Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource515 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource515), Fid:459, Did:0, useCase: 0

Ko acīmredzot nezina LOK prezidents

Ingmārs Jurisons

Ko acīmredzot nezina LOK prezidents
Latvijas sportistu panākumu brīžos kopā nofotografēties grib arī tie, kas iepriekš "baļķa nešanu" tikai skaisti komentējuši

Profesionāli ētisku apsvērumu dēļ pēdējo gadu laikā esmu izvairījies publiski komentēt biatlonu, taču vakardienas intervija "Neatkarīgajā" ar Aldonu Vrubļevski man tomēr liek cienījamajam LOK prezidentam šajā sakarā norādīt uz dažām lietām, kuras viņam pēdējā laikā patīk komentēt, taču acīmredzot - ne tajās iedziļināties.

Īsa priekšvēsture. Janvāra sākumā plašu rezonansi ieguva Madaras Līdumas vēstule vairākiem uzņēmējiem ar lūgumu palīdzēt. Rezonanse neplānota, jo reāli situācija radās jau decembra sākumā - nedēļas laikā bija nepieciešams atrast 1400 eiro, citādi nāktos atteikties no dalības trijos Pasaules kausa posmos. Tā tika risināta tikai ar privātu epastu palīdzību - nevēršoties pie medijiem, nemēģinot to padarīt par vēl kāda problēmu un nemeklējot kaut kādus vainīgos. Taču pagāja mēnesis, vēstule caur roku rokām nejauši nonāca TV3 raidījuma "Nekā personīga" veidotāju rokās, un stāsts kļuva publisks. Nejauši.

Šis gadījums pēc tam cilāts daudz un par to Olimpiskās komitejas prezidentam jautājusi arī "Neatkarīgās" žurnāliste, saņēmusi izsmeļošas atbildes, un dažas no Vrubļevska kunga tēzēm šajā sakarā tomēr atļaušos citēt un nokomentēt.

- Papildu naudu sportistam vajag vienmēr, jo vienmēr var vēlēties labāku apģērbu, viesnīcas, modernāku inventāru, tāpēc sponsoru piesaistīšana atsevišķiem sporta veidiem ir vispār pieņemta prakse.

Nezinu, pēc kādiem paraugiem spriež prezidents (iespējams, pēc saviem?), taču konkrētajā gadījumā ir diezgan nekaunīgi runāt par "labāku apģērbu vai viesnīcām". 1400 eiro bija nepieciešamā summa, lai Zviedrijā, Austrijā un Slovēnijā varētu norēķināties viesnīcās par uzturēšanos PK sacensību nedēļā. Situācija ļoti vienkārša - katra no meitenēm iet un reģistratūrā pati samaksā par savu numuriņu. Ja zini, ka nebūs ar ko - neko darīt, uz mačiem braukt nav vērts. Lai kā to vēlētos LOK vadība, kartona kastē zem tilta Pasaules kausa sacensībās dzīvot vienkārši nav atļauts. Organizatoru noteikumi ir skaidri - tie nosaka konkrētas viesnīcas, kur komandas var uzturēties. Latvietes vienmēr dzīvojušas lētākajā, un arī uz mačiem brauc ar busu, naktīs pārmaiņus mēģinot pagulēt turpat uz grīdas. Ja par apģērbu - meitenes joprojām skrien sporta kombinzonos, kas tika iedalīti 2007. gadā. Neviens par to nesūdzas, taču, ja LOK prezidents cilvēkiem skaidro kaut ko par "labāku apģērbu, viesnīcām" vai citām ekstrām - atvainojos, bet pieklājīgākais apzīmējums, kas nāk prātā, ir - nekorekti.

- Ja komanda bija izdomājusi, ka vajag labāku slēpju smērētāju no Krievijas, kam jāpiemaksā, papildus vienu treniņnometni, nauda jāmeklē vēl.

Cik saprotu, Vrbuļevska kungs ir informēts par kādiem brīviem Pasaules kausu līmeņa slēpju smērētājiem tepat Latvijā, kas gatavi "izbraukuma režīmā" strādāt par dažiem simtiem latu mēnesī un kurus Latvijas sieviešu biatlona izlase ignorē. Vai varbūt gatavs piedāvāt citu alternatīvu?

