Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:426, Did:0, useCase: 0

Paziņota “World’s strongest man” fināla programma

Juris Miņins
Juris Miņins

Paziņota “World’s strongest man” fināla programma
Mārtiņš Līcis
Foto: facebook.com/martins.licis

Šodien ir kļuvusi zināma pasaules prestižākā spēkavīru turnīra, “World’s strongest man” fināla programma, jeb tie pieci vingrinājumi, kas būs jāizpilda atlētiem, lai kļūtu pasaules spēcīgāko vīru.

“World’s strongest man” ir sacensības, kurās startē pasaules spēcīgākie atlēti, jo viņi ne tikai ceļ pašus lielākos svarus, bet arī ir kvalificējušies šīm sacensībām, t.i., viņi savu varējumu ir apliecinājuši vismaz vienas sezonas garumā. Savukārt šo sacensību uzvarētāju pilnīgi oficiāli var saukt par planētas spēcīgāko cilvēku, jo disciplīnas, kurās sportisti parāda savu varējumu pārbauda spēkavīru spējas no visdažādākajiem rakursiem.

Šī gada sacensībās to organizatori kā pirmo vingrinājumu ir izvēlējušies cirka svaru stieņa celšanu. Šis vingrinājums ir īpašs ar to, ka pats svaru stienis, atšķirībā no visiem mūsdienās ierastā, negriežas, tāpēc tā pacelšana ir īpaši sarežģīta un ne velti kā alternatīvais nosaukums šim rīkam pašu sportistu vidē ir “svarcēlāju nāve”. Šajā sacensību posmā sportistiem būs jāpaceļ svaru stienis maksimāli daudz reizes.

Otrais vingrinājums gan būs daudz saprotamāks un klasiskāks, proti, stieņa vilkme no zemes. Turklāt, nevis uz reižu skaitu, bet gan uz maksimālo svaru. Kā tas izskatās sacensībās, to mēs varējām vēl pavisam nesen redzēt pasaules čempionātā.

Kā trešais vingrinājums ir izvēlēts svaru bumbu mešana. Pagaidām nav zināms svaru bumbu svars, taču pats vingrinājums ir līdzīgs daudziem zināmajam alus mucu mešanas vingirnājumam, proti, ir noteikts mucu/svaru bumbu skaits, kas atšķiras pēc svara un šīs bumbas ir jāpārmet pāri latiņai, kas novietota konkrētā augstumā. Kas to izdara visātrāk, to arī pasludina par uzvarētāju.

Savukārt ceturtais vingrinājums gan ir diezgan neierasts, lai arī redzēts atsevišķu rekordu uzstādīšanas gadījumos, proti, lidmašīnas vilkšana. Parasti spēkavīri velk vai nu smago auto vai autobusu, taču šogad, lai sacensībām piedot vairāk skatāmības, organizatori ir nolēmuši, ka sportisti vilks lidmašīnu. Disciplīnas pamatā ir tas, ka lidmašīna ir jāaizvelk noteiktu distanci un kā rezultāta mērs tiek izmantots laiks, taču, ja sportistam atvēlētais laiks vingrinājuma izpildei beidzas, tad tiek mērīta veiktā distance.

Visbeidzot, piektais un sestais vingrinājumi jau ir atkal daudz tradicionālāki – rāmja jeb akas nešana un Atlasa akmeņu celšana.

“World’s strongest man” sacensības šogad norisināsies Āfrikā, Botstvānā no 13. līdz 20. augustam. Šajās sacensībās piedalīesies pašlaik ASV dzīvojošais Mārtiņš Līcis.

Izmantotie resursi:
Starting Strongman

  +2 [+] [-]

, 2016-07-19 22:12, pirms 4 gadiem
Mārtiņš Līcis? - sekoju līdzi strongmeniem bet šadu personāžu dzirdu pirmo reizi... kā tad viņs kvalificējās šim pasākumam paliekot nepamanīts ?

  +2 [+] [-]

, 2016-07-19 22:14, pirms 4 gadiem
Šmauksteli vajadzēja Līča vietā.

  +1 [+] [-]

, 2016-07-19 22:15, pirms 4 gadiem
kas tas par Līci ? nav dzirdēts
žēl ,ka Šmauksteli neuzaicināja ,kā nekā 2 Stongmen posmus novinnēja un vietējos mačos arī ļoti labi izskatās un es domāju ,ka pēdējais tur toč nepaliktu
vēl Arča (Plivda) tur iederētos
es gan tik viennozīmīgi neapgalvotu ,ka Zāģeris ir stiprākais starp šiem 3 večiem ,it īpaši šogad ar traumām

  +1 [+] [-]

, 2016-07-19 22:23, pirms 4 gadiem
Ja jau uzcep rakstu un piemin jauno čali līci, tad būtu ahuuna ja pieminētu kas tas tāds, un no kurienes uzzīmējies... pirmo reizi dzirdu tādu

  +1 [+] [-]

, 2016-07-19 22:35, pirms 4 gadiem
Līcis pagājušgad bija 3. vienā no Giants tūres rīkotajiem posmiem (pirmās trīs vietas saņēma uzaicinājums uz WSM), aiz Haftora Bjornsona un Marka Feliksa, kuri arī bija vienīgie TOP līmeņa strongi tajās sacensībās, pārējie uzvārdi TOP sacensībās nebija diži redzēti.

Pašlaik censonis dzīvo ASV, kur, kā var saprast, nokļuva pateicoties mācībām.

