Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:229, Did:0, useCase: 0

Pauerliftinga sportists - Latvijā šogad pirmais diskvalificētais par aizliegtu vielu

Pauerliftinga sportists - Latvijā šogad pirmais diskvalificētais par aizliegtu vielu

Latvijas Pauerliftinga federācija
Foto: powerliftings.lv

Spēkavīri

Pauerliftinga sportists Andrejs Mortuļevs kļuvis par pirmo Latvijas atlētu, kurš šogad diskvalificēts par aizliegtas vielas klātbūtni organismā, liecina Valsts Sporta medicīnas centra Antidopinga nodaļas sniegtā informācija.

Pauerliftinga pārstāvis Andrejs Mortuļevs iekritis 17. maijā veiktajā dopinga kontrolē, tika konstatēts meldonijs. Piespriesta diskvalifikācija uz četriem gadiem - līdz 2021. gada 14. jūlijam.

Atgādinām, ka no 2016. gada 1. janvāra WADA aizliegto vielu sarakstā iekļauts arī metaboliskais modulators meldonijs, kas ar zīmolu "Mildronāts" tiek ražots Latvijā. Meldonijs (mildronāts) tika pievienots aizliegto vielu sarakstam, jo gūti pierādījumi, ka sportisti to lieto ar nolūku uzlabot savu sniegumu. Sportisti to vairs nedrīkst lietot - ne sacensībās, nedz ārpus tām. "Mildronāts" ir pieprasītākais produkts, ko ražo AS "Grindeks".

Antidopinga nodaļas informācija liecina, ka patlaban diskvalifikācija spēkā ir 16 Latvijas sportistiem, tostarp septiņiem pauerliftinga atlētiem. Pērn tika pieķerti arī trīs bodibildinga pārstāvji. Šogad diskvalifikācija beigsies lakrosa sportistam Kārlim Eriņam.

Kā jau ziņots, Valsts Sporta medicīnas centra Antidopinga nodaļas vadītājs Gatis Berķis pavasarī uzstājās Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) kopsapulcē un "Sportacentrs TV" tiešraidē atklāja, ka 2016. gadā mūsu valstī tika konstatēts rekordliels antidopinga noteikumu pārkāpumu skaits - 11 gadījumi.

Izmantotie resursi:
vsmc.gov.lv/antidopings

Tev jābūt autorizētam,