- Sieviešu biatlona izlases gadījumā jautājums ir vairāk par sezonas plānošanu - tās sākumā treneris un meitenes zina, cik ir piešķirts finansējums no valsts budžeta, cik no federācijas, zina, cik vēl nepieciešams, lai izpildītu programmu "maksimums". (..) Vispirms jābūt rezultātiem, un tad naudai.

Konkurencei Pasaules kausa ieskaites punktu līmenī nav iespējams sagatavoties, ēdot speķi un skrienot krosiņus pa Šmerli - diemžēl, vismaz dažām nometnēm ir nepieciešami apstākļi (piemēram, augstkalne), kādu Latvijā nav. Lai uz priekšu kustētos vienīgais pārvietošanās līdzeklis buss, tajā dīvainā kārtā ir jālej degviela (un diezgan daudz). Tas mēdz arī lūzt - nav joka lieta tie pastāvīgie kilometru tūkstoši pa Eiropu. Pa visiem kopā jāatlicina nauda slēpju smērētājam, kas grib ne tikai pajumti un ēdienu, bet arī algu par darbu. Arī slēpju smēru noliktavu būtu sarežģīti aplaupīt - jāpērk vien par naudu. Tāpat arī dažādas šauteņu sastāvdaļas, kas ātri nolietojas un mēdz lūzt... Virkne tēriņu, par kuriem Rīgas kabinetā varbūt nav ne jausmas. Var pārmest nemācēšanu plānot un piesaukt programmu "maksimums", taču reāli vajag paskatīties un izdevumiem un atzīt - no piešķirtā budžeta nepietiek pat programmai "minimums". Pat dzīvojot sīksti un taupīgi, šosezon sieviešu biatlona izlasei valsts līdzekļi beidzās augustā. Trīs mēnešus pirms Pasaules kausa sezonas sākuma. Finansējums no federācijas šogad apaļš - Ls 0.

Šobrīd sanāk, ka ne vien prasāt mersedesus par zapiņa cenu, bet vēl publiski klāstāt muļķības, kas nekādi nepalīdz pašiem meklēt līdzekļus vismaz kaut kādām kvalitatīvākām rezerves daļām. Ja nespējat palīdzēt, mēģinat vismaz nekaitēt. Tā var palikt bez visu laiku lielākās delegācijas, ar kuru palielīties.

- Pašiem labākajiem vai tiem, uz kuriem tiešām ceram, tika nodrošināts viss nepieciešamais.

Vrubļevska kungs - tā nav patiesība, un jūs to zināt. Protams, ja vien ar "pašiem labākajiem" nav domāti tie, kas sēž kabinetos ādas krēslos, un mēneša prēmijā vien var saņemt 17 000 latu (un nevajag stāstīt, ka "tas bija treknajos gados"), nerunājot par algām. Brāļu Dukuru tēvs un treneris otrdien televīzijā pateica skaidri un gaiši - Tomasam valsts nauda beidzās septembrī, Martinam - ap gadu miju. Jānis Miņins jau ilgāku laiku arī publiskās intervijās neslēpj, ka spiests apsvērt iespēju pamest sportu vai izskatīt citu valstu piedāvājumus, bet kamaniņu braucēji tikmēr plāta rokas, ka uz konkurentu fona brauc ar arhaisku tehniku. Tad kuri vēl ir tie labākie, kam "nodrošināts viss nepieciešamais"?!

Neviens jau nesaka, ka Vrbuļevskis ir slikts, jo, redz, nedod naudu. Pasaka paldies par to, ko var iedot, un pārējo cenšas atrast pašu spēkiem. Ja vien netraucē. Reāli profesionālais sports dzīvo lielākoties no sponsoru un mecenātu līdzekļiem, arī daudzi Vankūveras braucēji. Taču, kad tas tiek pateikts skaļi, vadošās amatpersonas nez kāpēc to uztver kā personisku apvainojumu un sola pie iespējas atriebties (LOV priekšnieks gan jau zina, par ko runāju) Protams, ja vien negadīsies medaļas. Tad ar platu smaidu nāks kopā nofotografēties.

