Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource616 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:376, Did:0, useCase: 0
Brāļu Daideru ekipāža. Foto: 115 Sidecar Team

Stelpē milzu karstumā uzvar brāļi Daideri, Gordejevs/Stupelis finišē otrie

Aizvadītajā nedēļas nogalē burvīgajā “Pīlādžu mototrases” sporta kompleksā pulcējās apjomīgs skaits sportistu, lai startētu Latvijas Junioru un Amatieru čempionātu, kā arī Retro motokrosa sacensību seriālā.
Kristers Serģis. Foto: Jānis Pastars, mxphoto.lv

Latvijā šajā sezonā varētu notikt divi MXGP posmi

Lai gan sākotnēji Latvijā bija ieplānots viens MXGP šīs sezonas posms, koronavīrusa pandēmijas izraisīto seku dēļ pie mums varētu notikt pat divi posmi. Tiesa, pagaidām viss notiekot tikai runu līmenī, tāpēc droši apgalvot par divu posmu rīkošanu Latvijā vēl nevar.
Pauls Jonass. Foto: Mxmag.be
14

Jonass treniņā piedzīvo kritienu ar lūzumiem

Latvijas vadošais motosportists Pauls Jonass, kurš pagājušajā sezonā MXGP ieņēma sesto vietu, treniņā piedzīvojis krietienu, kurā iedzīvojies vairākos lūzumos. Pats sportists pavēstījis, ka ārsti rekomendējuši rehabilitāciju, un tikai tad būs iespējams atgriezties uz motocikla.
Matīss Karro un Kārlis Sabulis. Foto: Andris Smilšarājs
1

Karro izcīna uzvaru motokrosa sacensībās Gulbenē

Sestdien, 13. jūnijā, Gulbenes “Staru mototrasē” tika aizvadīts 2020. gada sezonas pirmais posms Nacionālā kausa sacensību seriāla ietvaros, pie starta barjeras stājoties gan labi zināmiem latviešu sportistiem, gan kaimiņzemju braucējiem no Igaunijas un Lietuvas. Jāsaka, ka šis fakts ir ļoti iepriecinošs, jo, neraugoties uz COVID-19 izraisītajiem sarežģījumiem organizēšanas loģistikā, sacensības ir tikušas aizvadītas starptautiskā līmenī. Summējot visu klašu pārstāvjus, sestdien Gulbenē pulcējās aptuveni 200 atlētu.
Foto: Jānis Pastars, mxphoto.lv

Sestdien Gulbenē beidzot sāksies Latvijas motosporta sezona

Pēc neierasti garas pauzes, spītējot kā pasaulē plosošajai pandēmijai, tā pamatīgām lietusgāzēm un pat krusai nedēļas gaitā, sestdien, 13. jūnijā, “Staru mototrasē” Gulbenē beidzot tiks atklāta 2020. gada motokrosa sezona Latvijā. "Staru mototrase" Gulbenē ir kļuvis par Latvijas motokrosa sezonas standartu, braucējiem ik gadu vismaz vienreiz pulcējoties paugurainā reljefa veidotajā sporta kompleksā.
Foto: FIM Europe

Pirmo reizi kopš 2000. gada nenotiks Nāciju kauss blakusvāģiem

Starptautiskā Motosporta federācija (FIM) paziņojusi, ka šogad nenotiks Eiropas Nāciju kausa izcīņa blakusvāģu un kvadriciklu motokrosā. Jau ziņots, ka nesen tika pieņemts lēmums par pasaules čempionāta sezonas atcelšanu.
Etjēns Bakss un Kaspars Stupelis. Foto: Udo Weid
5

Blakusvāģu PČ sezona tā arī nesāksies – pandēmijas dēļ atceļ visus posmus

Starptautiskā Motosporta federācija (FIM) savā mājaslapā pavēstījusi par blakusvāģu pasaules čempionāta 2020. gada sezonas atcelšanu.
Brāļi Jānis un Lauris Daideri atkal startē kopā. Foto: Facebook.com/Agilijafoto

Brāļi Daideri un Macuks triumfē sezonas pirmajā motokrosā

Pagājušās nedēļas nogalē Lietuvā, Rokišķos aizvadītas sezonas pirmās motokrosa sacensības. Sēlijas kausa izcīņas pirmajā posmā startēja ne mazums latviešu, daudzi no kuriem arī spēja aizcīnīties līdz uzvarām. Blakusvāģu klasē atkal kopā startēja brāļi Jānis un Lauris Daideri, triumfējot abos finālbraucienos.
Pauls Jonass. Foto: Mxmag.be

MXGP čempionātā briest zīmīgas pārmaiņas

Kamēr pasaules motokrosa čempionāts ietur pārtraukumu, sportisti atsākuši individuālos treniņus un turpina gaidīt nākamos posmus, aizkulisēs parādījušās ziņas, ka šogad varētu mainīties sacensību formāts.
Valentino Rosi. Foto: Motogp.com

