Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:131, Did:0, useCase: 0

Latvija ir jaunā Lietuva: igauņi pierunā latviešus rīkot kopīgu Zvaigžņu spēli

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Latvija ir jaunā Lietuva: igauņi pierunā latviešus rīkot kopīgu Zvaigžņu spēli
Latvijas-Igaunijas līgas Zvaigžņu spēles logo

Latvijas un Igaunijas basketbola līgu pirmā apvienotā Zvaigžņu spēle notiks 2018. gada 16. februārī "Saku" arēnā Tallinā, piektdien, 1. decembrī, preses konferencē "Olympic Voodoo Casino" paziņoja šova rīkotāji.

Valdis Voins, LBS prezidents

“Zvaigžņu spēle Latvijā norisinājusies 11 pilsētās. Šogad februārī Ventspils nodeva stafetes kociņu Ogrei, taču Igaunijas piedāvājuma rezultātā izšķīrāmies par jaunu pasākuma formātu. Pirmā kopīgā zvaigžņu spēle notiks Igaunijas galvaspilsētā Tallinā.

Mūsu sadarbība turpinās jau vairāk nekā 90 gadus. Latvija un Igaunijas basketbola federācijas sesto gadu rīko Latvijas-Igaunijas līgu basketbolā sievietēm, igauņu kolēģi bija mūsu partneri “EuroBasket 2015” rīkošanā. Zvaigžņu spēle būs solis uz vēl ciešāku sadarbību.”

Urmo Soonvald, AS "Express Meedia" vadītājs

“Mūsu izdevniecībai radās interese rīkot zvaigžņu spēli, kura Igaunijā nebija notikusi kopš 2011. gada. Pirms diviem gadiem jautājām Igaunijas basketbola federācijas vadītājam un pašreizējam premjerministram Juri Ratasam par iespēju atjaunot tradīciju. Viņš atbildēja, ka pastāv divi šķēršļi – nav naudas un nav garantiju, ka pasākums izdosies.

“Express Meedia” ieguva tiesības rīkot Igaunijas zvaigžņu spēli no 2017. līdz 2019. gadam. Šogad sarīkojām lielāko zvaigžņu spēli Igaunijas vēsturē, taču apzinājāmies, ka nepieciešams spert nākamo soli. Pasākuma “afterparty” nospriedām, ka 2018. gadā varētu rīkot kopīgu zvaigžņu spēli ar latviešiem. Vasarā uzrunājām kolēģus. Priecājamies, ka latvieši ātri atsaucās.

Latvija ir jaunā Lietuva. Esmu ārkārtīgi pagodināts atrasties Rīgā – vienā no vadošajām Eiropas basketbola galvaspilsētām. Te esam piedzīvojuši divus no Igaunijas basketbola gaišākajiem brīžiem. Vispirms, 1991. gadā Padomju Savienības pēdējā čempionāta pusfinālā Tallinas “Kalev” uzvarēja Rīgas VEF. Lai gan bijām spiesti spēlēt bez Aivara Kūsmā, “Kalev” izdevās izcīnīt čempionu titulu.

Otrkārt, 2015. gada Eiropas čempionāta grupas turnīra pēdējā spēlē bijām ļoti tuvu uzvarai pār Latviju, kas ļautu sasniegt astotdaļfinālu. Tas nenotika, taču tagad gatavojam pirmo revanšu. Zvaigžņu spēle notiks astoņas dienas pirms Igaunijas valsts simtgades svinībām.

Ja pirmā kopīgā pieredze būs sekmīga, apsveram iespēju 2019. gadā pāriet uz zvaigžņu spēles rīkošanu, pieaicinot Lietuvas basketbola līgas pārstāvjus.”

Edgars Bērziņš, LBL direktora pienākumu izpildītājs

“Pirmajā decembrī Delfi.lv un Delfi.ee sākās balsojums par zvaigžņu spēles dalībniekiem. Latvijas balsotāji noteiks “Olybet” LBL starta piecinieku, igauņi izvēlēsies “Alexela Korvpalli Meistriliiga” labāko piecinieku. Balsošana turpināsies līdz 2018. gada 1. janvārim.

LBL komandu cīņā vedīs trīs treneri, kuru komandas līdz 2018. gada 7. janvārim sasniegs labākos sportiskos rezultātus. Būs “slam dunk” konkurss, trīspunktu un meistarības konkurss, igauņi pirmo reizi piedalīsies treneru konkursā.

Latvijas-Igaunijas basketbola līgas komandas deleģēs pa divām spēlētājām trīspunktu metienu konkursam. Spēle notiks piektdien, 16. februārī. Biļetes iespējams iegādāties Biļetes - BIĻEŠU SERVISS : KATRAM SAVU... . Igaunijā jau pārdots vairāk nekā 1000 biļešu.”

     [+] [-]

, 2017-12-01 14:02, pirms 2 gadiem
Nuu tā LBL zvaigžņu spēle jau tāda parodija bija un baigi neinteresēja, bet nu tagad ar igauņiem kopā vēl mazāk interesē, galīgi nesaista kkādi igauņi basketbolā.

     [+] [-]

, 2017-12-01 14:04, pirms 2 gadiem
''Spēli Latvijā translēs Lattelecom interaktīvās TV kanāls Best4sport.'' (tā rakstīts basket.lv)

  +3 [+] [-]

, 2017-12-01 14:35, pirms 2 gadiem
Es pat nezinu, smieties vai dusmoties par šo bezjēdzīgo Latvija ir jaunā Lietuva izteicienu?

  +1 [+] [-]

, 2017-12-01 15:10, pirms 2 gadiem
Redzot kāds līmenis šogad ir LBL, tad valde ir sakūkojusi prātu, ja domā, ka visi tagad brauks uz Igauniju uz "lielo" pasākumu.

  +2 [+] [-]

, 2017-12-01 16:04, pirms 2 gadiem
zvaigznu spele un finala serija ir vienigas speles kuras skatos ieks LBL.. Manuprat, parejais domats nopietnakiem faniem par mani, bet sis lietas ir laika vertas.

  -1 [+] [-]

, 2017-12-01 17:05, pirms 2 gadiem
taspatspuisis rakstīja: Redzot kāds līmenis šogad ir LBL, tad valde ir sakūkojusi prātu, ja domā, ka visi tagad brauks uz Igauniju uz "lielo" pasākumu.
Tieši pretēji, iepriekšējais variants bija stagnējošs un garlaicīgs, šādi vismaz kāda intriga, pat pie tv....Kamēr nav tāda LBL kausa, tikmēr LBL vajadzēja ko citu domāt

     [+] [-]

, 2017-12-01 21:44, pirms 2 gadiem
Latvija basketbolā ir jaunā Lietuva.
Latvija futbolā ir jaunā Mongolija.
Latvija hokejā ir jaunā Šveice.
Latvija renes sportos ir jaunā Vācija.
Latvija biatlonā ir viena aktiera izrāde.
Latvija BMX ir rietošā Saule.
Latvija slēpošanā ir pietuvināta Āfrikai.
Latvija kalnu slēpošanā ir Baltijas valstu karalis.
Latvija pludmales volejbolā ir līderis starp valstīm ,kurās nav vasara.
Latvija ūdenspolo ir misters X.