 +12 [+] [-]

, 2010-01-29 15:38, pirms 10 gadiem
Soreiz konstruktivi, loti labi!
Tikai virsraksta kluda
Slēpts komentārs: Krokodils

  +6 [+] [-]

, 2010-01-29 15:45, pirms 10 gadiem
to krokodils
Ne tuvu hokejistiem viss nav nodrošināts! Parunā ar Spruktu!

 +10 [+] [-]

, 2010-01-29 15:50, pirms 10 gadiem
vissliktāk būs, ja sāks rīdīt sportistus vienu pret otru- redz viņam ir tas viņam tas! savā starpā rejoties neko nepanāks!

Teiksim Līdumai var pārmest, ka viņa grib jaunu kombinzonu vai viesnīcā dzīvot, bet Koķei jādzīvo nedēļa viesnīcā par 1300 Ls! un tā ir tikai viesnīca!

Uz ko skatīties brauktu Koķe utt ja mūsu sportisti nekvalificētos?

Un skumji ir teikt, ka pašiem labākajiem nodrošināts tas un tas, bet tiem kuri nav spicē figa!

Tie, kuri paši ir kaut vai gramu vairāk izdarījuši kā noskrējuši svētdienas krosu apzinās cik liels darbs ir jāpieliek, lai izsistos tepat Latvijā, nemaz nerunājot par kvalificēšanos OS. Sportisti nav biznesmeņi, kas to dara lai nopelnītu sev miljonus.

Ir skumji pat iedomāties, kā pēc tam visi ņems pieņemšanās utt pēc panākumiem!

Es sportistu vietā būtu pasūtījis pāris mājas tālāk, ja mani pirms tam būtu zāgējuši, bet tagad līduši klāt.....
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +1 [+] [-]

, 2010-01-29 15:55, pirms 10 gadiem
Vienīgais, kam viss nodrošināts varētu būt E. Gulbis, kas gan nav ziemas sports, bet nu viņam visu apmaksā tēvs un pats gan jau ar pietiekami nopelna...
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
Slēpts komentārs: ZajacLV
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +2 [+] [-]

, 2010-01-29 16:15, pirms 10 gadiem
nē nu viss OK ... grozies kā gribi, bet naudas ir tik cik viņas ir (izņemot, protams, valdības pārstāvjus, kuriem nezin kāpēc ir jābūt olimpiādē) Koķes olimpiādes izmaksas spētu nosegt vismaz 2vu jauno biatlonistu treniņa procesu ... bet ko nu mēs, lai jau mūsu vietā spriež citi .. tie "tur augšā"

  +4 [+] [-]

, 2010-01-29 16:25, pirms 10 gadiem
Skudrinieks rakstīja: Rakstā viss ir loģiski, tikai
kas tie par
Pasaules kausu līmeņa slēpju smērētājiem.

Kas tie par PASAULES LĪMEŅA SMĒRĒTĀJIEM????
It kā tas būtu kaut kāds ūberkrutais speciālists?
Zini, ka ir gan. Identiski kā starp sportistiem un ikvienā profesijā. Vienam ir desmit gadu pieredze augstākajā līmenī, strādājot plecu pie pleca ar citiem profiem, perfektas zināšanas par smēriem, izejvielām, tehnoloģijām un sniega struktūrām dažādos laika apstākļos un temperatūrās (svaigs sniegs, mākslīgs sniegs, noglancēta trase, lietus, saule līdzenumā/ēna mežā). Miljons nianšu. Citam tikmēr - pieredze uz treniņu ar svecīti to slēpi paberzēt.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +3 [+] [-]

, 2010-01-29 16:27, pirms 10 gadiem
Bilde laba

  +2 [+] [-]

, 2010-01-29 16:35, pirms 10 gadiem
Skudrinieks rakstīja: Rakstā viss ir loģiski, tikai
kas tie par
Pasaules kausu līmeņa slēpju smērētājiem.

Kas tie par PASAULES LĪMEŅA SMĒRĒTĀJIEM????

It kā tas būtu kaut kāds ūberkrutais speciālists? Nevar vai tad ne-pasaules klases smērētāju piesaistīt, kaut vai LV rajona 1.līgas līmeņa? Apmaksāt ceļu? Nez, tak lai aizbrauktu uz olimpiādi vai pasaules kausu, daudzi slēpošanas līdzjutēji tak pa velti iesmērētu. Tik ceļu apmaksāt un barību. Kur dzīvot, paši atradīs.

