Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:148, Did:0, useCase: 0

Smaga slimība neattur no piedalīšanās Dakaras rallijā

Juris Grīns
Juris Grīns

Smaga slimība neattur no piedalīšanās Dakaras rallijā
Žaks un Lukass Baroni. Foto: Dakar.com

Lai gan Dakaras rallijs tiek uzskatīts par pasaulē grūtākajām autosacīkstēm, pirmo reizi uz to starta izies cilvēks ar ļoti smagu slimību - Dauna sindromu.

Jau pirmdien, 7. janvārī vienā no auto ekipāžām startēs 25 gadus vecais Lukass Barons, kurš būs pirmais ar šādu smagu slimību Dakaras rallijā braukušais cilvēks. Sacīkstes notiks desmit dienas, kuru laikā tiks veikti 5000 kilometri, galvenokārt pa kāpām, kas ir fiziski sevišķi smags pārbaudījums pat pieredzējušākajiem un izturīgākajiem dalībniekiem.

Lukass būs stūrmanis savam tēvam Žakam Baronam, un abi trasē dosies ar UTV klases "Polaris RZR 1000 Turbo" pilnpiedziņas bagiju. Visi Dakaras rallija ātrumposmi šogad notiks viņu dzimtenē Peru.

"Mūsu mērķis ir sasniegt finišu un piepildīt iecerēto," stāsta Žaks Barons, kurš Dakarā startēs piekto reizi. "Man šīs sacīkstes būs vieglas, jo es zinu maršrutu."

Limā dzimušais Lukass kopā ar savu tēvu Dakaras rallijam trenējies pusotru gadu, taču arī pirms tam bijis sportisks, jo nodarbojies gan ar peldēšanu, futbolu un riteņbraukšanu, gan sērfojis un braucis ar ūdens slēpēm.

"Es palīdzēšu pieskatīt motoru, stāstīšu ceļu un rūpēšos par riepām," saka ekipāžas stūrmanis, kurš ar savu tēvu pērn Peru startēja "Desafio Inca" rallijreidā, izcīnot septīto vietu.

Tāpat kā citiem, arī Lukasam pirms Dakaras rallija bija jāiziet visas obligātās medicīniskās pārbaudes, kā arī jānokārto dokumentācija, kas ir veiksmīgi izdarīts.

Izmantotie resursi:
International - The National