Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

Velsas "Pūķi" Kārdifā nepārspējami, Itālija turpina zaudēt

Velsas "Pūķi" Kārdifā nepārspējami, Itālija turpina zaudēt
Džordžs Norts saņem komandas biedru apsveikumus pēc gūtā piezemējuma.
Foto: EPA/Scanpix

Sešu nāciju kausa ceturtās kārtas noslēdzošajā cīņā Velsa savā laukumā uzņēma Itāliju un, ātri ieguvuši pārsvaru, uzvarēja ar 38:14.

Sešu nāciju kausa ceturtās kārtas pēdēja spēlē tikās Velsa un Itālija – divas komandas, kas pēc vakardienas maču iznākumiem ieņēma pēdējās vietas turnīra tabulā. Tiesa, ja Velsas komandai uzvaras gadījumā bija visas iespējas aizsniegties līdz pat otrajai vietai, tad Itālijas regbistiem uzvara turnīra pozīcijas kontekstā nemainītu pilnīgi neko, tiesa, tas ļautu līksmot par pirmo panākumu Sešu nāciju kausa ietvaros kopš 2015. gada 28. februāra, kā arī pārtraukt neveiksmīgo maču sēriju, jo no pēdējiem 15 mačiem itāļi ir uzvarējuši vien vienā spēlē.

Spēles sākums, lai arī velsieši spēlēja mājās un bija favorīti, gan sākās pat pārāk labi priekš viņiem, jo no sākuma piezemējumu guva Heidlī Pārkss, bet Džordžs Norts bija tas, kurš izmantoja itāļu kļūdu piespēlē, ļaujot to pārtvert Ovenam Vatkinsam, kurš tad arī rezultatīvi asistēja Nortam. Līdz ar to, pēc septiņām nospēlētām minūtēm rezultāts uz tablo bija 14:0 par labu mājniekiem.

Itāļi, nonākuši nokdaunā, prata piecelties no tā un dot prettriecienu – vispirms Mateo Minozi guva piezemējumu, bet tad "Azzurri" pārņēma spēles iniciatīvu un pilnībā kontrolēja cīņu, gan bumbas valdījuma, gan laukuma pārsvara ziņā, taču gūt punktus viņiem neizdevās, jo vairākus uzbrukumus viņi paši sabojāja ar tehnisko brāķi, citos – atteicās no iespējām sist pa vārtiem, bet kad to, tomēr, darīja, bija neprecīzi.

Uz puslaika beigām velsieši gan pārvirzīja spēli tālāk no savas ieskaites zonas, taču neko vairāk kā trīs punktus viņi neguva, bet puslaika izskaņā pamanījās nopelnīt dzelteno kartīti (Laiems Viljams) par nepareizi izpildītu tvērienu.

Kopumā gan jāsaka, ka, lai arī puslaiku Itālija zaudēja ar 7:17, viņi rādīja gana labu spēli un tieši viņiem bija pārsvars gan teritorijā gan bumbas kontrolē, attiecīgi, 65% un 66%.

Otrais puslaiks, kā minēts, iepriekš, sākās ar Itālijas vairākumu, taču pašiem itāļiem tas neko nedeva, jo tieši velsieši, precīzāk, Korijs Hils, izrādījās veiklāks un spēcīgāks par visiem un piezemēja bumbu, panākot 24:7.

Turpinājumā, nesagaidot Viljamsa atgriešanos, velsieiši vēlreiz nopelnīja dzelteno kartīti, taču arī spēle 13 vīru sastāvā viņiem problēmas nesagādāja un šādā formātā viņi spēlēja labāk nekā atsevišķos pirmā puslaika momentos. Var teikt, ka mazākums mobilizēja mājniekus un tas viņiem ļāva ne tikai palielināt pārsvaru, bet arī pārņemt mača iniciatīvu, reizi pēc reizes organizējot bīstamus uzbrukumus.

Velsieši reiz pēc reizes saasināja situāciju vienā no epizodēm arī nogādājot bumbu ļoti tuvu ieskaites zonai, taču tiesnesis to par piezemējumu neieskaitīja, taču tas mājniekiem netraucēja, jo Džordžs Norts drīz vien guva savu otro piezemējumu spēlē, faktiski noņemot no dienas kārtības jebkādus jautājumus par mača uzvarētāju.

Tas gan nekādā gadījumā nemazināja Velsas "Pūķu" vēlmi pēc piezemējumu gūšanas un viņi turpināja iet uz priekšu un arī itāļiem pavērās iespējas uz piezemējumiem, jo abas komandas jau spēlēja diezgan brīvi, uzstādot mača gala rezultātu – 38:14.

Pēc šīs uzvaras Velsas izlase pamatīgi uzlaboja savas pozīcijas turnīra tabulā, jo no pirmspēdējās vietas pacēlās uz otro pozīciju.

Sešu nāciju kauss, 3. kārta

MājniekiViesiRezultāts
ĪrijaSkotija28:8
FrancijaAnglija22:16
VelsaItālija38:14

Sešu nāciju kauss

#KomandaSUNZPAP
1.Īrija4400136:6719
2.Velsa4202105:7011
3.Anglija420287:6810
4.Francija420295:8010
5.Skotija420272:1018
6.Itālija400465:1740

Izmantotie resursi:
https://www.sixnationsrugby.com/en/...