Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:103, Did:0, useCase: 0

Raize izcīna 16. vietu pasaules čempionāta vidējā distancē

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Raize izcīna 16. vietu pasaules čempionāta vidējā distancē
Nauris Raize
Foto: LOF

Latvijas ziemas orientierists Nauris Raize šodien ieguva augsto 16. vietu Krievijā notiekošā pasaules čempionāta ziemas orientēšanās sportā vidējā distancē.

Nauris Raize 8,8 km garo distanci finišēja 38 minūtēs un 53 sekundēs, no uzvarētāja, Bulgārijas pārstāvja Staņimira Belomaževa (Stanimir Belomazhev), atpaliekot piecas minūtes un piecas sekundes. Kā atzina sportists, kaut kopumā šīs dienas sniegums ir labs, no vairākām distancē pieļautajām kļūdām bija iespējams izvairīties.

"Šodien trases bija ļoti ledainas, sākums gāja pret kalnu un uzreiz no tā, tāpēc nācās būt uzmanīgam, lai pareizi noorientētos. Kritieni bija neizbēgami, tāpēc svarīgs bija labs ekipējums. Otrajā distances daļā paņēmu vairākus punktus pēc kārtas, ko var redzēt arī rezultātā. Vienmēr var labāk, jāizvēlas tikai pareizie varianti un jābrauc bez kļūdām," tā N. Raize.

Tikmēr otrs Latvijas pārstāvis Raivo Kivlenieks šodien distancē izlaida kontrolpunktu, tāpēc finišā palika bez rezultāta. “Izbraucot no arēnas, vienkārši pabraucu garām skatītāju kontrolpunktam un neatzīmējos tajā,” par pieļauto kļūdu pēc finiša stāsta sportists. “Punkta nav, slēpes paņēmu neīstās, kas bija pilnīgs smilšpapīrs, orientēšanās un ledainie nobraucieni arī radīja lielas problēmas, turklāt arī fiziski nejutos labi.”

Iepriekšminētajam kontrolpunktam garām pabrauca vēl septiņi sportisti, tostarp četri pretendenti uz medaļām. Kaut uzvarētāja S. Belomaževa ceļu izvēle arī nebija vislabākā, zelta medaļu tā Bulgārijai nodrošināja, par 15 sekundēm apsteidzot Zviedrijas pārstāvi Ēriku Rostu (Erik Rost). Tikmēr bronzas medaļu ieguva norvēģis Lars Moholdts (Lars Moholdt).

Pasaules čempionāts ziemas orientēšanās sportā turpināsies rīt, 11. martā, ar garo distanci vīriešiem un sievietēm.

Informāciju sagatavoja:
Aija Pakalna
LOF Sabiedrisko attiecību daļa