     [+] [-]

, 2016-07-19 23:00, pirms 4 gadiem
Juris Miņins rakstīja: Līcis pagājušgad bija 3. vienā no Giants tūres rīkotajiem posmiem (pirmās trīs vietas saņēma uzaicinājums uz WSM), aiz Haftora Bjornsona un Marka Feliksa, kuri arī bija vienīgie TOP līmeņa strongi tajās sacensībās, pārējie uzvārdi TOP sacensībās nebija diži redzēti.

Pašlaik censonis dzīvo ASV, kur, kā var saprast, nokļuva pateicoties mācībām.
Jā, jā, Juri, nokļuva gan mācību dēļ. Viņš ir dzimis ASV latviešu ģimenē, ir ASV pilsonis un pārstāv ASV. Šeit var aplūkot abu rakstā pieminēto bāleliņu pārstāvētos karodziņus: https://www.instagram.com/p/BHsV8Hi...

     [+] [-]

, 2016-07-19 23:05, pirms 4 gadiem
Water rakstīja: Jā, jā, Juri, nokļuva gan mācību dēļ. Viņš ir dzimis ASV latviešu ģimenē, ir ASV pilsonis un pārstāv ASV. Šeit var aplūkot abu rakstā pieminēto bāleliņu pārstāvētos karodziņus: https://www.instagram.com/p/BHsV8HijvgK/?taken-by=strongmancorporation
Tajā pašā laikā, citos avotos viņš ir ar Latvijas karogu un pierakstu. Feisbukā šamam, tikko paskatījos, dzimšanas vieta arī norādīta Latvija, Rīga.

Lai vai kā būtu, tas nemaina faktu, ka viņš ir kvalificējies WSM. Kā viņam tur veiksies... visdrīzāk, ka ļoti smagi.

     [+] [-]

, 2016-07-19 23:13, pirms 4 gadiem
Juris Miņins rakstīja: Tajā pašā laikā, citos avotos viņš ir ar Latvijas karogu un pierakstu. Feisbukā šamam, tikko paskatījos, dzimšanas vieta arī norādīta Latvija, Rīga.

Lai vai kā būtu, tas nemaina faktu, ka viņš ir kvalificējies WSM. Kā viņam tur veiksies... visdrīzāk, ka ļoti smagi.
Es arī apskatījos feisbuku - skaists ASV karogs ap pleciem https://www.facebook.com/photo.php?...

     [+] [-]

, 2016-07-20 07:53, pirms 4 gadiem
Vertigak butu uzinat finala atlases vingrojumus un sastavus konkretas grupas kuras starte letinji... sie finala vingrojumi lotyi ticami vismaz sogad (ari vairakus pedejos gadus) letinjiem netiek

     [+] [-]

, 2016-07-20 09:32, pirms 4 gadiem
mtx03 rakstīja: kas tas par Līci ? nav dzirdēts
žēl ,ka Šmauksteli neuzaicināja ,kā nekā 2 Stongmen posmus novinnēja un vietējos mačos arī ļoti labi izskatās un es domāju ,ka pēdējais tur toč nepaliktu
vēl Arča (Plivda) tur iederētos
es gan tik viennozīmīgi neapgalvotu ,ka Zāģeris ir stiprākais starp šiem 3 večiem ,it īpaši šogad ar traumām
Nu beidz, Zāģerim traumu pēdējā laikā nav bijis, cik atceros tad pēdējā bija norauts bicepsa muskulis kādus trīs vai četrus gadus atpakaļ, paskaties kā viņš "spridzināja" pagājušajā sezonā... Vnk monstrs, un no šiem trim neapšaubāmi spēcīgākais!

     [+] [-]

, 2016-07-20 09:34, pirms 4 gadiem
Bet nu par to Līci gan piekrītu, viņa vietā labprātāk būtu gribējis redzēt Šmauksteli...

  -1 [+] [-]

, 2016-07-20 19:37, pirms 4 gadiem
Vai, gadījumā, nebūs tā, ka no Latvijas piedalīsies tikai Zāģeris, bet Lici Latvijai pierakstījis "hokeja eksperts" Miņins?

  +1 [+] [-]

, 2016-07-20 19:42, pirms 4 gadiem
Forši mums te "žurnālisti" - facebookā tāds karodziņš, instagramā šitāds... Varbūt jānoskaidro, kur viņš biežāk ķer pokemonus - Centrālparkā vai pie Mildas - tā arī visprecīzāk pilsonību varēs noteikt...

     [+] [-]

, 2016-07-21 00:31, pirms 4 gadiem
Sheit rezultati no tiko notikusham starptautiskam sacensibam, kas notika Warwick, Kanada. Piedalijas gan Zageris gan Licis.

Neladejas bilde ieksha.

1. Jean Francois Caron (86)
2. Martins Licis (79)
3. Matjaz Belsack (61)
4. Jacki Ouellet (60)
5. Dainis Zageris (58)

Luk plashaks raksts par sacensibam: ironmind.com

Martins ir dzimis Riga, 1990. No 4 gadu vecuma dzivo ASV, bet ir Latvijas pilsonis.

     [+] [-]

, 2016-07-21 20:48, pirms 4 gadiem
Izskatas, Licis tomer ASV parstaves Botsvana. Ta ka, raizes liekas.

     [+] [-]

, 2016-08-16 21:22, pirms 4 gadiem
Licis finala ieksha: https://www.facebook.com/startingst...