Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:271, Did:0, useCase: 0

Kārlsenam un Karuanam neizšķirts arī trešajā mačā pasaules šaha čempionātā

Agris Suveizda

Kārlsenam un Karuanam neizšķirts arī trešajā mačā pasaules šaha čempionātā
Fabiano Karuana. Foto: AP/Scanpix

ETA. Arī pēc trešās cīņas par pasaules šaha čempiona troni Londonā starp norvēģi Magnusu Kārlsenu un Fabiano Karuanu no ASV rezultāts joprojām ir neizšķirts.

Kārlsens pirmdien spēlēja ar melnajām figūrām, bet Karuana - ar baltajām. Tāpat kā iepriekšējā mačā, arī šajā abi šahisti par neizšķirtu vienojās pēc 49 gājieniem. Jau ziņots, ka arī pirmie divi mači noslēdzās neizšķirti. Turpinājumā Londonā divarpus nedēļu laikā tiks aizvadītas vēl deviņas partijas, bet, ja uzvarētājs arī pēc tām netiks noskaidrots, tiks aizvadīts taibreiks. Rezultāts šobrīd ir 1,5-1,5.

Pasaules šaha pirmais numurs Kārlsens pirms diviem gadiem trešo reizi pēc kārtas tika kronēts par pasaules čempionu. Tikmēr viņa šī gada izaicinātājs Karuna, kurš ir ranga otrajā vietā, cer kļūt par pirmo ASV pārstāvi kopš 1972.gada, kurš ieguvis pasaules čempiona troni. Pirms diviem gadiem Kārlsens pārspēja Sergeju Karjakinu no Krievijas.

Kārlsens par absolūto pasaules čempionu kļuva 2013.gadā, kad vien 22 gadu vecumā pieveica tā brīža titula īpašnieku Višvanatanu Anandu no Indijas. Gadu vēlāk norvēģis duelī pret šo pašu pretinieku spēja savu titulu aizstāvēt. Kārlsens vēsturē ir 16.absolūtais čempions šahā.

Pasaules čempions šahā saņems 600 000 eiro lielu naudas prēmiju, kamēr finālā zaudējušais iegūs 400 000 eiro.

Izmantotie resursi:
LETA

Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja