtām tabulas augšējā ir pasaules ranga līderis Aleksandrs Georgijevs no Krievijas, kurš ir deviņkārtējs pasaules čempions, pasaules eksčempions Guntis Valneris (Latvija), Eiropas čempions Mihails Semeņuks (Baltkrievija) un lielmeistars Ivans Trofimovs (Krievija). Viņu repertuārā ir divas uzvaras no divām, kas summējas ar nopelnītiem četriem punktiem.

Sieviešu turnīrā vadībā izvirzījušās divas Krievijas sportistes – četrkārtējā pasaules čempione Darja Tkačenko un Sandara Aprosimova, kuru abu kontā arī ir četri punkti. Līderēm ar trim punktiem seko Latvijas dambretistes Zoja Golubeva un viņas audzēkne Jeļena Česnokova, kā arī vairākas ārzemju sportistes.

Pasaules kausa posms norisināsies līdz 28. jūlijam, tā laikā izspēlējot deviņas kārtas pēc Šveices sistēmas ar laika kontroli 80 min+1 par katru gājienu. Savukārt pēc tam 29. jūlijā notiks pasaules čempionāts ātrspēlē 100 lauciņu dambretē.

Pasaules kausa posmam balvu fonds ir 10 000 eiro, bet pasaules čempionātam ātrspēlē – 5 000 eiro. Sacensības tiek aizvadītas viesnīcā "Radisson Blu Latvija", kurā pagājušajā nedēļā risinājās Mihaila Tāla memoriāls šahā.