Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:9, Did:0, useCase: 0

"RX Academy" posms nākamgad arī Rīgā, balvā - testi kopā ar Nitišu

Juris Grīns
Juris Grīns

"RX Academy" posms nākamgad arī Rīgā, balvā - testi kopā ar Nitišu
Foto: RX Academy

2019. gada sezonā “RX Academy” seriāla kalendārs paplašināts no pieciem uz sešiem posmiem, un viens no tiem pirmo reizi norisināsies Latvijā, Biķernieku rallijkrosa trasē.

“RX Academy” trešā sezona sāksies 18. un 19. maijā Zviedrijā, kur Heljesas trasē notiks pirmie divi posmi. 8. jūnijā risināsies sacensības Somijā, Joensū, kamēr Latvijā tiks aizvadīts čempionāta ceturtais posms. Tas notiks 21. jūlijā Rīgā, un tajā pašā nedēļas nogalē Biķernieku trasē pirmo reizi norisināsies “RallyX Nordic” seriāla posms, par ko tika paziņots jau iepriekš. Pēc tam 18. augustā “RX Academy” atgriezīsies Somijā, šoreiz Kouvolas trasē, bet sezona noslēgsies 22. septembrī Zviedrijā, Tierpā.

“RX Academy” ietvaros jaunie sportisti var apgūt rallijkrosa braukšanas iemaņas profesionālu treneru uzraudzībā, kas tiem sniedz dažādus padomus, kā kļūt par profesionālu pilotu. Starp treneriem ir tādi rallijkrosa braucēji kā Tomass Heikinens, Joni Vimans un arī 2018. gada Eiropas rallijkrosa čempions “Supercar” klasē Reinis Nitišs. Čempionātā visi startē ar līdzvērtīgām 220 zirgspēkus jaudīgām “Renault Clio RS RX” sacīkšu mašīnām.

2017. gadā par “RX Academy” čempionu kļuva Jese Kallio, kurš kopš tā laika jau paspējis izcīnīt uzvaras arī augstāka līmeņa sacensībās. Savukārt šīs sezonas čempions Sami-Mati Trogens arī 2019. gadā turpinās smelties pieredzi “RX Academy”.

Nākamā gada “RX Academy” uzvarētājs balvā saņems iespēju bez maksas aizvadīt piecus Eiropā bāzētos posmus RX2 seriālā 2020. gadā, savukārt otrās un trešās vietas ieguvēji varēs piedalīties RX2 rallijkrosa mašīnas testos Reiņa Nitiša pārraudzībā.

2019. gada “RX Academy” kalendārs

PosmsDatumsValstsNorises vieta
1.18. maijsZviedrijaHeljesa
2.19. maijsZviedrijaHeljesa
3.8. jūnijsSomijaJoensū
4.21. jūlijsLatvijaRīga
5.18. augustsSomijaKouvola
6.22. septembrisZviedrijaTierpa

Izmantotie resursi:
4rati - 4rati