Cita lieta - protams, ja finansējums uz smērēm ir 0.00, tad nav jēgas arī smērētājam, ne pasaules klases, ne 1.līgas...
Tas gan nav pareizi. Būtu tās smēres, gan jau paši sportisti iesmērētu. Bet gan jau ka tās maksā pietiekoši dārgi. Bet uz to finansējumu vajadzētu gan.
Slēpju sagatavošanas process nav tik vienkāršs, kā varētu likties.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +2 [+] [-]

, 2010-01-29 17:01, pirms 10 gadiem
Skudrinieks rakstīja: Nu jā, saprotu, ka tāds ļoti zinošs speciālists ir daudz lasījis, mācījies un tāds strādās tikai par naudu, lai atpelnītu savu ieguldīto darbu un zināšanas...
Mums jau tāds dārgs algotnis anyway neder - vajag tieši talantīgu iesācēju, kas sāk kost to lietu, sāk no pašām apakšām, mācās.
Nu bet tās ir manas domas.

Karoč mana pozīcija -
1) uz ķīmiju un pašām slēpēm, arī šauteni - naudu nežēlot;
2) smērētājs gan jāņem vislētākais, tāds, kas to štelli vēl mācās. Kas zin, varbūt ar jaunu piegājienu iesmērē labāk, nekā tas ūberkrutais.

Bet nu tās ir manas domas.
Pasaules kauss nav vieta, kur var mācīties iesācējs. Īpaši Latvijas gadījumā, kur rezultātus prasa katru gadu katrā gonkā. Vajag speciālistu, kas var nodrošināt šo komponentu līmenī (kā pērn igaunis Rauls no Šmigunas komandas, ko šosezon, diemžēl, finansiāli nevaram atļauties), jo ar iesācēju var rēķināt vismaz mīnus 2-3 min jau uz slēpēm vien. Otrais piecdesmitnieks pat ar nullēm un labu fizisko kondīciju.

Ja par izmaksām - varu kļūdīties, bet, domāju, labs smērētājs sezonā izmaksā reizes 15 vairāk, nekā labi smēri. Tie neko nedod, ja nezini, ko ar tiem iesākt.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +2 [+] [-]

, 2010-01-29 17:17, pirms 10 gadiem
Skudrinieks rakstīja: Vai par katru cenu mums jābūt tai 50niekā?
Un kurš būs tas, kurš būs gatavs finansiāli atbalstīt tās 60-ās vai 70-ās vietas? Un kāda būs motivācija trenēties sportistiem, ja zinās, ka ziemā jau uz starta būs mīnus 2-3 min ne viņa vainas dēļ?

Es teiktu, ka tajā brīdī biatlons Latvijā beidzas kā profesionāls sporta veids...

     [+] [-]

, 2010-01-29 17:19, pirms 10 gadiem
nevajag vērt muti vaļā par iesācēju slēpju smērētāju, kuru nu tagad laidīs klāt pie slēpēm, tas var vairāk sabojāt nekā reāli palīdzēt. Mēs te pa Šmerli varam slidināties kā ienāk prātā, Vistlerā ir cita lieta un vesels sacensībām gatavošanās kodekss, kur katrs sīkums ir svarīgs.
Atcerieties, ka vienās OS mūsu mod.5-cīņnieks nedabūja uzvilkt kājās naglenes krosā un dabūja jozt basikom, tas bija ūber kruti.
No tās pašas operas ir Ščerbatiha pareizā svara nepieteikšana laikā.

Dēļ mūsu nabadzības tagad funkcionāri ir par sevi, un sportisti par sevi, viens otram nekādi nepalīdz, tikai aizstāv savu taisnību, ar visiem līdzekļiem, arī meliem.
Ceru, ka būs medaļas, ne viena vien, un tad mūsu sportisti pateiks visu ko domā par mūsu lielajiem vīriem/sievām.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2010-01-29 17:33, pirms 10 gadiem
Man viens jautājums, kāpēc Baltiņa laikā nebija nekādu problēmu, ne par milzīgām algām, ne par problēmām ar sportistu finansējumu???

  -1 [+] [-]

, 2010-01-29 17:42, pirms 10 gadiem
Ko var pīkstēt .Ir nauda slēpo -nav naudas neslēpo?Var uzzvanīt Serģim paprasit kādās viņš viesnīcās dzīvoja un cik viņam valsts naudu iedeva.

     [+] [-]

, 2010-01-29 17:59, pirms 10 gadiem
Vienīgais ko atliek sportistiem,iesaku viņiem boikotēt mačus kur jāpārstāv Latvija.Nav jēga kustināt mēslus kur jau tā smagi smird.Šo visu aizsāka Baltiņš seniors.Sportisti paši vainīgi,ja dūša papēžos un pateikt neko nevar tad lai iztiek ar to garozu ko viņiem atmet treknās pakaļas

  +2 [+] [-]

, 2010-01-29 18:05, pirms 10 gadiem
zalaisvelns rakstīja: Ko var pīkstēt .Ir nauda slēpo -nav naudas neslēpo?
Tu gribētu, lai Latvijai nav neviena konkurētspējīga sportista (bobi, skeletons, kamanas, biatlons), kam sekot un just līdzi Vankūverā vai kādās citās olimpiskajās spēlēs?

  +3 [+] [-]

, 2010-01-29 18:05, pirms 10 gadiem
Bravo Jurisonam. Nē nopietni šis ir labākais raksts ko viņa esmu lasījis. Par šīm leitām ir jārunā jo tas nav normāli ka LOK vadītājs saņem gandrīz 10 reizes vairāk nekā mūsu olimpiskās cerības.

     [+] [-]

, 2010-01-29 18:08, pirms 10 gadiem
Zanisima rakstīja: Man viens jautājums, kāpēc Baltiņa laikā nebija nekādu problēmu, ne par milzīgām algām, ne par problēmām ar sportistu finansējumu???
Tajā laikā visi baidījās pīkstēt, jo ja sakasīsies ar Baltiņu naudu nedabūsi vispār. Bez tam Baltiņš drusku gudrāk mācēja to visu noformēt, lai gan kā viņš 90. gadu vidū (kad darba tauta pelnīja 150-200 latus) tika pie tā lepnā džipa man joprojām ir noslēpums...

     [+] [-]

, 2010-01-29 18:08, pirms 10 gadiem
ZajacLV rakstīja: nu man jau liekas, ka Līdumas "triks" ar TV3 bija vairāk kā pīārs nevis nopietna attieksme pret treniņa procesu. Es nenoliedzu, ka finansējums pietrūkst ... bet tā ir visur. Dukuri arī cīnās ar finanšu trūkumu, bet tik vai tā uzrāda rezultātus ... a mūsu biatlons??? Bricim vai Līdumai viegla roka - tad visi bļauj, ka vajadzēja vēl naudu un tad būtu vēl labāk. Bet kā mērķi netiek aizvērti - tā vainīgs finansējums, maisieri vai "slēpju smērētāji" (speciāli pēdiņās, jo piemērām bobslejā, kur slieces ir 70% no panākuma, tiek sagatavotas pašu sportistu spēkiem) .. Dodam naudu jaunatnes sportam attīstībai un tad, vēlāk, varēsim prasīt rezultātus. Madara un Ilmis skrien idejas vārdā .. viņus arī liela nauda nepacels augstāk kur viņi ir tagad. Pat Beatles teica "Let it be ..."
Tu maz kādreiz uz slēpēm esi stāvējis ja nezini ko nozīmē slēpju smērētājs(ja bobslejā slieces 70% tad biatlonā slēpes vismaz 40%kas katrā gonkā var nes vismaz minūti ja ne vairāk un noņem no Madaras rezultātiem minūti redzēs kas sanāks,domāju ja ne medaļas tad desmitnieks točna to pašu var teikt arī par vīriem

     [+] [-]

, 2010-01-29 18:22, pirms 10 gadiem
Vai sho rakstu NRA publicees?

  +2 [+] [-]

, 2010-01-29 21:12, pirms 10 gadiem
Koķi-kamnās,
Vrubļevski-bobā,
Fogeli-uz skeletona,
Lipmanu-VĀRTOS.
Lai atpelna.