Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:148, Did:0, useCase: 0

Vienīgais Latvijas pārstāvis izstājas no Dakaras rallija

Vienīgais Latvijas pārstāvis izstājas no Dakaras rallija
Oļega Uperenko pārstāvētā ekipāža Dakaras rallijā
Foto: dakar.com

Ar Latvijas licenci startējošais Oļegs Uperenko un viņa pilots Ivans Šihotarovs ir izstājušies no Dakaras rallija pēc sacensību ceturtā posma.

Ukrainā dzimušais Oļegs Uperenko bija vienīgais zem Latvijas karoga braucošais sportists 2018. gada Dakaras rallijā, kas norisinās Peru, Bolīvijā un Argentīnā. Stūrmanis šajās sacensībās startēja otro reizi karjerā, šoreiz stāstot ceļu krievu pilotam Ivanam Šihotarovam, kurš aizvadīja debiju Dakaras rallijā. Ekipāža pārstāvēja Šihotarovu ģimenes izveidoto komandu "Konturterm Racing" un trasē devās ar "Toyota Hilux".

Šihotirova/Uperenko ekipāža ralliju sāka ar 68. rezultātu pirmajā posmā, pēc tam tika sasniegta 37. pozīcija otrajā sacensību dienā, kas kopvērtējumā ļāva pakāpties uz 38. vietu. Trešajā posmā tika ieņemta 36. vieta un kopvērtējumā iegūta vēl viena pozīcija, kamēr ceturtā rallija diena izvērtās dramatiska.

Lai gan ekipāža finišēja un pat sasniedza augsto 24. vietu, kopvērtējumā tobrīd pakāpjoties jau uz 27. pozīciju, patiesībā situācija bija ļoti smaga. Braucot ar lielu ātrumu, sportisti kāpās bija trāpījuši kādā bedrē un saņēmuši pamatīgu triecienu. Pilots pēc finiša saviem spēkiem pat nav spējis izkāpt no auto un tika hospitalizēts. Vispirms viņu nogādāja Peru galvaspilsētā Limā, bet pēc tam Šihotarovs devās uz Krieviju, kur sācis ārstēšanos.

Pērn Uperenko Dakaras rallijā startēja ar Ivana Šihotarova tēvu Sergeju, kopīgiem spēkiem finišējot 37. vietā.