Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:103, Did:0, useCase: 0

Jubelis un Grosberga izcīna Latvijas čempionu titulus garajā distancē

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Jubelis un Grosberga izcīna Latvijas čempionu titulus garajā distancē
Foto: LOF

Ar vairāk nekā 500 orientieristu dalību Kamparkalnā, Talsu pusē, 22. aprīlī aizvadīts Latvijas čempionāts garajā distancē, kas reizē bija arī trešais šīs sezonas Latvijas kausa posms. Vīru elitē pirmo reizi karjerā čempiona tituls Andrim Jubelim (Mežmalas/Madona), savukārt starp dāmām jau otro gadu pēc kārtas uzvara Sandrai Grosbergai (CPSS/Meridiāns/Pārgauja).

Garā distance jeb orientēšanās klasika jau tradicionāli tiek rīkota fiziski grūtos un kalnainos apvidos visās Latvijas malās. Šoreiz par norises vietu bija izraudzīts Kamparkalns, kas ir augstākais punkts Ziemeļkurzemē un kur ziemā darbojas kalnu slēpošanas trase.

Vīru elites grupā izcilu sniegumu 15km garumā rādīja A. Jubelis, kurš distancē pavadīja nedaudz vairāk kā pusotru stundu. Jaunais čempions jau distances sākumā par trīs minūtēm panāca sudraba godalgas ieguvēju Dāvi Dišleru (Ozons), un abi kopā arī finišēja. Par sudrabu līdz pat distances beigām cīnījās arī vairākkārtējais garā distances čempions Edgars Bertuks (Alūksne-Ape OK), kuram šoreiz bronza, finišējot pusminūti aiz D. Dišlera. Pagājušā gada uzvarētājs Artūrs Pauliņš (Azimuts OK-Sm BJSS) distances pirmajā pusē zaudēja laiku vairāku sliktu variantu izvēļu dēļ, tomēr arī līdz pat beigām cīnījās par godalgu. Šoreiz 4. vieta, 21 sekundi aiz bronzas.

“Šis tituls bija ilgi gaidīts. Jau 2009. gadā izdevās uzrādīt labāko laiku kā junioram elites grupā, kad čempionāts notika Kusā, bet diemžēl neatzīmējos karšu maiņā. Pārējos gadus tad vienmēr esmu cerējis cīnīties par uzvaru, bet paliku soli aiz. Šoreiz bija mana diena, un pēc nelielas 20 sekunžu kļūdas uz pirmo kontrolpunktu izdevās uzņemt labu ritmu, izvēlēties labus variantus. Vienīgais šķērslis bija krampji hamstringos, jo pēdējās dienas sanācis neierasti daudz sēdēt, tāpēc, sākoties pēdējām 20 minūtēm, pielāgojos Dāvja Dišlera ātrumam, kuram bija jācīnās par sudrabu,” izcīnīto titulu komentē A. Jubelis, “distances plānojumus patika, tā bija fiziski prasīga un atslēgas vieta noteikti bija distances sākums, kurš man izdevās labāk kā konkurentiem.”

Dāmu konkurencē cīņa par uzvaru norisinājās starp S. Grosbergu un Līgu Valdmani (ZVOC-VBSS), kuras lielāko daļu distances veica līdzīgi un medaļu liktenis izšķīrās pēdējā kilometrā. Par 50 sekundēm ātrāk finiša līniju sasniedza S. Grosberga, kurai šī ir jau otrā uzvara pēc kārtas Latvijas čempionātā garajā distancē un trešā uzvara Latvijas kausa posmos šosezon. Bronza Laurai Vīķei (Kāpa OK), kura pieļāva palielu kļūdu un finišēja 4 minūtes 27 sekundes aiz uzvarētājas.

“Šī uzvara noteikti nebija negaidīta. Tāpat kā pagājušajā pavasarī, arī šogad esmu ļoti labā fiziskajā formā pēc ziemas treniņiem, kas arī ir pamatā stabilajiem rezultātiem. Tehniski šoreiz nesanāca īsti labi nesanāca. Esmu aizņemta ar bakalaura darba rakstīšanu un par Latvijas čempionātu šoreiz vispār nedomāju, tāpēc arī nebija viegli pārslēgties un izdarīt distancē visu, kā vajag,” atzīst S. Grosberga.

Latvijas čempionāts orientēšanās sportā ir Latvijas Orientēšanās federācijas organizētu orientēšanās sacensību sērija, kurā tiek noskaidroti Latvijas čempioni vairākās orientēšanās sporta disciplīnās. Parasti pavasarī notiek atsevišķs čempionāts garajā distancē, kam seko sprints un sprinta stafete, bet vasaras beigās norisinās vidējā distance un stafete, kā arī atsevišķs nakts orientēšanās čempionāts un čempionāts orientēšanās maratona distancē rudenī. Latvijas čempioni katrā no veidiem tiek noskaidroti daudzās vecuma grupās, tostarp vīriešu un sieviešu elites grupās. Latvijas čempionāti ir arī Latvijas kausa izcīņas posmi (attiecīgi klasiskajā orientēšanās sportā, sprintā vai stafetēs).

Latvijas čempionāts garajā distancē bija sezonas trešais Latvijas kausa posms. Latvijas kauss ir Latvijas Orientēšanās federācijas organizēts orientēšanās sacensību seriāls, kas 2018. gadā sastāv no 15 posmiem un notiek no aprīļa līdz oktobrim. Sacensību kopvērtējumā tiek noskaidroti Latvijas kausa ieguvēji 34 vecuma un meistarības grupās, tostarp arī vīriešu un sieviešu elites grupās. Atsevišķi norisinās arī Latvijas kausa sacensības orientēšanās sprintā un stafetēs.