Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2921, Did:0, useCase: 0

Pārmaiņas skandalozajā Bulgārijas izlasē turpinās – aiziet arī galvenais treneris

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Pārmaiņas skandalozajā Bulgārijas izlasē turpinās – aiziet arī galvenais treneris
Krasimirs Balakovs. Foto: Imago Sport/Scanpix

Četras dienas pēc skandalozā zaudējuma pret Angliju, kas Bulgārijas valstsvienības līdzjutēju rasistiskās uzvedības dēļ tika apturēts divas reizes, no amata atkāpies komandas galvenais treneris Krasimirs Balakovs.

Pirmdien Sofijā notikušajā spēlē Anglijas izlase bija pārāka ar 6:0, taču pēc spēles daudz vairāk runāts nevis par laukumā parādīto sniegumu, bet gan par Bulgārijas līdzjutēju uzvedību. Viņu dēļ spēle tika apturēta divas reizes un izsauca starptautisku sašutumu. Neskatoties uz šiem apstākļiem, Balakovs preses konferencē pauda, ka neko nav dzirdējis.

"Vairs neesmu Bulgārijas izlases treneris. Vēlu veiksmi nākamajam trenerim, jo situācija nav pārāk rožaina," teica 53 gadus vecais Balakovs. "Nekad neesmu trenējis komandu šādā atmosfērā. Centos pārtraukumā sapurināt komandu, bet viņi psiholoģiski nespēja tikt galā ar notiekošo, tāpēc viņiem trūka enerģijas, lai cīnītos."

Sakarā ar notikušo Bulgārijas varasiestādes identificējušas 16 aizdomās turamos un arestējušas 12 cilvēkus. Četriem spēles apmeklētājiem ceturtdien tika piespriestas soda naudas un aizliegumi divus gadus apmeklēt spēles, bet sakarā ar pārējiem izmeklēšana turpinās.

Jau iepriekš no amata atkāpās Bulgārijas Futbola federācijas prezidents Borislavs Mihailovs. Drīz pēc spēles noslēguma Bulgārijas premjerministrs Boiko Borisovs norādīja – kamēr Mihailovs atradīsies amatā, tikmēr valsts nauda futbolam netiks piešķirta.

Izmantotie resursi:
https://www.bbc.com/sport/football/...