Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:271, Did:0, useCase: 0

Šahistei Limanovskai valsts čempiones tituls ir milzīgs pārsteigums

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Šahistei Limanovskai valsts čempiones tituls ir milzīgs pārsteigums
Elizabete Limanovska
Jurijs Dunaiskis, grani.lv

18 gadus vecā daugavpiliete Elizabete Limanovska svētdien negaidīti kļuva par Latvijas čempioni šahā. Jaunā sportiste bija šokā par šādu sasniegumu, vēsta mūsu šaha federācija.

Kā jau ziņots, Rīgā aizvadītajā 2018. gada čempionātā pirmo vietu ieguva Elizabete Limanovska (6 punkti), sudrabu izcīnīja Margarita Parhomenko (6), bet bronzu nopelnīja titutlētā Laura Rogule (5).

Limanovska pēc pēdējās uzvarētās partijas bija pārliecināta, ka iegūs otro vietu sliktāka papildus koeficienta dēļ, taču iegūtais tituls viņai bija milzīgs pārsteigums. Saņemot apsveikumus Rīgā, viņa vēl bija šokā, bet tā pa īstam saprata paveikto tikai mājās Daugavpilī.

Šim turnīram neizdevās sagatavoties kā nākas, jo ļoti daudz laika prasīja mācības skolā, Daugavpils krievu licejā. Starta reitingā viņa bija ceturtajā vietā, tādēļ pirms čempionāta lielas ambīcijas nebija. Labāko sešinieks tika izvirzīts kā minimālais uzdevums. Taču turnīra gaita bija daugavpilietei labvēlīga, pati nospēlēja labi un līdz ar to gandrīz vai nejauši tika iegūts pirmais Latvijas čempiones tituls. Pirms tam septiņas reizes uzvarēja valsts čempionātā jauniešiem, bet sieviešu konkurencē labākie sasniegumi bija divas sestās vietas (2015, 2017).

Kā kustas šaha figūras, viņa iemācījusies jau trīs gadu vecumā no vectēva. Nepilnos piecos gadus aizgājusi brālim līdzi uz Daugavpils Šaha klubu, kur viņas pirmais treneris bija Staņislavs Krivihs. No deviņiem līdz 11 gadiem spēli palīdzēja apgūt Juzefs Petkēvičs, savukārt kopš 12 gadu vecuma daugavpilietes treneris ir Arturs Neikšāns. Nodarbības pārsvarā notiek ar interneta starpniecību. Pirmo medaļu Latvijas čempionātā Limanovska ieguva septiņu gadu vecumā, kad savā grupā ieguva otro vietu.

18 gadus vecā Elizabete uzskata, ka šahā joprojām progresē, tādēļ kaut kad gribētu kļūt par lielmeistari. Par to gan īpaši nedomā, jo šobrīd pirmajā vietā ir mācības.

Tuvākie turnīru plāni jaunajai čempionei ir Latvijas Skolu šaha olimpiādes fināls 15. maijā, tad augustā būs "RTU Open", pēc kura sekos Eiropas jauniešu čempionāts Rīgā un pasaules jauniešu čempionāts Grieķijā. Sapnis ir piedalīšanās kādā no šaha olimpiādēm, no kurām tuvākā notiks jau šogad Gruzijas pilsētā Batumi.

Izmantotie resursi:
Latvijas Šaha federācija
chess-results.com

     [+] [-]

, 2018-05-09 18:20, pirms gada
Simpātiska un inteliģenta meitene. Cerams ka šaha karjera attīstīsies veiksmīgi, būs interesanti pasekot līdzi. Novēlu kādu dienu nākotnē pārstāvēt valsti olimpiādē pie pirmā galdiņa!

     [+] [-]

, 2018-05-09 18:33, pirms gada
Forši!
Sportiste, Teicamniece un vienkārši skaistule!