Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Pēc olimpiādes piešķiršanas Itālijai SOK maina kandidēšanas noteikumus

Rolands Eliņš

Pēc olimpiādes piešķiršanas Itālijai SOK maina kandidēšanas noteikumus
Tomass Bahs. Foto: AFP/Scanpix

Starptautiskā olimpiskā komiteja (SOK) šodien pieņēma vairākas reformas, kas attiecas uz olimpisko spēļu rīkotāju izraudzīšanos, un turpmāk daudz mazāks uzsvars būs uz to, lai olimpiskās spēles notiktu vienā pilsētā vai pat vienā valstī, kā tas bijis tradicionāli.

SOK locekļi šodien vienbalsīgi pieņēma izmaiņas noteikumos par OS rīkotājpilsētas izraudzīšanos. Jaunie noteikumi tendēti uz to, lai rīkotājiem būtu iespējas savā kandidatūrā iekļaut sporta būves no vairākām pilsētām un pat valstīm, attiecīgi samazinot izmaksas OS infrastruktūras nodrošināšanai, kā arī padarīti elastīgāki termiņi par to, kad jāizraugās OS rīkotājpilsēta.

Minēto pārmaiņu galvenais iniciators ir Austrālijas Olimpiskās komitejas viceprezidents Džons Koutss, kurš savā uzrunā kongresam apliecināja, ka turpmāk SOK locekļiem vairs nebūs tik milzīga loma OS rīkotājpilsētas izvēlē (līdz šim tieši viņi to noteica savā galīgajā balsojumā), bet lielāka ietekme būs SOK Izpildkomitejai, kas izveidos īpašas komitejas ziemas un vasaras olimpiskajām spēlēm.

Jāatgādina, ka arī pirms divām dienām 2026. gada OS rīkotājpilsētas tika noteiktas SOK delegātu balsojumā, kurā Milāna un Kortīna d`Ampeco pārspēja Stokholmas un Ores kandidatūru, kurā bija iekļauta arī Siguldas bobsleja un kamaniņu trase.

SOK prezidents Tomass Bahs šo reformu sakarā bija vēlējies izvairīties no situācijām, kad uz vienām olimpiskajām spēlēm piesakās pārāk daudzas pilsētas, kuras pēc tam atsauc savas kandidatūras.

Jaunie noteikumi ieviesuši stingrāku kandidatūru pārbaudi jau pieteikumu sākotnējās fāzēs, turklāt kandidātēm turpmāk būs obligāta vietējā referenduma rīkošanu, lai uzzinātu iedzīvotāju viedokli par OS rīkošanu. Tādējādi SOK cer izvairīties no situācijām, kad OS tiek rīkotas pilsētās, kuru iedzīvotāju vairākums nav apmierināti par šāda pasākuma rīkošanu un sniedz negatīvas atsauksmes.

Izmantotie resursi:
https://gamesbids.com/eng/summer-ol...

  -1 [+] [-]

, 2019-06-26 21:49, pirms gada
Reformas ir ok, izņemot par referendumu, jo vietējā referendumā Latvijas iedzīvotāji nekad neatbalstīs OS rīkošanu. Olimpiskais sapnis izsapņots.

     [+] [-]

, 2019-06-26 21:58, pirms gada
otins rakstīja: Reformas ir ok, izņemot par referendumu, jo vietējā referendumā Latvijas iedzīvotāji nekad neatbalstīs OS rīkošanu. Olimpiskais sapnis izsapņots.
Latvija taisās rīkot OS? beidz tak gvelzt muļķības. ja pēc nesenās izgāšanās Stokholma vēlreiz gribēs īrēt trasi no Siguldas būs brīnums.
Un vietējais referendums - nozīmētu Siguldas referendums, tur jau viss būs štokos...
p.s. ne valsts mēroga referendumus rīko, bet attiecīgās pašvaldības, kas vēlas spēles! neviens netaisa valsts referendumus par OS spēļu rīkošanu.

  -1 [+] [-]

, 2019-06-26 22:06, pirms gada
Izskatās, ka otiņš ir nedaudz pārkarsis saulē

     [+] [-]

, 2019-06-26 22:18, pirms gada
janis_vaivods_5482736 rakstīja: Izskatās, ka otiņš ir nedaudz pārkarsis saulē
2030 gada OS netika atdotas pēc principa kā Parīze un Losandžēlosa sadalīja, jo 2030 ziemas OS notiks jeb tēmā iesaistās ASV(Leikplesida vai Soltleiksitija). viss vienkārši. ja zviedri grib cīkstēties ar ASV viņiem pašiem bus jātaisa trase!

  +2 [+] [-]

, 2019-06-26 22:23, pirms gada
zaipis rakstīja: Latvija taisās rīkot OS? beidz tak gvelzt muļķības. ja pēc nesenās izgāšanās Stokholma vēlreiz gribēs īrēt trasi no Siguldas būs brīnums.
Un vietējais referendums - nozīmētu Siguldas referendums, tur jau viss būs štokos...
p.s. ne valsts mēroga referendumus rīko, bet attiecīgās pašvaldības, kas vēlas spēles! neviens netaisa valsts referendumus par OS spēļu rīkošanu.
Paldies, nomierināji. Siguldā mīl un saprot sportu, tur nobalsos par. Es domāju un ceru, ka Stokholma + Sigulda mēģinās vēlreiz.

     [+] [-]

, 2019-06-26 22:26, pirms gada
otins rakstīja: Paldies, nomierināji. Siguldā mīl un saprot sportu, tur nobalsos par. Es domāju un ceru, ka Stokholma + Sigulda mēģinās vēlreiz.
tak lai mēģina, tik tas ir bezcers manuprāt! 8 reizes zviedri pakāsuši ziemas spēļu rīkošanu. tur tak viņiem skaidrs ko saka SOK, lai dabūtu OS! pārējais lirika tomēr!

  +1 [+] [-]

, 2019-06-27 00:19, pirms gada
zaipis rakstīja: 2030 gada OS netika atdotas pēc principa kā Parīze un Losandžēlosa sadalīja, jo 2030 ziemas OS notiks jeb tēmā iesaistās ASV(Leikplesida vai Soltleiksitija). viss vienkārši. ja zviedri grib cīkstēties ar ASV viņiem pašiem bus jātaisa trase!
Neiedos amīšiem gan 2028, gan 2030gadā spēles.