Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:271, Did:0, useCase: 0

Rīgā gaidāmajā Pasaules kausa posmā dambretē startēs arī Golubeva

Ints Megnis
Ints Megnis

Rīgā gaidāmajā Pasaules kausa posmā dambretē startēs arī Golubeva
Zoja Golubeva un Natālija Sadovska, cīnoties par pasaules čempiones titulu. Organizatoru foto

Pasaules kausa piecu zvaigžņu posmā dambretē, kas nākamajā nedēļā sāksies Rīgā, startēs ne tikai Guntis Valneris, bet arī Zoja Glubeva, kura pērn gatavojās noslēgt karjeru.

Pasaules kausa posms notiks piektā starptautiskā turnīra 100 lauciņu dambretē "Riga Open" ietvaros, kurā no 22. līdz 28. jūlijam satiksies pasaules spēcīgākie dambretisti no 17 valstīm. Savukārt pēc tam 29. jūlijā notiks pasaules čempionāts ātrspēlē 100 lauciņu dambretē.

Golubeva pērn novembrī Rīgā titulcīņā par pasaules čempiones titulu simtlauciņu dambretē dāmām piekāpās polietei Natālijai Sadovskai, deviņu kārtu duelī ciešot neveiksmi ar rezultātu 50:58.

Jau pēc šīs cīņas sešpadsmitkārtējā pasaules čempione sarunā ar Sportacentrs.com teica, ka plāno noslēgt karjeru. "Šķiet, šis man bija 26. pasaules čempionāts. Domāju, ka vairs nespēlēšu," stāstīja sportiste, kura pirmo titulu izcīnīja 1986. gadā. "Man ir 50 audzēkņu, kuri prasa daudz spēka. Man patīk strādāt ar bērniem. Man pašai dzīvē pietiek uzvaru, interesantāk ir ar bērniem."

Viņa savus vārdus netieši apliecināja šogad maijā, kad atsauca dalību no jūnijā notikušā pasaules čempionāta, necenšoties tikt pie septiņpadsmitā titula.

Līdz šim šogad bijis viens piecu zvaigžņu Pasaules kausa posms, kas notika Kotdivuārā, bet nākamais norisināsies augustā Ķīnā. Rīgas sacensībās piedalīsies 25 starptautiskie lielmeistari. Latviju pārstāvēs starptautiskais lielmeistars Guntis Valneris, kurš šobrīd pasaules reitingā ieņem ceturto vietu, sešpadsmitkārtējā pasaules čempione Golubeva, tāpat arī Raimonds Vipulis, Vladimirs Vigmans, Laimonis Zālītis un citi sportisti. No pasaules pirmā desmitnieka spēlētājiem Rīgā piedalīsies seši. Starp viņiem būs arī deviņkārtējais pasaules čempions Aleksandrs Georgijevs,
desmitkārtējais pasaules čempions Aleksejs Čižovs, kā arī izcilais Aleksandrs Švarcmans, kurš ir seškārtējs pasaules čempions un vienīgais spēlētājs pasaulē, kurš ir pasaules čempions trijos dambretes veidos - 64 lauciņu dambretē, brazīļu dambretē un starptautiskajā 100 lauciņu dambretē.

Pasaules kausa posmam balvu fonds būs 10 000 eiro, pasaules čempionātam ātrspēlē – 5 000 eiro, bet junioru turnīrā – 1 500 eiro. Sacensības tiks aizvadītas viesnīcā "Radisson Blu Latvija", kurā šonedēļ risinās Mihaila Tāla memoriāls šahā.