Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:12, Did:0, useCase: 0

Federācija vēlreiz diskvalificē Zubkovu, Kasjanovu un citus krievu bobslejistus

Ints Megnis
Ints Megnis

Federācija vēlreiz diskvalificē Zubkovu, Kasjanovu un citus krievu bobslejistus
Vladimirs Putins un FBR prezidents Aleksandrs Zubkovs. Foto: Reuters/Scanpix

Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF) trešdien piemēroja pagaidu diskvalifikācijas Krievijas bobslejistiem Aleksandram Zubkovam, Aleksejam Vojevodam, Aleksandram Kasjanovam, Aleksejam Puškarjovam un Ilviram Huzinam.

Balstoties uz ziņojumu par valsts atbalstītu dopinga programmu Soču olimpiskajās spēlēs, pērn novembrī IBSF pirmoreiz paziņoja par šo Krievijas bobslejistu diskvalificēšanu, turklāt anulēja viņu Sočos izcīnītos rezultātus. Tomēr drīz vien federācijas neatkarīgs disciplinārais panelis atcēla diskvalifikāciju.

Savukārt ceturtdien IBSF paziņojusi, ka piespriež pagaidu diskvalifikācijas šiem pieciem Krievijas bobslejistiem. Kā zināms, Zubkovs pašlaik ir Krievijas Bobsleja federācijas prezidents.

Soču olimpiskajās spēlēs sākotnēji Zubkova ekipāža tika pie zelta divniekos, kam sekoja šveicietis Beats Hefti un jau aizsaulē aizgājušais amerikānis Stīvens Holkombs. Ceturtā bija Kasjanova ekipāža, bet aiz viņa palika Oskars Melbārdis kopā ar Daumantu Dreiškenu. Paredzams, ka šī Latvijas ekipāža tiks pie olimpiskās bronzas, bet tas oficiāli jāapstiprina IBSF, ko pagaidām federācija vēl kavējas darīt.

Savukārt četriniekos uzvarēja Zubkovs, kam sekoja Melbārdis ar Dreiškenu, Jāni Strengu un Arvi Vilkasti. Jau vasarā Sportacentrs.com ziņoja, ka IBSF mājaslapā atrodamajos Soču olimpisko spēļu rezultātos Zubkova vārda vairs nav, kamēr pirmajā vietā ir Latvijas četrinieks, tomēr oficiālu paziņojumu par medaļu pārdalīšanu Latvijas puse vēl nav saņēmusi.

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) pērn novembrī daudziem Krievijas sportistiem piesprieda mūža diskvalifikācijas no dalības olimpiskajās spēlēs, anulējot arī izcīnītos rezultātus 2014.gada Soču Olimpiādē. Savukārt vēlāk februārī CAS 28 sportistiem, kuru vidū bija arī skeletonists Aleksandrs Tretjakovs šos lēmumus anulēja, bet 11 atlētiem (arī Zubkovam un Kasjanovam) sodus atstāja spēkā. SOK var lemt tikai par atļauju sportistiem startēt četrgades svarīgākajā notikumā, kamēr Pasaules kausa posmi atrodas IBSF jurisdikcijā. Lēmumu par medaļu pārdali jāpieņem IBSF, bet olimpisko spēļu vēsturē ir bijuši gadījumi, kad zelts tiek atņemts par dopinga lietošanu, bet nevienam citam vairs netiek piešķirts.

Nesen Maskavas pilsētas tiesa paziņoja, ka CAS lēmums balstīts uz aizdomām, nevis pierādījumiem, tādēļ Zubkovam "saglabāts" olimpiskā čempiona tituls un viņam nav jāatdod zelta medaļas. CAS ir sporta augstākā instance, attiecīgi Maskavas tiesas lēmums starptautiskajā sporta sabiedrībā nebūs saistošs un tagad Zubkovu par olimpisko čempionu uzskata tikai Krievijā.

Ja Zubkovs jau ir beidzis karjeru, Kasjanovs un Puškarjovs vēl pagājušajā nedēļas nogalē startēja Siguldā, Pasaules kausa pirmajā posmā izcīnot divas 13. vietas.

Izmantotie resursi:
https://www.ibsf.org/en/news/8-bobs...

  +4 [+] [-]

, 2018-12-13 19:43, pirms 4 mēnešiem
skumjākais ka valsts vēl viņus aizstāv un nesoda, pat nepārbauda. Nožēlojami

  +1 [+] [-]

, 2018-12-13 19:45, pirms 4 mēnešiem
Arturam no Carnikavas atkal bēdas!

     [+] [-]

, 2018-12-13 20:20, pirms 4 mēnešiem
Krievu bioatkritumi no visām sacensībām jādzen ar sūdainu mietu

  +4 [+] [-]

, 2018-12-13 20:21, pirms 4 mēnešiem
Uz foto skaidri var redzēt ..divi pitari..

  -2 [+] [-]

, 2018-12-13 20:36, pirms 4 mēnešiem

  +1 [+] [-]

, 2018-12-13 20:38, pirms 4 mēnešiem
KaprīzaisVienradzis rakstīja: skumjākais ka valsts vēl viņus aizstāv un nesoda, pat nepārbauda. Nožēlojami
nu a kas tevi tik ļoti izbrīna...!? Skaidrs ka kremlim visu labi saprot, bet tas atkal kalpo kā labs ierocis pret savu tautu (redziet, atkal tie pindosi atkal tā ES... )

  +5 [+] [-]

, 2018-12-13 20:53, pirms 4 mēnešiem
aivo50 rakstīja: Uz foto skaidri var redzēt ..divi pitari..
Man izskatās, ka Zubkovs pozē ar Putina skulptūru Tiso vaska figūru muzejā...

  +1 [+] [-]

, 2018-12-13 21:38, pirms 4 mēnešiem
General Francisco Franco rakstīja: nu a kas tevi tik ļoti izbrīna...!? Skaidrs ka kremlim visu labi saprot, bet tas atkal kalpo kā labs ierocis pret savu tautu (redziet, atkal tie pindosi atkal tā ES... )
Kārtējais gadījums, kad vateņi piesauks rusofobiju.

  +1 [+] [-]

, 2018-12-13 21:38, pirms 4 mēnešiem
Gan jau funkcionāriem uz Ziemassvētkiem gribēsies iepirkt bērniem dāvanas, un tas prasa naudiņu, tāpēc vēl pirms Ziemassvētkiem gaidāma reabilitācija. Piemēram, pateiks, ka noteikumi neaizliedz pirms starta aprīt 50 kg sāls, un tādā gadījumā analīžu rezultāti būtu pilnīgi normāli.

  +4 [+] [-]

, 2018-12-13 21:43, pirms 4 mēnešiem
Soču olimpiāde bija vajadzīga Putina pakazuhai un viņa drauģeļiem, kur pamatīgi pazagties.Sportiskie principi tika atstāti pārējiem muļķiem.

  +1 [+] [-]

, 2018-12-13 22:10, pirms 4 mēnešiem
Varētu piekrist norcha 172. Kaut kas līdzīgs tas bija. Un metastāzes pasaule bauda joprojām...

     [+] [-]

, 2018-12-14 15:02, pirms 4 mēnešiem
Dopingstānas tiesa atkal visi atcels,no problem