Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:9, Did:0, useCase: 0

Pirmā sezona bezpilota sacīkšu mašīnām notiks 2019. gadā

Juris Grīns
Juris Grīns

Pirmā sezona bezpilota sacīkšu mašīnām notiks 2019. gadā
"Roborace" bezpilota sacīkšu automobilis. Foto: Roborace

Pirmais autosacīkšu čempionāts, kurās piedalās bezpilota mašīnas, tiks aizvadīts 2019. gadā. "Roborace" sacensības sākotnēji gribēja rīkot jau šogad, taču tik ātri mērķi īstenot nesanāca.

Jau šogad "Formula E" čempionāta ietvaros bija plānots rīkot sacensību seriālu mašīnām, ko nevada cilvēks. Lai gan Argentīnā pat notika izmēģinājuma sacensības, kurās trasē tika palaisti divi "DevBot" spēkrati, līdz pilnvērtīga čempionāta sarīkošanai vēl jāpagaida.

Tagad tiek ziņots, ka sezona "Alfa" sāksies nākamā gada pavasarī un būs kā papildus klase vairākos "Formula E" posmos. Šobrīd notiek "DevBot" autonomā sacīkšu spēkrata attīstīšana, tās dizains veidots iespaidojoties no Lemānas prototipiem, un, lai gan auto būs spējīgs braukt pats, viss tiks ierīkots tā, lai to varētu vadīt arī cilvēks.

Lai gan jau pirmajā sezonā bija plāns uz starta palaist 20 šādus spēkratus, realitāte būs pieticīgāka. Visticamāk pirmajā sezonā trasē dosies mazāk par desmit mašīnām, sacensību pirmajā daļā tās pilotēs autosportisti, bet sacīkšu otrajā daļā - mākslīgais intelekts. Pirmā sezona sauksies "Alfa", bet otrā - "Beta". Iespējams, tikai pēc tam bez aizķeršanās un neparedzētām problēmām varēs sarīkot pilnvērtīgu bezpilota mašīnu sacīkšu čempionātu.

"Roborace" projekta priekšsēdētājs ir bijušais F1 pilots un 2017. gada "Formula E" čempions Lukass di Grasi no Brazīlijas.

Izmantotie resursi:
Motorsport.com: F1 News, MotoGP, NASCAR,...

     [+] [-]

, 2018-11-09 22:17, pirms 5 mēnešiem
Kāds prikols?

     [+] [-]

, 2018-11-12 11:04, pirms 5 mēnešiem
Un tribīnē sēdēs roboti, kuri vēros šo sacīksti. Cik aizraujoši!
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja