Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 0

Botass: "Iespēju uzvarēt pazaudēju startā"

Botass: "Iespēju uzvarēt pazaudēju startā"
Botass un Fetels uz pjedestāla Brazīlijā
Foto: AFP/Scanpix

Valteri Botass un Sebastians Fetels pēc "Formula 1" posma Brazīlijā atzinuši, ka starts bijis šo sacensību izšķirošais brīdis, jo visu sacīkšu garumā "Mercedes" un "Ferrari" formulas bijušas līdzvērtīgi ātras. Botass neslēpj, ka tieši startā pazaudējis cerības uzvarēt, atzīstot, ka pats pieļāvis kļūdu.

Kvalifikācijas uzvarētājs Botass pirmo reizi pēdējo desmit sacīkšu laikā startēja no pirmās rindas, bet Fetels jau pirmajā līkumā viņam tika garām. "Mercedes" pilots bija tuvu tam, lai atgūtu vadību, kad pitstopā iebrauca apli ātrāk par "Ferrari" pārstāvi, tomēr Fetelam izdevās noturēties priekšā.

"Problēma bija riteņu izspolēšanās," skaidro Botass, kurš pēdējo no šogad gūtajām trim uzvarām izcīnīja jūlijā notikušajā posmā Austrijā. "Tā rezultātā no vietas izkustējos lēnāk, pēc tam centos nosegt iekšmalu, bet, skatoties spoguļos, Sebu vairs tajos neredzēju. Likās, ka viņš jau varētu gatavoties mesties iekšmalā un tieši tā arī notika."

Botass atzīst, ka viņam būtu pieticis ātruma, lai noturētu Fetelu aiz muguras, ja startā nebūtu pazaudējis pirmo pozīciju.

"Mūsu temps šajās sacīkstēs bija diezgan līdzīgs, nebija lielas atšķirības," atzīst soms. "Ja es pirmajā līkumā būtu aizbraucis kā līderis, sacensības izvērtos pavisam citādas, bet tas ir no sērijas "kā būtu, ja būtu"."

Botass ne vien zaudēja iespēju izcīnīt uzvaru, bet arī krietni pasliktinājis savas izredzes iegūt otro vietu 2017. gada sezonas kopvērtējumā. Posmu pirms beigām Fetels ir jau 22 punktus priekšā, kas faktiski nozīmē, ka Botasam noslēdzošajā posmā jāuzvar, bet konkurentam jāfinišē ne augstāk par devīto vietu vai jāizstājas.

Arī Fetels pēc finiša atzina, ka "Ferrari" un "Mercedes" formulu ātrums bijis līdzīgs, un tieši izvirzīšanās vadībā pirmajā līkumā deva iespēju uzvarēt Brazīlijas posmā.

"Man izdevās ļoti labi izkustēties no vietas, bet laikam gribēju pārāk daudz un nedaudz izspolēju riteņus, tobrīd mazliet zaudējot Valteri," skaidro Fetels, kuram šī bija trešā uzvara Interlagušas trasē viņa karjerā. "Tad ieraudzīju, ka arī viņam ir problēmas, otrajā starta fāzē ieguvu priekšrocības un pirmajā līkumā varēju iebraukt viņam priekšā. Bijām cieši viens pie otra un zināju, ka man jāmēģina, tāpēc to arī darīju. Tas bija svarīgs brīdis."

Visu sacīkšu garumā Fetela pārsvars pār Botasu turējās pāris sekunžu robežās, un vācietis atzīst, ka viņam nācās visu laiku braukt ar maksimālo atdevi, lai noturētos priekšā.

"Šonedēļ trases taisnēs mums bija mazāks maksimālais ātrums nekā "Mercedes" formulai," neslēpj Fetels. "Bija satraucoši vienmēr redzēt viņu savos spoguļos, sevišķi pirmajā un trešajā sektorā, tāpēc otrajā sektorā katrā aplī bija nepieciešams braukt maksimāli ātri."

Izmantotie resursi:
Motorsport.com: F1 News, MotoGP, Le Mans...

     [+] [-]

, 2017-11-13 09:06, pirms 11 mēnešiem
Fetelam nav ko satrauktirs, vot Kimi gan bija iemesls pedejos aplos, bet labi notureja hamiltonu

Tev jābūt autorizētam,