Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:103, Did:0, useCase: 0

Kivlenieks izcīna Latvijas sportistu augstāko vietu pasaules ziemas čempionātos

Kivlenieks izcīna Latvijas sportistu augstāko vietu pasaules ziemas čempionātos
Raivo Kivlenieks
Foto: LOF

Latvijas izlases ziemas orientierists Raivo Kivlenieks dalību Pasaules čempionāta ziemas orientēšanās sportā garajā distancē šodien noslēdzis 12. vietā, kas ir augstākais Latvijas ziemas izlases sportistu sniegums starptautiskajos čempionātos.

R. Kivlenieks distanci finišēja pēc 02:01:08, kas ir mazliet vairāk nekā 15 minūtes aiz uzvarētāja, Zviedrijas pārstāvja Ērika Rosta (Erik Rost). "Bez šaubām šīs dienas reiss ir grūtākais, kādā jebkad esmu piedalījies," pēc finiša atzina sportists.

Komentējot distanci, R. Kivlenieks stāsta, ka tā bijusi gana ekstrēma - piedzīvoti vairāki smagi kritieni, kā arī trešajā aplī tika salauzta nūja, neveiksmīgi atsitot to pret kontrolpunkta statni. "Pēdējā aplī noķēru trīs priekšā esošos sportistus. Jutos labi, bet piedzīvoju ļoti neveiksmīgu kritienu, kurā stipri sasitu celi, kā rezultātā piedzīvoju spēcīgas sāpes, kas stipri ietekmēja ātrumu," turpina R. Kivlenieks. 

Daudz laika tika zaudēts arī nobraucienos, jo šaurajās trasēs daudzviet bija balts ledus. "Beigās vēl spēka bija gana daudz, taču distancē kopumā lielākais laiks tika zaudēts nobraucienos un salauztās nūjas dēļ, jo lielu daļu trešā apļa nācās veikt ar vienu nūju."

Kaut savu fizisko formu R. Kivlenieks nesauc par labāko un arī slēpes lielajās trasēs esot slikti slīdējušas, distancē viņš esot cīnījies līdz galam, ko pierāda arī iegūtais augstais rezultāts: "Runājot par Pasaules čempionātu un aizvadīto sezonu kopumā, jāsaka, ka elitei esmu tuvāk kā iepriekš. Ar labāko formu un veiksmīgi veiktu distanci noteikti varētu cīnīties par vietu TOP 6".

Augstu rezultātu sasniegt izdevās arī Naurim Raizem, kurš, finišējot pēc 02:19:56, ierindojās 19. vietā.

Zelta medaļu vīru konkurencē izcīnīja Zviedrijas pārstāvis, kamēr sudrabs - Kirilam Veselovam (Kirill Veselov) no Krievijas. Vissaspringtākā cīņa uz finiša līnijas izvērtās par bronzas medaļu. Rezultātu bija jāizšķir fotofinišam, un galu galā Norvēģijas pārstāvim Larsam Moholdtsam (Lars Moholdt) vien par puspēdu izdevās pārspēt konkurentu Andreju Lamovu (Andrey Lamov) no Krievijas.

Savukārt sieviešu konkurencē uz goda pjedestāla visiem trim pakāpieniem kāpa Krievijas sportistes. Zelta medaļu izcīnīja Marija Kečkina (Mariya Kechkina), finišējot pēc 01:25:33, sudrabu - Aļona Trapezņikova (Alena Trapeznikova), bet bronzu - Poļina Frolova (Polina Frolova), uzvarētājai zaudējot piecas minūtes.

Ar visiem rezultātiem iespējams iepazīties sacensību mājas lapā ( Live, Official results & Docs ), kā arī atskatīties uz sportistu veikumu distancē var, izmantojot GPS sekošanas sistēmu. 

Informāciju sagatavoja:
Aija Pakalna
LOF Sabiedrisko attiecību daļa