Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:271, Did:0, useCase: 0

Latvijas Skolu šaha olimpiādes Zemgales fināls pulcē rekordlielu skaitli – 90 skolēnus

Andrejs Siliņš

Latvijas Skolu šaha olimpiādes Zemgales fināls pulcē rekordlielu skaitli – 90 skolēnus
Publicitātes foto

Latvijas Skolu šaha olimpiādes otrais reģionu fināls Zemgalē kopā pulcēja 90 skolēnus no Slampes, Valles, Bauskas, Jelgavas, Jēkabpils, Pļaviņām, Ozolniekiem, Aizkraukles, Dobeles, Svētes un Aizupes skolām, no kuriem 18 piedalīsies Latvijas finālā, Rīgā.

Otrdien, 10. aprīlī Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā Latvijas Skolu šaha olimpiādes Zemgales reģiona finālu ar svinīgu video par Jelgavas pilsētu un skaistiem ceļa vārdiem jaunajiem šaha censoņiem sacensības atklāja Jelgavas domes priekšsēdētāja vietnieks Jurijs Strods, kurš savā uzrunā minēja, ka viens no viņa dzīves sapņiem ir atbalstīt gudrus, jaunus, talantīgus jauniešus.

Vissīvākā konkurence Zemgales finālā bija jaunāko klašu zēnu grupā, kurā piedalījās 40 skolēni. Starp skolām lielākā cīņa izvērtās starp Jelgavas un Jēkabpils skolēniem, bet visvairāk godalgu – 6 mājup tomēr aizveda jēkabpilieši.

Tiesības piedalīties Latvijas Skolu šaha olimpiādes finālā izcīnīja:

10.–12. klašu grupā zēniem:

1. Ķiņķeris Rolands Zemgales vidusskola (5 punkti)
2. Daļeckis Mārtiņs Jēkabpils 3. vidusskola (3,5 punkti)
3. Dauģelis Mārtiņš Jelgavas Valsts ģimnāzija (2,5 punkti)

5.–9. klašu grupā meitenēm:

1. Stulpiņa Liāna Jēkabpils 3. vidusskola (6 punkti)
2. Leite Paula Jelgavas Valsts ģimnāzija (5 punkti)
3. Kaļiņina Elizabete Jēkabpils 3. vidusskola (4 punkti)

10.-12. klašu grupā nebija ieradusies neviena meitene, tāpēc nolikuma ietvaros organizatori piešķīra 10.-12. klašu grupas medaļas 5.-9. klašu grupas meitenēm, 4.-6. vietas ieguvējām, kurām tika piešķirtas arī tiesības piedalīties Latvijas finālā vidusskolas grupā:

Kiseļova Ksenija Dobeles 1. vidusskola (2 punkti)
Eglīte Marta Dobeles Valsts ģimnāzija (2 punkti)
Magone Mārīte Aizkraukles vidusskola (1 punkts)

5.–9. klašu grupā zēniem:

1. Grandāns Rainers Jēkabpils 3. vidusskola (6,5 punkti)
2. Jonikāns Leo Bauska (6 punkti)
3. Feldmanis Reinis Jelgavas Tehnoloģiju vidusskola (5,5 punkti)

1.–4. klašu grupā meitenēm:

1. Klidziņa Alise Jēkabpils 3. vidusskola (7 punkti)
2. Bojaruna Agnese Jelgavas 4. vidusskola (5,5 punkti)
3. Dzērvīte Karlīna Dobeles Kristīgā pamatskola (4,5 punkti)

1.–4. klašu grupā zēniem:

1. Dambergs Roberts Ozolnieku vidusskola (6 punkti)
2. Osipausks Edgars Pļaviņu novada ģimnāzija (6 punkti)
3. Lapiņš Rainers LAT Jēkabpils 3. vidusskola (5,5 punkti)

Bērniem pēc spēlēm tika skaistas piemiņas veltes, loģisko domāšanu attīstoši kāršu komplekti, veselīgas un uzturvielām bagātīgas brokastu pārslas, saldumi no Karameļu darbnīcas un, protams, ļoti skaistas medaļas godalgotajām vietām, kā arī visiem dalībniekiem treneriem, tiesnešiem.

Treneriem, kuri bērniem māca pirmos soļus šaha pasaulē organizatori uzdāvināja aprīlī iznākušo Jāna Elvesta grāmatu un darba burtnīcu “Šaha ģimnāzija”.

Kad lielās cīņas par vietām uz Latvijas finālu bija beigušās, bērniem tika piedāvāta vienreizēja iespēja piedalīties simultanta spēlē pret Latvijas sieviešu čempioni šahā Lindu Krūmiņu un divkārtējo Latvijas čempionu šahā vīriešiem, vadošo lielmeistaru Latvijā – Normundu Miezi. Šāda iespēja tika 30 bērniem, izvēloties vismaz pa vienam no katras pārstāvošās pilsētas.

“Simultanta spēlē pret Lindu diviem bērniem izdevās noturēt vienādu figūru materiālu un vienoties ar Latvijas sieviešu čempioni par neizšķirtu, ar lielmeistaru Normundu tikai vienam tika šāda laime – neizšķirts ar lielmeistaru. Visi bērni tika pie kāda no suvenīra, 15 bērniem tika Yo-yo un 15 bērniem konfektes no Karameļu darbnīcas, kam klāt sirsnīgs rokas spiediens no Latvijas čempioniem un personīgi parakstīts diploms ar autogrāfu,” stāsta Latvijas Skolu šaha olimpiādes koordinatore Nellija Maklakova. Organizatoru vārdā viņa sveic veiksmīgos finālistus, vēl veiksmi un izturību lielajā Latvijas finālā, kas 15. maijā notiks Rīgā, Juglas vidusskolā, kā arī saka paldies par balvām atbalstītājiem: Transporta un sakaru institūtam, "MILZU", "Brain Games", Karameļu darbnīcai.

https://www.facebook.com/skolusahao...

Informāciju sagatavoja
Daina Vārpiņa
sabiedrisko attiecību konsultante