Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:373, Did:0, useCase: 0

Baltijas spīdveja līga - Somijā, eWinner 1. līgas līderi - Daugavpilī

Anatolijs Kreipāns
Anatolijs Kreipāns

Baltijas spīdveja līga - Somijā, eWinner 1. līgas līderi - Daugavpilī
2012. gada pasaules čempions austrālietis Kriss Holders ir vienīgais Toruņas "Apator" komanda, kurš braucis Daugavpils mototrekā.

Notikumiem bagāta nedēļas nogale būs spīdveja cienītājiem - jau sestdien Hāpijervi mototrekā Somijā notiks Baltijas spīdveja līgas otrais posms, bet svētdien Daugavpilī brauks Polijas eWinner 1. līgas līderis un galvenais favorīts Toruņas "Apator" ar 2012. gada pasaules čempionu austrālieti Krisu Holderu priekšgalā.

Ieraugot "Apator" komandas sastāvu, rodas tikai viens jautājums - ko viņi dara 1. līgā? Tā gadās - arī titulētas un slavenas komandas piedzīvo neveiksmju joslas. Toruņas komanda 4 reizes bija Polijas čempione, pa 7 reizēm ieguva sudraba un bronzas medaļas, taču pagājušajā gadā viens no slavenākajiem Polijas spīdveja klubiem bija spiests atstāt Ekstralīgu. Komandas naudas maks ir tik biezs un tās sastāvs ir tik spēcīgs, ka reti kurš šaubās - nākamgad "Apator" atkal būs Ekstralīgā.

Uz Daugavpili viesi brauc labākajā sastāvā ar Krisu Holderu priekšgalā. Daugavpils "Lokomotīve" un "Apator" līdz šim savā starpā nav tikušās (daugavpilieši 2005. gadā debitēja Polijas 2. līgā, bet kopš 2008. gada brauc 1. līgā, kamēr Toruņas komanda visu laiku bija Ekstralīgā) un "Apator" komandai mačs Daugavpilī būs vēsturē pirmais oficiālais ar ārzemju klubu. Holders ir arī vienīgais no Toruņas komandas, kurš jau braucis "Lokomotīves" mototrekā, kad viņš šeit piedalījās Latvijas GP izcīņā (sekmīgākais viņam bija 2015. gads - 10 punkti un 4. vieta pamatsacensībās). Bez pasaules čempiona titula 2012. gadā Holdera rēķinā ir pavisam 5 uzvaras GP posmos, 19 pjedestāli un 23 iekļūšanas finālā. Komandu sastāvos viņš ir bijis Zviedrijas un Lielbritānijas čempions, bet Austrālijas čempiona titulu ieguvis 4 reizes.

Toruņas komandas sastāvā ir arī Krisa jaunākais brālis Džeks un tieši abi brāļi Holderi pašreiz ir labākie braucēji eWinner 1. līgā - attiecīgi caurmērā 2,73 punkti (no 3 iespējamajiem) braucienā Džekam un 2,67 punkti Krisam. Džeks ir 2016. gada Austrālijas junioru čempions. Viens no komandas līderiem ir Adrians Miedziņskis, kurš divas reizes ar Polijas izlasi ieguva Pasaules kausu, bet 2013. gadā, startēdams ar īpašo ielūgumu kā treka pārstāvis, uzvarēja Polijas GP izcīņā Toruņas mototrekā. Pērn Miedziņskis kopā ar Andžeju Ļebedevu kļuva par Zviedrijas čempionu Eskilstūnas "Smederna" sastāvā. Tobiašs Musielaks atnāca no Lodzas komandas, savulaik ar Lešno komandu viņš divreiz bija Polijas vicečempions, bet 2012. gadā kļuva par Eiropas junioru vicečempionu. Viktors Kulakovs trijos pirmajos šīs sezonas mačos ne reizes neatveda mazāk par 10 punktiem - 10, 14 un 11 punkti. Balakovas spīdveja audzēknis (tāpat kā Andreks Kudrjašovs "Lokomotīvē") ir 2019. gada Eiropas čempions pāriem (kopā ar Grigoriju Lagutu un Vladimiru Boroduļinu). Starp junioriem labākais ir Igors Kopecs-Sobčiņskis, bet vēl mačam ir pieteikti Kamils Marciniecs un Alekss Ridļevskis.

"Lokomotīves" treneris Nikolajs Kokins arī uz šo maču nav aicinājis zviedru Linusu Sundstrēmu. Nebūs arī Vadima Tarasenko "viesa" lomā, kurš teicami aizvadīja maču Ostruvā (15 punkti 6 braucienos) un kurš sestdien brauc 2. līgā Krosno komandas sastāvā un nevar paspēt ierasties. Taču, ja arī paspētu, tad diezin vai viņu sauktu - Vadims pēdējās sezonās pagalam slikti brauc Daugavpils mototrekā. Mačam ar "Apator" pieteikts vēl viens juniors - šā gada Latvijas junioru vicečempions Daniils Kolodinskis. Mačā ar līgas galveno favorītu nolemts vairāk ļaut braukt Kolodinskim un Francim Gustam - lai mācās, lai gūst pieredzi, lai sacenšas ar pasaules klases spīdvejistiem. Tas nav jāuztver kā baltā karoga pacelšana pirms mača - gluži vienkārši jāņem vērā reālie spēku samēri, jādod iespēju jaunajiem izaicinājumam un jāizmanto iespēju viņus iesaistīt sastāvā, ne ar ko daudz neriskējot. To laikam sauc par stratēģiju. sastāvā būs gan Kudrjašovs, gan Pontuss Aspgrens, gan Ķasts Puodžuks, gan Oļegs Mihailovs, gan Jevgeņijs Kostigovs. Pastaigas "Apator" Daugavpilī nebūs.

Baltijas spīdveja līgas (BSL) otrajā posmā Somijā piedalīsies trīs Latvijas komandas. Daugavpils "Jaunība" rindās brauks Ernests Matjušonoks un Aleksejs Pilacs, "Jaunība - 2" sastāvā - Artjoms Juhno un Māris Streļcovs, bet Rīgas Ik "Auseklis" šoreiz pārstāvēs Ričards Ansviesulis un soms Timi Salonens (Rūdolfs Sproģis pēc savainojuma Latvijas čempionātā nav vēl pienācīgi trenējies, bet jau tuvākajā laikā viņš būs ierindā).

     [+] [-]

, 2020-08-01 15:29, pirms nedēļas
Beidzot daugavpiliešiem ir unikāla iespēja uzņemt un skatīt savā trekā Polijas spīdveja grandu.Ja nemaldos,tad Toruņas spīdveja stadions ir labākais Eiropā.

     [+] [-]

, 2020-08-01 19:53, pirms nedēļas
emox rakstīja: Beidzot daugavpiliešiem ir unikāla iespēja uzņemt un skatīt savā trekā Polijas spīdveja grandu.Ja nemaldos,tad Toruņas spīdveja stadions ir labākais Eiropā.
...tikai žēl,bet tieši stadions neieradīsies uz Daugavpili