Valentino Rosi gatavojas būtiskam karjeras pavērsienam

Daudzkārtējais pasaules čempions "MotoGP" klasē Valentino Rosi uzsācis pārrunas ar savu iespējamo nākotnes komandu, kas nozīmē, ka pirmo reizi karjerā viņš sezonu varētu aizvadīt nepārstāvot kādu no rūpnīcas vienībām.
Pauls Jonass. Foto: jpacevedophoto

Vēlreiz pārceļ MXGP posma norisi Ķegumā

Pasaules motokrosa čempionāta rīkotāji pavēstījuši, ka MXGP sezona varētu atsākties augusta sākumā ar posmiem Krievijā un Latvijā.
Matīss Karro. Foto: Facebook.com/matiss.karro

Karro: "Ja izcīnītu punktus, nebūtu kļuvis par pasaules čempionu"

Matīss Karro šobrīd ir viens no pieredzējušākajiem braucējiem Latvijas motokrosā, bet ne visi atceras, ka 2008. gadā, būdams viens no jaunajiem talantiem, viņš kļuva par pasaules junioru čempionu 125cm3 klasē. Karro pārspēja tādus sportistus kā Glens Koldenhofs un Seriels Kleins Kromhofs, bet 85cm3 klasē todien pasaules čempiona titulu ieguva Džefrijs Herlingss. Šajā intervijā Karro atceras vairāk nekā desmit gadus senos notikumus.
Edvards Bidzāns 2018. gadā bija viens no Latvijas izlases uzvaras kaldinātājiem. Foto: Junior MX Team Latvia

Latvijas jaunajiem talantiem tik veiksmīgais Nāciju motokross šogad nenotiks

Ņemot vērā situāciju pasaulē, organizatori bijuši spiesti atcelt šogad Beļģijā plānotās "Coupe de l'Avenir" sacensības, kas Latvijas jaunajiem motokrosa braucējiem ir viens no ikgadēji svarīgākajiem pasākumiem.
Mičels Evanss. Foto: Team HRC

Enstijs atgriežas uz motocikla, slimnīcā nokļuvis MXGP talants Evanss

Pēc vairāku mēnešu pārtraukuma atsākt treniņus uz motocikla šobrīd jau spējīgs Makss Enstijs, savukārt MXGP pasaules motokrosa čempionāta jaunais talants Mičels Evanss nokļuvis slimnīcā, kur viņam veikta operācija.
Foto: Jānis Pastars, mxphoto.lv

MXGP posmu Ķegumā pārceļ uz 12.jūliju

Pasaules motokrosa čempionāta rīkotāji pavēstījuši, ka Krievijas un Latvijas MXGP posmi tiks pārcelti uz vēlāku laiku. Zināms, ka Latvijas MXGP posma jaunais norises datums plānots 12.jūlijā.
Tanels Leoks. Foto: adac-mx-masters.de

Tanels Leoks: "Pagājušajā sezonā kopš janvāra startēju motokrosā katru nedēļu"

Igaunijas motokrosa veterāns Tanels Leoks augstākā līmeņa sacensībās startē jau 18 gadus. Pagājušajā gadā sportists izveidoja pats savu komandu "A1M Husqvarna", un šajā intervijā stāsta par to, kā ir būt tās vadītāja lomā, kā arī par to, vai arī sportists arī turpmāk startēs pasaules motokrosa čempionātā.
Tomass Šileika. Foto: Niek Fotografie

Šileika: "Salauzu roku piecās vietās un biju psiholoģiski sagrauts"

Pāris pēdējos gadus trasē nebija redzams savulaik ļoti cerīgu sniegumu parādījušais motokrosa braucējs Tomass Šileika. Šosezon viņš atkal ir atgriezies uz starta un šajā intervijā stāsta par to, kāpēc pieņēma lēmumu karjeru uz laiku pārtraukt, ar ko nodarbojās, kamēr sports bija nolikts malā, un, kādi ir viņa tuvākie mērķi.
Foto: Pauls Jonass. Foto: Husqvarna Media
1

Jonass: "Atpūta nāks par labu, lai sezonas turpinājums būtu veiksmīgāks"

Pasaules motokrosa čempionāta braucējs Pauls Jonass šo laiku, kad sacīkšu trases ir slēgtas un nav iespējams pat pilnvērtīgi trenēties, pavada savu vecāku mājās Latvijas laukos. Šajā intervijā viņš stāsta par sajūtām, kas radušās pēc negaidītajiem notikumiem pasaulē, kā arī mierīgo dzīvi prom no sabiedrības.
Andreā Janone. Foto: Facebook.com/andreaiannone29
1

"MotoGP" zvaigzne Janone saņem 18 mēnešu diskvalifikāciju

Uz 18 mēnešiem par dopinga lietošanu no motosporta diskvalificēts viens no pazīstamākajiem "MotoGP" braucējiem Andreā Janone. Šobrīd tiek prognozēts, ka viņa turpmākajai karjerai tas būs ļoti liels trieciens.
Foto: motogp.com

Spānijas posma pārcelšanas dēļ vēl vairāk aizkavēsies "MotoGP" sezonas sākums

LETA--AFP. Pasaules motošosejas čempionāta Spānijas posms pārcelts uz nenoteiktu laiku, līdz ar to arvien vēlāk tiks sākta "MotoGP" sezona.