Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:323, Did:0, useCase: 0

Milāna un Kortīna d'Ampeco oficiāli pieteikušās 2026. gada olimpiādes rīkošanai

Rolands Eliņš

Milāna un Kortīna d'Ampeco oficiāli pieteikušās 2026. gada olimpiādes rīkošanai
Foto: Reuters/Scanpix

LETA--DPA. Itālijas Olimpiskā komiteja (CONI) pirmdien oficiāli apstiprināja, ka Milāna un Kortīna d'Ampeco kopā pretendēs uz 2026.gada Ziemas olimpisko spēļu rīkošanu

"Itālija oficiāli ir kandidāte ar Milānu un Kortīnu d'Ampeco," aģentūrai DPA norādīja CONI, uzsverot, ka organizācijas vadītājs Džovani Malago jau nosūtījis pieteikuma vēstuli Starptautiskajai Olimpiskajai komitejai (SOK).

CONI uzsver, ka ir saņēmusi politisku atbalstu no Lombardijas un Veneto reģionu pašvaldībām, kas ir gatavas finansiāli atbalstīt abu pilsētu kandidatūras.

"Mums jācenšas pārliecināt SOK, ka mūsu piedāvājums ir labākais salīdzinot ar citiem kandidātiem," norādījis Lombardijas reģiona vadītājs Atilio Fontana.

Jau ziņots, ka sākotnēji Itālija plānoja kā iespējamās olimpisko spēļu rīkotājas izvirzīt ne tikai Milānu un Kortīnu d'Ampeco, bet arī Turīnu, tomēr Milānas mēram Džuzepem Salam un viņa kolēģei no Turīnas Kjārai Apendino radās domstarpības par to, kura no pilsētām būs kandidatūras līdere. Nespējot rast kopsaucēju, Turīna no kandidēšanas atteicās.

Turīnā notika 2006.gada Ziemas olimpiskās spēles. Savukārt Kortīna d'Ampeco uzņēma 1956.gada Olimpiādi.

Jau ziņots, ka uz 2026.gada olimpisko spēļu rīkošanu pretendē arī Kalgari (Kanāda), Erzuruma (Turcija) un Stokholma (Zviedrija). Stokholmas kandidēšana īpaši aktuāla ir Latvijai, jo tā sacensības kamaniņu sportā, bobslejā un skeletonā vēlas aizvadīt Siguldas trasē.

Iepriekš savu kandidatūru atsauca zemestrīces skartā Japānas pilsēta Saporo. Savukārt jūnija sākumā Šveices kantona Valē iedzīvotāji referendumā neatbalstīja Sjonas pilsētas kandidēšanu, bet mēnesi vēlāk no cīņas par olimpiādi izstājās Austrijas pilsētu Grācas un Šlādmingas apvienotā kandidatūra.

Oktobrī Starptautiskās Olimpiskās komitejas sesijā Buenosairesā notiks balsošana par kandidātēm iekļūšanai nākamajā vēlēšanu cīņas posmā, bet mājvieta 2026.gada olimpiskajām spēlēm tiks nosaukta 2019.gada septembrī.

Šī gada Ziemas olimpisko spēļu mājvietai Phjončhanai no Dienvidkorejas savulaik rīkot četrgades nozīmīgāko forumu bija tikai divas konkurentes - Minhene (Vācija) un Ansī (Francija), kamēr Ķīnas galvaspilsēta Pekina uzvarēja cīņā par tiesībām rīkot 2022.gada Ziemas olimpiskās spēles ar tikai vienu citu pilsētu - Almati no Kazahstānas.

Izmantotie resursi:
LETA

     [+] [-]

, 2018-10-02 00:02, pirms 8 mēnešiem
Vai tiem makkaroņņikiem tiešām vajaga tās olimpiskās spēles? Cik bobu trases viņi ir nolaiduši..