Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:323, Did:0, useCase: 0

Stokholma un Sigulda apstiprinātas par kandidātēm uz olimpiskajām spēlēm

Ints Megnis
Ints Megnis

Stokholma un Sigulda apstiprinātas par kandidātēm uz olimpiskajām spēlēm
Siguldas kamaniņu un bobsleja trase
Foto: Romāns Kokšarovs, Sporta Avīze, f64

Stokholmas un Siguldas apvienotā kandidatūra otrdien Buenosairesā oficiāli tika apstiprināta kā viena no pretendentēm uz 2026. gada Ziemas olimpisko spēļu rīkošanu.

Balsojums notika bez pārsteigumiem. Pagājušajā nedēļā kļuva skaidrs, ka uz olimpisko spēļu rīkošanu pretendē tikai Stokholma, Kalgari un Itālijas kandidatūra ar Kortīnu d'Ampeco un Milānu, līdz ar to tās arī tika iekļautas saīsinātajā sarakstā.

Tagad visas trīs kandidātes sāks gadu ilgu cīņu un nākamgad tiks nosaukta spēļu rīkotājpilsēta.

Kā zināms, Latvijai īpaši svarīga ir Stokholmas kandidatūra, jo tās izvēlēšanās gadījumā bobsleja, kamaniņu sporta un skeletona sacensības tiktu rīkotas Siguldas trasē.

Sākotnēji tika prognozēts, ka 2026. gada olimpisko spēļu rīkotāja tiks nosaukta SOK kongresā 2019. gada 11. septembrī Milānā, tomēr Itālijas kandidatūras dēļ nolemts, ka kandidāte tiks izvēlēta jau jūnijā Lozannā.

Zviedrijas delegācija divu cilvēku sastāvā iepriekšējo reizi Latvijā bija pagājušajā pirmdienā. Tāpat no vācu inženieriem saņemta sīkāka informācija par Siguldas trasi, ko būtu nepieciešams pārbūvēt, lai tajā varētu braukt arī bobsleja četrinieki, tomēr tajā darbi jebkurā gadījumā nesāksies ātrāk par nākamo starpsezonu.

Zīmīgi, ka joprojām visas trīs kandidatūras saskaras ar šķēršļiem, kas varētu tām likt atteikties no pretendēšanas. Kalgari novembrī plānots referendums par olimpisko spēļu rīkošanu. Kaut tas būs tikai informatīvs, Kanādas pilsēta jau nākammēnes varētu izstāties no cīņas. Tikmēr Itālijas kandidatūra un Stokholma saskaras ar grūtībām saņemt valdības atbalstu saviem projektiem.

Trīs citas pilsētas - Grāca Austrijā, Sjona Šveicē un Saporo Japānā - jau iepriekš atteicās no kandidēšanas, baidoties no Spēļu izmēra un izmaksām vai saskaroties ar spēcīgu vietējo opozīciju. 2020. gada olimpiskās spēles notiks Tokijā, 2022. gadā ziemas sportistus uzņems Pekina, bet attiecīgi Parīze un Losandželosa organizēs 2024. un 2028. gada vasaras izlaidumus.

Slēpts komentārs: Abrams-DabuujuDarbuGaterii

  +3 [+] [-]

, 2018-10-09 21:36, pirms 8 mēnešiem
IZCILA ziņa
Ja tiešām Stokholmai piešķirs, tad tik jāceļ jauna trase,lai Dukurs 42 g vecumā,beidzot tiek pie tā ,kas viņam vēl nav...

  +1 [+] [-]

, 2018-10-09 21:48, pirms 8 mēnešiem
ice F-1 rakstīja: IZCILA ziņa
Ja tiešām Stokholmai piešķirs, tad tik jāceļ jauna trase,lai Dukurs 42 g vecumā,beidzot tiek pie tā ,kas viņam vēl nav...
Olimpiskās bronzas.

  +1 [+] [-]

, 2018-10-09 21:49, pirms 8 mēnešiem
Abrams-DabuujuDarbuGaterii rakstīja: nav jēgas, iztērēs ap miljardu un beigās visiem tāpat būs jāklausās vācu un krievu himnas

Melbārdis/Dukurs būs beiguši jau karjeras, Ķibermanis "sadegs", skeletonā jauno nav, kamaniņnieki noflopos kā iepriekš
Ja nav ne mazākās sajēgas par renes sporta veidiem un sportistiem, labāk neraksti.

     [+] [-]

, 2018-10-09 22:28, pirms 8 mēnešiem
ice F-1 rakstīja: IZCILA ziņa
Ja tiešām Stokholmai piešķirs, tad tik jāceļ jauna trase,lai Dukurs 42 g vecumā,beidzot tiek pie tā ,kas viņam vēl nav...
Drīz renes sports sāksies. Kādi jaunumi Latvijas renē?

     [+] [-]

, 2018-10-09 22:47, pirms 8 mēnešiem
Latvijas šķēpmešanas sezonas līdere Līna Mūze un mūsu tāllēcēja Aiga Grabuste tagad trenējas Siguldā, sportistes vēlas izmēģināt spēkus monobobslejā, kas iekļauts 2022. gada ziemas olimpisko spēļu programmā. Mūsu labākais pilots Oskars Melbārdis tikmēr ir zem jautājuma zīmes veselības dēļ. Mūze un Grabuste izmēģina spēkus bobslejā,...

     [+] [-]

, 2018-10-10 10:32, pirms 8 mēnešiem
Šī ir laba iespēja pareklamēt Latviju, bet sajūta ir, ka principā nekur netiks pieminēts, ka redz, Siguldā, Latvijā notiks tas un tas...Tad kāda jēga no tā pasākuma?

     [+] [-]

, 2018-10-10 14:07, pirms 8 mēnešiem
Būtu labi, ja daļa olimpisko spēļu programmas notiktu Siguldā. Pilsētai tas dotu ļoti daudz, visiem standartiem atbilstoša trase, tāpat kā kurortpilsētai, infrastruktūras attīstībai tas būtu plats solis uz priekšu.
Vienīgi īsti neticas, ka Stokholmas piedāvājums spēs konkurēt ar Kalgari un Kortina, d,Ampecco?